NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2024

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24


Astronomia24

Reklama

World Space Week Wrocław 2024 - Po raz ósmy Wrocław stanie się stolicą polskiego kosmosu!

AstronomiaPo raz ósmy Wrocław stanie się stolicą polskiego kosmosu! W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia World Space Week jest: „Potencjał młodości w nauce i technologii”. Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym z osiągnięciami polskiego sektora naukowego, technologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem roli młodych naukowców i inżynierów w obszarze technologii kosmicznych, astronomicznych i nowych technologii. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji.

Image  by Astronomia24
World Space Week Wrocław 2024
26-27 października 2024 r.


Czytaj dalej: O szczegółach wydarzenia World Space Week Wrocław 2024...

Jaka będzie przyszłość człowieka w kosmosie? Trwa nabór do programu SPLOT Artemis Generation!

AstronautykaJak wizjonerskie plany eksploracji kosmosu przełożyć na rozwój ludzkości na Ziemi? Jakie jesteśmy w stanie zbudować dla tego scenariusze przyszłości? W ramach programu Artemis realizowanego przez NASA, ludzie po ponad 50 latach powrócą na Księżyc. Polska także będzie częścią tego przedsięwzięcia, jako jeden z sygnatariuszy Artemis Accords. Co stała obecność ludzi na Księżycu (a w przyszłości może także poza nim) oznacza dla nas – jako jednostek i całego społeczeństwa?

Image  by Astronomia24
Trwa nabór do programu SPLOT Artemis Generation!


Czytaj dalej: O programie SPLOT Artemis Generation!...

Podsumowanie kosmicznego hackathonu NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola 2024

AstronomiaW dniach 5-6 października 2024 roku Stalowa Wola przyciągnęła pasjonatów nowych technologii z całego świata, organizując NASA Space Apps Challenge – największy kosmiczny Hackathon w Europie. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło ponad 500 uczestników, którzy przez 30 intensywnych godzin rywalizowali w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań opracowanych przez ekspertów z NASA. Zespoły, wspierane przez 50 mentorów, pracowały nad projektami, które mogłyby znaleźć zastosowanie w eksploracji kosmosu, ochronie środowiska oraz edukacji.

Image  by Astronomia24
NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola 2024


Czytaj dalej: O podsumowaniu kosmicznego hackathonu NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola 2024...

Hera, czyli europejska misja w obronie planetarnej z udziałem polskich inżynierów

Satelity i Sondy Kosmiczne7 października 2024 roku na orbitę wyruszyła sonda Hera, otwierając nowy rozdział w historii obrony planetarnej. Ta przełomowa misja, będąca owocem współpracy ESA i NASA, ma na celu przetestowanie technologii, które mogą ochronić Ziemię przed asteroidami. W sercu sondy kryje się innowacyjny system autonomicznej nawigacji, opracowany przez GMV, jedną z największych firm europejskiego sektora kosmicznego. Polscy inżynierowie również brali udział w tworzeniu tego systemu, którego możliwości zostaną sprawdzone w jednym z najbardziej fascynujących kosmicznych eksperymentów naszych czasów.

Image  by Astronomia24
Hera, czyli europejska misja w obronie planetarnej z udziałem polskich inżynierów
fot. ESA


Czytaj dalej: O szczegółach misji HERA...

Kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) widoczna nad polskim niebem (Zobacz zdjęcia)

KometyNieokresowa kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) odkryta w styczniu 2023 r. przez Obserwatorium Astronomiczne Zijinshan oraz Asteroid Terrestrial-Impact Last Alert System (ATLAS) jest już widoczna nad polskim niebem gołym okiem tuż po zachodzie Słońca. Kometa minęła Ziemię 12 października w odległości około 70,7 miliona kilometrów. Z upływem każdej kolejnej doby będzie przemieszczać się coraz wyżej nad horyzontem stwarzając dogodniejsze warunki do jej obserwacji. Zapowiada się więc tej jesieni prawdziwy spektakl na niebie! Tego nie można przegapić.

Image  by Astronomia24
Kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS)
fot. cafuego CC BY-SA 2.0


Czytaj dalej: O szczegółach obserwacji komety C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) (Zobacz zdjęcia)...

Jakich danych dostarczają nam satelity? Wyjątkowa wystawa Europejskiej Agencji Kosmicznej w AGH w Krakowie

Satelity i Sondy KosmiczneNa terenie kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie stanęła wystawa Europejskiej Agencji Kosmicznej. Plenerowa ekspozycja "Kierunek Ziemia/Kosmos" prezentuje jak obserwacje satelitarne rewolucjonizują różne obszary życia. Dowiemy się z niej m.in. w jaki sposób obserwacja Ziemi i nowoczesna technologia pomagają nam lepiej poznać naszą planetę. Prezentowane na wystawie treści uchylają rąbka tajemnicy i wyjaśniają w jaki sposób dane z satelit pomagają rozwiązywać współczesne wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo międzynarodowe czy produkcja żywności.

Image  by Astronomia24
Wyjątkowa wystawa Europejskiej Agencji Kosmicznej w AGH w Krakowie


Czytaj dalej: O wystawie Europejskie Agencji Kosmicznej w AGH w Krakowie...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
führerschein kaufen ohne p...
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
23 0 paul54elias
19-10-2024 02:05
gefälschten und echten fü...
ASTRONOMIA OGÓLNA
28 0 paul54elias
19-10-2024 02:01
Führerschein original best...
ASTRONOMIA OGÓLNA
30 0 paul54elias
19-10-2024 01:59
Mój kanał YT o kosmosie i...
TEMATY OGÓLNE
31 0 Arcat
03-10-2024 11:14
nazwa gwiazdy
TEMATY OGÓLNE
3664 6 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:29