NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2021

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Life and Space 2021 - konferencja Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego

AstronautykaSerdecznie zapraszamy na konferencję Life and Space 2021 organizowaną przez Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne! Konferencja odbędzie się w dniach 29.09 - 01.10.2021. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką do zgłoszenia prezentacji lub posteru. Patronem honorowym wydarzenia jest Polska Agencja Kosmiczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Astronomia24.com.

Image  by Astronomia24
Life and Space 2021 - konferencja Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego


Czytaj dalej: O konferencji Life and Space 2021...

50 idei, które powinieneś znać - Nauki ścisłe

Książki i czasopisma astronomiczne50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzająca wszystkich początkujących w świat m.in. psychologii, architektury, etyki, sztuki, fizyk, astronomii czy nauk ścisłych. Wydawnictwo PWN zadbało, by cykl był bardzo rozbudowany, czego efektem jest aż 25 części dostępnych na naszym rynku. Egzemplarz, który tym razem chcemy Wam zaprezentować trafił do sklepów w maju 2021 roku i wprowadza nas w świat nauk ścisłych pełnych twierdzeń, zasad i teorii.

Image  by Astronomia24
Gwarancją jakości jest wypuszczenie książki pod skrzydłami Wydawnictwa PWN, które przyzwyczaiło nas do kreowania niezwykle cennych treści.


Czytaj dalej: 50 idei, które powinieneś znać - Nauki ścisłe...

50 idei, które powinieneś znać - Astronomia

Książki i czasopisma astronomiczne50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzająca wszystkich początkujących w świat m.in. psychologii, nauk ścisłych, sztuki, fizyki czy astronomii. Wydawnictwo PWN zadbało, by cykl był bardzo rozbudowany, czego efektem jest aż 25 części dostępnych na naszym rynku. Egzemplarz, który chcemy Wam zaprezentować wiąże się z interesującymi nas najbardziej zagadnieniami ze świata szeroko pojętej astronomii.

Image  by Astronomia24
„50 idei, które powinieneś znać” to doskonały tytuł dla serii, której celem jest rzeczowe i nieodstraszające wprowadzenie odbiorcy w intrygujący go świat


Czytaj dalej: Recenzję książki 50 idei, które powinieneś znać - Astronomia...

Creotech zbuduje konstelację trzech satelitów na potrzeby polskiej armii

AstronautykaCreotech Instruments S.A., wiodący w Polsce producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki, rozpoczął we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną budowę konstelacji trzech satelitów. Współpraca prowadzona jest w ramach projektu PIAST, będącego elementem planu opracowania narodowego systemu satelitarnej obserwacji Ziemi na potrzeby polskiej armii. Będzie to pierwsze komercyjne wdrożenie platformy satelitarnej HyperSat opracowanej przez Spółkę.

Image  by Astronomia24
Creotech Instruments S.A. zrealizuje pierwsze komercyjne zlecenie na platformę satelitarną HyperSat.


Czytaj dalej: O platformie satelitarnej HyperSat...

HORYZONT EUROPA - szansa na sfinansowanie badań naukowych. PCI zaprasza na webinar

AstronautykaJuż w czwartek, 2 września o godz. 9:00 odbędzie się organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji webinar poświęcony możliwościom finansowania mobilności naukowców oraz wspieraniu potencjału naukowego instytucji. W roli prelegenta wystąpi Anna Armuła reprezentująca Regionalny Punkt przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

Image  by Astronomia24
HORYZONT EUROPA – szansa na sfinansowanie badań naukowych.


Czytaj dalej: O HORYZONT EUROPA...

ERC 2021 i trzy dni kosmicznych inspiracji

AstronautykaW dniach 10-12 września 2021 odbędzie się VII edycja European Rover Challenge – największego kosmicznego wydarzenia w Europie. Dla odwiedzających, oprócz międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich, został przygotowany także trzydniowy, bardzo zróżnicowany program. Wśród prelegentów pojawi się m.in. wiceszef NASA Robert Cabana, Robert Zubrin z The Mars Society, czy przedstawiciele międzynarodowych firm kosmicznych i świata nauki. Swoje wystąpienia poprowadzą także eksperci Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego EUSPA, która w tym roku jest także partnerem wydarzenia.

Image  by Astronomia24
Trzy dni inspiracji kosmosem na ERC 2021.


Czytaj dalej: O European Rover Challenge 2021...

Kosmiczne technologie ratunkiem dla branży rolniczej

ZiemiaRosnąca liczba ludności na Ziemi to jeden z największych problemów dzisiejszego świata, który ciągnie za sobą wiele negatywnych aspektów. Jednym z nich jest nieustannie wzrastające zapotrzebowanie na żywność. Kluczem do jego rozwiązania może być modernizacja rolnictwa oraz jakości upraw. Firmy KP Labs oraz QZ Solutions, połączyły swoje siły dla stworzenia technologii opartej na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do zdalnego szacowania parametrów gleby za pomocą zdjęć satelitarnych. Wdrożona innowacja umożliwi redukcję czasu oczekiwania na wyniki z 3 tygodni do 4 dni.

Image  by Astronomia24
Wizualizacja satelity Intuition-1.


Czytaj dalej: O kosmicznych technologiach dla branży rolniczej...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
2729 1 Justynna21
31-08-2021 12:57
Identyfikacja teleskopu.
ASTRONOMIA OGÓLNA
752 1 Morek
22-07-2021 07:48
Perseidy 2021
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
231 0 Andrzej
18-07-2021 20:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
1784 1 Justynna21
09-07-2021 14:47
Książki astronomiczne
INNE
3346 2 Andrzej
21-06-2021 14:16