NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2025

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Reklama

Ostatnia szansa, aby wziąć udział w hackathonie NASA Space Apps Challenge

Astronomia1-2 października, hala sportowa Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w centrum kosmicznych innowacji. Studenci, uczniowie i kreatorzy z Podkarpacia będą pracować nad rozwiązaniami w oparciu o dane udostępnione przez NASA. Zapisy na wydarzenie wciąż trwają, można dołączyć indywidualnie lub w zespole. NASA Space Apps Challenge to największy kosmiczny hackathon na świecie, w trakcie którego uczestnicy opracowują nowatorskie rozwiązania rzeczywistych wyzwań, wykorzystując przy tym dane satelitarne.

Image  by Astronomia24
Subcarpathian NASA Space Apps Challenge startuje 1 października
fot. pcinn.org


Jedną z ponad 330 lokalizacji na całym świecie jest Rzeszów – lokalna edycja wydarzenia odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. – Startujemy w sobotę, 1 października o 8:00 rano. Przez ponad dobę, do niedzieli do godz. 13:00, zespoły, pod okiem mentorów z branży kosmicznej, będą pracować nad swoimi projektami. O 16:00, po obradach komisji, poznamy zwycięskie zespoły, które otrzymają nagrody finansowe, rzeczowe oraz staże i praktyki w firmach będących partnerami wydarzeniamówi Kacper Moczarny, Specjalista ds. realizacji projektów w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Aby zostać uczestnikiem hackathonu, nie trzeba mieć umiejętności programistycznych. – Wyzwania NASA zostały skonstruowane tak, aby każdy mógł się wykazać. W ramach projektu, uczestnicy mogą przygotować prezentację, nagrać wideo, stworzyć grę, aplikację, czy w inny ciekawy sposób zaprezentować dane udostępnione przez NASAmówi Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.

Zapisy na wydarzenie wciąż trwają. Swoje uczestnictwo można zadeklarować za pośrednictwem strony internetowej: 2022.spaceappschallenge.org lub stacjonarnie w trakcie hackathonu.

Organizatorem globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Klaster Technologii Kosmicznych, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Krystyna Wróblewska, Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza”, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Partnerem strategicznym hackathonu jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
a Partnerami wspierającymi: Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Astronomia24.com


Źródło: pcinn.org
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
CAPTCHA ImageRefresh Image


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Meteoryt rozbił dach
ASTRONOMIA OGÓLNA
11402 11 Kosmiczny_Andrzej
04-04-2025 09:11
Nie mamy pojęcia - Recenzj...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
3048 2 Kosmiczny_Andrzej
30-03-2025 20:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
4849 3 Kosmiczny_Andrzej
27-03-2025 09:46
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
1025 1 Kosmiczny_Andrzej
27-03-2025 07:36
Dobre kamery na obserwacje ...
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
15454 6 BarteKostek
11-03-2025 20:31