NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2021

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

5 listopada Uran znajdzie się w opozycji. Najbliższe noce sprzyjają obserwacji planety.

Planety i EgzoplanetyPrzez najbliższe dni będziemy mieli dobrą okazję do obserwacji Urana. Już 5 listopada gazowy olbrzym znajdzie się w opozycji do Słońca stwarzając nam najlepsze warunki do jego obserwacji w tym roku. Opozycja w astronomii ma miejsce, gdy dwa ciała niebieskie oglądane z Ziemi znajdują się naprzeciwko siebie na niebie - Oznacza to, że Uran i Słońce znajdują się po przeciwnych stronach Ziemi.

Image  by Astronomia24
Uran - siódma w kolejności od Słońca planeta Układu Słonecznego.


Czytaj dalej: O opozycji Urana 2021...

Creotech Instruments rozszerza swoje portfolio o nanosatelity

Satelity i Sondy Kosmiczne28 października 2021 roku, podczas największego Międzynarodowego Kongresu Astronomicznego w Dubaju, polska spółka Creotech Instruments S.A. podpisała porozumienie z bułgarską firmą EnduroSat AD. Umowa inicjuje rozpoczęcie współpracy między podmiotami. Creotech Instruments specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i integracji mikrosatelitów w przedziale masowym od 10 do 60 kg i opartych na standardzie SpaceVPX.

Image  by Astronomia24
Creotech Instruments rozszerza swoje portfolio o nanosatelity


Czytaj dalej: O rozwoju Creotech Instruments S.A...

Zmiana czasu na zimowy 2021 nie będzie tą ostatnią

ZiemiaW niedzielę (31 października) o godzinie 3:00 nastąpi zmiana czasu na zimowy. Wskazówki naszych zegarków przesuniemy na godzinę 2:00. Oznacza to wydłużony czas spania. Niestety przez najbliższe miesiące będziemy mieć do czynienia z szybko zapadającym zmrokiem. Czas zimowy zostanie wprowadzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz siedemdziesięciu państwach na całym świecie.

Image  by Astronomia24
Zmiana czasu na zimowy 2021. © ingimage


Czytaj dalej: O zmianie czasu z letniego na zimowy...

O uniwersytecie przyszłości i pożytku z eksploracji kosmosu AGH inauguruje nowy cykl spotkań popularnonaukowych

AstronomiaJaką misję powinien pełnić uniwersytet przyszłości? W jaki sposób rozwój technologii kosmicznych może pomóc w ochronie środowiska oraz zabezpieczyć nas przed kurczeniem się zasobów surowców na Ziemi? W środę 3 listopada, o godz. 18, w Centrum Dydaktyki AGH opowiedzą o tym prof. Jerzy Lis, Rektor AGH oraz prof. Tadeusz Uhl, Dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych AGH. Akademia startuje z nowym cyklem „AGH NAUKA spotkania”, na który zaprasza wszystkich mieszańców Krakowa, sympatyków nauki oraz poszukiwaczy odpowiedzi na nurtujące pytania.

Image  by Astronomia24
AGH NAUKA spotkania - cykl wykładów


Czytaj dalej: O nowym cyklu wykładów na AGH...

Satelitarni fotografowie poszukiwani! Konkurs na najbardziej klimatyczne zdjęcia satelitarne Ziemi trwa

ZiemiaJeszcze przez ponad tydzień można przesyłać zgłoszenia do drugiej edycji międzynarodowego konkursu na zobrazowania satelitarne Ziemi „Seize the beauty of our planet”. Tematem przewodnim są zmiany zachodzące w środowisku naturalnym. Konkurs jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. W jury zasiądą przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR), EUMETSAT oraz organizatora, czyli polskiego CloudFerro.

Image  by Astronomia24
Satelitarni fotografowie Ziemi poszukiwani - konkurs międzynarodowy


Czytaj dalej: O konkursie na najbardziej klimatyczne zdjęcie satelitarne Ziemi...

Prezentacja polskiego sektora kosmicznego na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju

AstronautykaPolska dołącza do globalnej dyskusji nt. przyszłości sektora kosmicznego podczas Expo 2020 w Dubaju. Między 19 a 30 października Pawilon Polski będzie gościł Polską Agencję Kosmiczną, która przygotowała ekspozycję w strefie wystaw czasowych, a także szereg wydarzeń o charakterze dyplomatyczno-politycznym, biznesowym, a także popularnonaukowym. Polska Agencja Kosmiczna będzie także uczestnikiem Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Dubaju. Za organizację całego udziału Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Image  by Astronomia24
Prezentacja polskiego sektora kosmicznego na Expo 2020


Czytaj dalej: O prezentacji polskiego sektora kosmicznego na Expo 2020...

Rover Mechanic Simulator, czyli jak zostałem mechanikiem w marsjańskim warsztacie - recenzja gry

AstronautykaSymulatory to coraz bardziej popularny gatunek gier, który przyjmuje się na każdej platformie – od smartfonów po konsole i pecety. Nie da się ukryć, że większość graczy jest w stanie znaleźć przynajmniej jeden symulator, który spełni ich oczekiwania i tym samym przyciągnie przed ekrany na wiele godzin. Chcecie zostać kierowcą autobusu? Nie ma problemu. Marzycie o koszeniu trawników bez wychodzenia z domu? Nic prostszego. Chcecie poznać budowę samochodów i pracować w warsztacie? Odpalcie Car Mechanic Simulator. Wolicie polatać nad świetnie odwzorowanymi miastami? Rynek oferuje Microsoft Flight Simulator. Mamy jeszcze wisienkę na torcie!

Image  by Astronomia24
Rover Mechanic Simulator (Recenzja gry)


Czytaj dalej: Recenzję gry Rover Mechanic Simulator...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Książki astronomiczne
INNE
3460 3 egaudia
07-11-2021 11:02
filmy
INNE
10634 15 egaudia
07-11-2021 11:00
Kamień? Czy meteoryt?
INNE
7878 7 egaudia
07-11-2021 10:51
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
2856 1 Justynna21
31-08-2021 12:57
Identyfikacja teleskopu.
ASTRONOMIA OGÓLNA
914 1 Morek
22-07-2021 07:48