NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Premiera filmu dokumentalnego "SKOK Z KOSMOSU" z okazji 10-lecia skoku Feliksa Baumgartnera ze stratosfery

Astronauci10 lat temu tj. 14 października 2012 roku podczas misji Red Bull Stratos miliony ludzi na całym świecie śledziły na żywo, jak Felix Baumgartner wznosi się do krawędzi kosmosu w niewielkiej kapsule, a następnie skacze ze spadochronem w stronę ziemi, przekraczając barierę dźwięku. Nowy film dokumentalny „Skok z kosmosu” produkcji Red Bull Media House upamiętnia tę niesamowitą misję kosmiczną połączoną z wyczynem sportowym.

Image  by Astronomia24
Emisja filmu “SKOK Z KOSMOSU” już w niedzielę 16 października o godz. 12:50 na antenie TVN24.
fot. redbull.com


Po raz pierwszy będzie można usłyszeć o szczegółach projektu od osób, które przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia – od dyrektora technicznego, poprzez przedstawicieli jednego z największych gigantów internetowych na świecie, którego serwery niemal padły z uwagi na liczbę widzów obserwujących wydarzenie na żywo, aż po samego bohatera – austriackiego skoczka spadochronowego Feliksa Baumgartnera.

Film dostępny jest od piątku na bezpłatnej platformie Red Bull TV. Zostanie też wyemitowany w niedzielę 16 października o godz. 12:50 w TVN24.

Choć od misji minęło już 10 lat, jej innowacyjność wciąż kształtuje świat w różnych obszarach, m.in. przyczyniając się do rozwoju programów kosmicznych i przeobrażając świat transmisji telewizyjnych i streamingu internetowego. W 2012 roku, po ponad pięciu latach przygotowań, zespół Red Bull Stratos zmienił podejście do projektowania systemów podtrzymywania życia w kosmosie. Dzięki temu obecne skafandry kosmiczne zapewniają lepszą mobilność, a nowo opracowane protokoły chronią życie pilotów przebywających na dużych wysokościach.

Plakat filmu “SKOK Z KOSMOSU”
fot. Red Bull Media House

W 2012 roku widzowie w każdym zakątku świata z zapartym tchem obserwowali przedsięwzięcie relacjonowane na żywo przez 77 stacji telewizyjnych, nie licząc milionów internautów. Streaming w sieci niemal przeciążył serwery platformy YouTube, gromadząc widownię 16 razy większą niż igrzyska olimpijskie i pozostaje transmisją na żywo z największą oglądalnością w historii platformy. Tim Katz, Dyrektor YouTube - szef działu sportu i nowych partnerstw mówi: - W ciągu pierwszych kilku tygodni materiał z wydarzenia został odtworzony ponad 100 milionów razy. Teraz, 10 lat później, liczba wyświetleń materiałów poświęconych Red Bull Stratos wynosi niemal miliard. To niesamowite, że zainteresowanie tym tematem nie słabnie z upływem czasu.

Studio realizatorskie, za konfigurację którego odpowiadała m.in. Jacqueline Voss z Riedel Communications, jako pierwsze na świecie umożliwiało mobilną i zdalną transmisję. Dzięki kilku kamerom, z których każda była sterowana zdalnie, oraz kapsule pełniącej funkcję studia telewizyjnego, widzowie mogli liczyć na bezprecedensowe wrażenia, a sam koncept do dziś wykorzystywany jest podczas największych wydarzeń sportowych.

- Stanowiliśmy grupę bardzo ambitnych ludzi, którzy urzeczywistnili wspólną wizję. Po wielu latach ciężkiej pracy w końcu odnieśliśmy sukces. Każdy z nas odegrał ważną rolę na drodze do sukcesu misji Red Bull Stratos. Teraz, po 10 latach, przyszła pora na świętowaniemówi główny bohater misji Felix Baumgartner. Obecnie Austriak jest jednym z nielicznych pilotów śmigłowców akrobacyjnych.

Zdjęcie tuż po wyskoku Feliksa Baumgartnera z prawie 39km.
fot. Red Bull Media House

Misja Red Bull Stratos udowodniła, że człowiek jest w stanie przekroczyć barierę dźwięku w swobodnym locie. Felix Baumgartner ustanowił liczne rekordy, w tym trzy oficjalne rekordy świata: maksymalna prędkość swobodnego lotu (1357,6 km/h), największa wysokość wyjścia (skoku): (38969,4 m) oraz spadek dystans swobodnego spadku w pionie (36402,6 m).

Skok Feliksa Baumgartnera ze stratosfery.
Autor: Red Bull


Zobacz też:

- Felix Baumgartner skoczył ze stratosfery. - październik 2012


Źródło: redbull.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
347 2 kkazek12
29-11-2022 07:42
co ja moge tym zobaczyc?
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
2228 2 mc500
05-09-2022 22:37
Jakiej wielkości jest napra...
ASTRONOMIA OGÓLNA
3150 3 mc500
05-09-2022 22:37
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12084 7 mc500
02-09-2022 12:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
2495 2 mc500
30-08-2022 20:25