NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny

Astronomia24 Astronomia24
Astronomia24 Astronomia24
Astronomia24 Astronomia24
Astronomia24 Astronomia24
Astronomia24 Astronomia24

Reklama

Czy Słońcu zabraknie kiedyś paliwa? Premiera audiobooka Stephena Hawkinga

Książki i czasopisma astronomiczneCzy powstanie Wszechświata było dziełem czystego przypadku, czy kryła się za tym spora logika? Jak zmieniały się nasze poglądy od czasów Arystotelesa i jakie odkrycia doprowadziły ludzką wiedzę do tego poziomu, na którym jest ona teraz? Stephen Hawking, pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby, zapisał się na kartach historii jako wybitny naukowiec. Niemal całkowity paraliż ciała nie przeszkodził mu w badaniu teorii strun, tuneli czasoprzestrzennych, czarnych dziur i zagadnień fizyki kwantowej - a to tylko część tematów, którymi się zajmował.

Image  by Astronomia24
Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata (audiobook)


Czytaj dalej: O nowym audiobooku "Teoria wszystkiego"...

Ruszyły zapisy na XXII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2018

AstronomiaRozpoczęły się zapisy na XXII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii – OZMA 2018, który odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia 2018 r. (czwartek-niedziela) na terenie amatorskiego obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina, woj. kujawsko-pomorskie, gdzie ma swoją siedzibę Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne.

Image  by Astronomia24
OZMA XX fot: Piotr Wieczorek


Czytaj dalej: O zapisach i szczegółach zlotu OZMA 2018...

Powrót Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad wieczorne polskie niebo

AstronomiaZ dnia na dzień poprawiają się warunki do obserwacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad polskim niebem. Aktualnie przeloty stacji (ISS) widoczne są późno w nocy lub tuż przed samym świtem. 19 lipca sytuacja znacząco się poprawi. Przeloty stacji będziemy mogli obserwować o dogodnej dla każdego porze, a to tylko przedsmak emocji związanych z obserwacją nieba w tym miesiącu. Już 27 lipca czeka nas najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca w XXI wieku i Wielka opozycja Marsa.

Image  by Astronomia24
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)


Czytaj dalej: O przelotach i obserwacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w lipcu...

Odbudowa dawnego Obserwatorium Astronomicznego-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie Pop Iwan w Czarnohorze

Planetaria W dniu 29 lipca br. przypada 80-ta rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie Pop Iwan w Czarnohorze (Ukraina, obwód iwano-frankiwski). W związku z tym Jubileuszem, Studium Europy Wschodniej UW oraz Przykarpacki Uniwersytet w Iwano-Frankiwsku w dniach 27-29 lipca 2018 r. organizują na Ukrainie obchody Jubileuszu 80-lecia Obserwatorium.

Image  by Astronomia24
Ruiny obserwatorium Astronomiczno-Meteorologiczne na szczycie Pop Iwan Autor: Link


Czytaj dalej: O 80 rocznicy otwarcia Obserwatorium Astronomiczno im. Marszałka Józefa Piłsudskiego...

Fire Talk - Future in Space - Jaka czeka nas przyszłość w kosmosie?

AstronautykaKosmos jest fascynujący! Czasem, kiedy wydaje nam się, że już chociaż trochę go poznaliśmy, odkrywamy kolejne przełomowe zjawiska, które całkowicie zaprzeczają naszym wcześniejszym przypuszczeniom. Pragniemy eksplorować galaktykę, podróżować w przestworzach i badać nowe formy życia. Ale czy mamy szansę poznać dobrze chociaż kawałek tej fascynującej przestrzeni? Na jakim etapie jesteśmy - co już wiemy, a czego nie dowiemy się nigdy? Czy przyszłość w komosie to zbliżająca się wielkimi krokami rzeczywistość, czy tylko książkowa utopia?

Image  by Astronomia24
Fire Talk - Future in Space odbędzie się już 26 lipca


Czytaj dalej: O wydarzeniu Fire Talk - Future in Space...

Satelita sterowany cieczą magnetyczną. SatRevolution łączy siły ze Space Garden

AstronautykaW maju wynieśli prototyp pierwszego polskiego satelity obserwacyjnego do stratosfery, dziś łączą siły z rzeszowską spółką kosmiczną, która jako pierwsza w Europie odtwarza warunki panujące na Marsie i Księżycu – SatRevolution podpisał umowę o współpracy ze Space Garden. Wszystko po to, by wesprzeć projekt KRAKsat – jednego z pierwszych skonstruowanych w Polsce satelitów typu CubeSat i pierwszego na świecie, który do sterowania swoim położeniem wykorzystywał będzie ciecz magnetyczną.

Image  by Astronomia24
KRAKSat - Model inżynieryjny satelity


Czytaj dalej: O szczegółach projektu KRAKsat...

Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki Wybuch i teorię wszystkiego - Recenzja prawdziwej perły dla kochających fizykę

Książki i czasopisma astronomiczneMamy dla Was recenzję kolejnej ponadprzeciętnie grubej i jednocześnie niezwykle wartościowej pozycji. Czas najwyższy zabrać Was w 392-stronicową podróż pełną niesamowitości, jaką bez wątpienia serwuje nam autor – George Musser. Panie i Panowie przed Wami: Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki Wybuch i teorię wszystkiego, a wszystko to pięknie opakowane w trwałą twardą okładkę. Zaczynamy!

Image  by Astronomia24
392-stronicowa przygoda skierowana jest głównie do osób ze świata nauki, a przede wszystkim tych zafascynowanych fizyką.


Czytaj dalej: Recenzję książki Upiorne działanie na odległość i jego wpływ na czarne dziury, Wielki Wybuch i teorię wszystkiego...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Kupiłem solidny młot wyburz...
REKLAMA
4 0 Bartek1234
20-07-2018 11:18
XXII Ogólnopolski Zlot Miło...
ZLOTY, SPOTKANIA, IMPREZY
17 0 Andrzej
17-07-2018 21:50
Tunguska
ASTRONOMIA OGÓLNA
425 0 ekolog
25-05-2018 13:12
ZASADY NA FORUM
WAŻNE OGŁOSZENIA
2390 0 Andrzej
24-05-2018 18:50
Nocny Obserwator
PROGRAMY ASTRONOMICZNE
2621 0 Andrzej
18-05-2018 16:45

27.07.2018 Najciekawsze zjawisko astronomiczne w 2018 roku

Autor: astronomia24