NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2019

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Finał programu Startup Art. #2019

AstronautykaPo 7 tygodniach zmagań zespołów w programie Startup Art. odbyło się Demo Day, w czasie którego 6 najlepszych projektów zaprezentowało się przed jury, a najlepszy z nich otrzymał nagrodę w postaci wyjazdu na zagraniczną, konferencję branżową. Program Startup Art. rozpoczęła konferencja na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, podczas której uczestnicy mieli okazję usłyszeć interesujące wystąpienia i debaty, w których wzięli udział przedstawiciele różnych artystycznych profesji m.in. malarka Urszula Kamińska, fotograf Tomasz Szykulski, architekt i akwarelista Tytus Brzozowski czy dyrektor kreatywna Stuk Puka - Anna Nowacka-Kość.

Image  by Astronomia24
Finał programu Startup Art. #2019


Czytaj dalej: O finale Startup Art. #2019...

Początek lata w astrobazach

AstronomiaObserwacje gwiazdozbiorów nocnego nieba to propozycja oferowana w maju i czerwcu przez Astrobazy Kopernik. Zajęcia odbywają się m.in. w obserwatoriach w Kruszwicy (powiat inowrocławski), Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki), Brodnicy i Unisławiu (powiat chełmiński). Astrobazy to nowoczesne, ogólnodostępne obserwatoria astronomiczne zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które powstały dzięki realizacji projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Image  by Astronomia24
Budynek Astrobazy w Kruszwicy.


Czytaj dalej: O początku lata w astrobazach...

FOTOporadnik Canon: Jak fotografować deszcz meteorów

Meteory i MeteorytyAstrofotografia zyskuje na popularności wśród coraz większej grupy miłośników fotografii. Co więcej, w ostatnich latach nietypowe zjawiska na nieboskłonie rozpieszczały polskich entuzjastów astro-zjawisk. Blue Moon czy Kometa 46/P Wirtanten były widoczne również w Polsce Niezależnie od tego, czy chodzi o Księżyc, gwiazdy czy różne astronomiczne zjawiska, nieustannie jesteśmy zafascynowani układem słonecznym i jego licznymi elementami.

Image  by Astronomia24
FOTOporadnik Canon: Jak fotografować deszcz meteorów


Czytaj dalej: O tym jak fotografować deszcz meteorów...

Maksimum meteorów z roju Eta Akwarydów - 5/6 maja 2019

Meteory i MeteorytyJak co roku początkiem maja jesteśmy świadkami zwiększonej aktywności Eta Akwarydów na nocnym niebie. Rój ten rozpoczyna swoją coroczną aktywność już końcem kwietnia, jednak wtedy ilość możliwych do zaobserwowania obiektów jest niska. W nocy z 5 na 6 maja podczas maksimum będziemy mogli zaobserwować największą aktywność Eta Akwarydów dochodzącą do nawet 60 obiektów w ciągu jednej godziny. Warto jednak pamiętać, że rój ten najlepiej obserwować przed świtem.

Image  by Astronomia24
Eta Akwarydy Autor: Jeff BerkesAutor: Jeff Berkes


Czytaj dalej: O meteorach z roju Eta Ekwarydów 2019...

Koniec świata za każdym razem gdy mija nas asteroida? Portale kpią z odbiorców.

AsteroidyWiększe i mniejsze polskie portale internetowe coraz częściej w tytułach aktualności lubią głosić wieści o końcu świata. Wyłowiliśmy dla Was tylko kilka z całej masy takich tytułów - "Asteroida 2002 NT7 uderzy w Ziemię. Koniec świata będzie w 2019?", "Koniec świata 13.01.2019 - asteroida 2002 NT7 'realnym zagrożeniem", :Asteroida 2002 NT7 uderzy w Ziemię i spowoduje koniec świata w lutym 2019 r.? Amerykańscy naukowcy alarmują i ostrzegają". To tylko kilka przykładów, które spowodowały, że ogarnął nas śmiech. W tym tygodniu sieć obiegły kolejne wieści sugerujące, że "NASA szykuje się na uderzenie asteroidy". Inny portal poszedł dalej tytułując aktualność w ten oto sposób - "NASA jest przerażona! Naukowcy szykują się na uderzenie astreroidy w Ziemię!"

Image  by Astronomia24
Mająca rzekomo uderzyć w Ziemię Asteroida 2002 NT7 przeleciała w odległości ok 61 000 000 km od niej


Czytaj dalej: O pladze treści zapowiadających koniec świata...

Znamy szczegóły 23.Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

AstronomiaOd mikroprocesorów po rakiety. Od prostych dźwigni po superkomputery. Postęp nauki pozwala nam budować coraz doskonalsze mechanizmy, dzięki którym możemy dokonywać kolejnych odkryć. Na 23. Pikniku Naukowym sprawdzimy, co łączy ludzi i maszyny. Zapraszamy 11 maja br. na PGE Narodowy w godz. 11.00 – 20.00. Już teraz ujawniamy wirtualną mapę imprezy oraz największe atrakcje wprowadzonych po raz pierwszy 7 stref tematycznych, w których odbędzie się prawie 1000 pokazów. Na wszystkie wstęp wolny.

Image  by Astronomia24
23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik


Czytaj dalej: O szczegółach 23.Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik...

Thales Alenia Space coraz bliżej Polski

AstronautykaThales Alenia Space, spółka joint venture Thales (67% udziałów) i Leonardo (33% udziałów), wraz z polską firmą CloudFerro, podpisały umowę z EUMETSAT (Europejską Organizacją Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych), reprezentującą również partnerów: ECMWF ECMWF (Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych) i firmę Mercator Océan. Kontrakt, którego wartość przekracza kwotę 10 milionów EUR, przewiduje dostarczenie usług chmury obliczeniowej i świadczenie usług dodatkowych dla platformy WEkEO.

Image  by Astronomia24
Firmy Thales Alenia Space oraz CloudFerro wdrożą infrastrukturę chmurową dla EUMETSAT.


Czytaj dalej: O Thales Alenia Space...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Filtry i okulary
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
27 1 Andrzej
17-07-2019 14:37
ISS
MISJE ZAŁOGOWE
203 0 Zeratul
17-04-2019 13:12
Wielkość obiektu
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
539 3 Piotr
08-03-2019 12:50
Humor
TEMATY OGÓLNE
6253 5 ekolog
17-11-2018 16:57
Słońce bez granic.
ASTRONOMIA OGÓLNA
1667 2 kacperpos
11-10-2018 13:42