NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2025

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Reklama

Teoria względności i jej tajemnice - Recenzja kolejnej części serii dla młodzieży

Książki i czasopisma astronomiczneZgodnie z obietnicą prezentujemy drugą książkę wchodzącą w skład serii skierowanej do młodszego grona odbiorców. Autor poświęca się tym razem zakresowi, który obejmuje teorię względności. Znów mamy do czynienia z doskonale skonstruowaną treścią, oprawą graficzną i przejrzystością przekazu. Jeśli więc oczekujecie od książki kierowanej do dzieci i młodzieży jasnego, precyzyjnego przekazu, to z pewnością go otrzymacie. Nie ulega wątpliwości, że stopień przyswajalności wiedzy jest w tym przypadku bardzo wysoki.

Image  by Astronomia24
Jeśli oczekujecie od książki kierowanej do dzieci i młodzieży jasnego, precyzyjnego przekazu,
to z pewnością go otrzymacie


Czytaj dalej: Recenzję książki "Teoria względności i jej tajemnice"...

Milowy krok w obszarze badań nad zjawiskiem przyspieszonej ekspansji Wszechświata

Satelity i Sondy KosmiczneThales Alenia Space spółka joint venture Thales (67%) i Leonardo (33%) poinformowały, że zakończyły się prace nad integracją podzespołów satelity Euclid. Obiekt zostanie przetransportowany do zakładu Thales Alenia Space w Cannes. Na miejscu przeprowadzone zostaną testy środowiskowe przed startem. Euclid to zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które będzie odgrywać wiodącą rolę w wymagających misjach naukowych Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przy udziale wielu międzynarodowych organizacji, w tym francuskiej i włoskiej agencji kosmicznej (CNES i ASI). Misja ta ma na celu zgłębienie tajemnic ciemnej energii oraz ciemnej materii.

Image  by Astronomia24
Zakończono integrację satelity naukowego Euclid badającego ciemną energię i materię kosmiczną. Satelita zostanie przetransportowany z Turynu do bazy Thales Alenia Space w Cannes.
fot. thalesaleniaspace.com


Czytaj dalej: O pracach nad satelitą Euclid...

Kosmos i jego tajemnice - Recenzja książki doskonałej dla młodszego grona odbiorców

Książki i czasopisma astronomiczneKosmos i jego tajemnice to książka skierowana do nieco młodszego grona odbiorców. Naszym zdaniem garściami czerpać będą z niej zarówno dzieci 5-letnie, jak również ciekawi świata i Wszechświata nastolatkowie pragnący na poważniej zrozumieć podstawy szeroko pojętej astronomii, a tym samym utworzyć zalążek do rozwoju pasji. Jeśli więc szukacie dla swoich pociech atrakcyjnej i wypełnionej wiedzą książki, to nie zastanawiajcie się dłużej niż przez czas jaki poświęcicie na przeczytanie naszej recenzji. Nie ulega bowiem wątpliwości, że Wydawnictwo Adamada wypuściło na rynek kompletną, świetnie zaprojektowaną pozycję.

Image  by Astronomia24
Nie ulega wątpliwości, że Wydawnictwo Adamada wypuściło na rynek kompletną,
świetnie zaprojektowaną pozycję.


Czytaj dalej: Recenzję książki "Kosmos i jego tajemnice"...

Wakacyjny powrót Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad wieczorne polskie niebo. Najlepszy okres do obserwacji w tym roku!

AstronomiaJesteśmy cierpliwi, ale przerwa od obserwacji przelotów Międzynarodowej Stacji Kosmiczni (ISS) bardzo nam doskwierała. Na szczęście wszystko wraca do normy i znów możemy cieszyć swój wzrok tą niezwykle popularną wśród miłośników astronomii atrakcją. Ciepłe lipcowe wieczory w połączeniu z dogodnymi godzinami przelotów stacji (ISS) będą sprzyjać prowadzeniu obserwacji. Przeloty stacji będziemy mogli podziwiać aż do 29 lipca. Czeka nas więc najlepszy okres obserwacyjny stacji w tym roku!

Image  by Astronomia24
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)
fot. NASA


Czytaj dalej: O przelotach i obserwacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)...

ERC 2022: kto będzie inspirować publiczność w tym roku

AstronautykaRazem z NASA wysłał na Międzynarodową Stację Kosmiczną próbki DNA aż 2000 ludzi, a już we wrześniu odsłoni kulisy tej inicjatywy podczas 8. edycji European Rover Challenge. Ben Haldeman, bo o nim mowa, to inżynier, futurysta i przedsiębiorca branży kosmicznej. W dniach 9–11 września, jako gość specjalny największych w Europie międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich rozgrywających się w Polsce, opowie m.in. o założonym przez siebie ruchu LifeShip na rzecz zachowania kopii ziemskiego życia w kosmosie.

Image  by Astronomia24
ERC 2022: kto będzie inspirować publiczność w tym roku


Czytaj dalej: O szczegółach ERC 2022...

Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu - Recenzja

Książki i czasopisma astronomicznePozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu to świetna prezentacja niezwykle ciekawej i wciąż nieoklepanej tematyki. Trudno przejść bokiem obok pozycji, która kusi treścią od pierwszych zadrukowanych stron. Od pewnego czasu pozaziemskie oceany ukryte gdzieś pod gruntem na przykład księżyców Saturna, czy Jowisza zaczynają być postrzegane bardzo poważnie. Czy znajdziemy w nich życie? Takie, jakie rozpoczęło bardzo długą historię życia na planecie Ziemia? Jak dotrzeć i zbadać te tajemnicze zbiorniki wodne?

Image  by Astronomia24
Bardzo podoba nam się połączenie elementów książek naukowych z cechami pozycji popularnonaukowych.


Czytaj dalej: Recenzję książki "Pozaziemskie oceany"...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Nuijwfdzuzvs
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
4 0 Arhfpleag
09-05-2025 06:38
Meteoryt rozbił dach
ASTRONOMIA OGÓLNA
11435 11 Kosmiczny_Andrzej
04-04-2025 09:11
Nie mamy pojęcia - Recenzj...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
3067 2 Kosmiczny_Andrzej
30-03-2025 20:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
4872 3 Kosmiczny_Andrzej
27-03-2025 09:46
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
1052 1 Kosmiczny_Andrzej
27-03-2025 07:36