NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2019

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Smart-Wrocław Pierwsze polskie miasto, któremu SatRevolution udostępni dane satelitarne

AstronautykaOpracowanie i realizacja strategii inteligentnego miasta – to cel współpracy gospodarczej zawiązanej pomiędzy Miastem Wrocław, Instytutem Rozwoju Terytorialnego, Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej oraz polską firmą SatRevolution. Dzięki przełomowej inicjatywie, Wrocław wykorzysta dane satelitarne oraz informacje płynące z czujników naziemnych m.in. do walki ze smogiem i do monitoringu transportu w mieście.

Image  by Astronomia24
SatRevolution S.A. to spółka stworzona przez zespół ekspertów technologicznych.


Czytaj dalej: O realizacji strategii inteligentnego miasta...

Zmiana czasu na letni 2019

ZiemiaW niedzielę (31 marca) o godzinie 2:00 nastąpi zmiana czasu na letni. Wskazówki naszych zegarków przesuniemy na godzinę 3:00. Oznacza to skrócony czas spania oraz w niektórych przypadkach krótszy czas pracy. Czas letni zostanie wprowadzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz siedemdziesięciu państwach na całym świecie. Wiele wskazuje jednak na to, że już w 2021 roku zmiana czasu zostanie zniesiona.

Image  by Astronomia24
Nasze zegarki przestawimy z godz. 2:00 na 3:00


Czytaj dalej: O zmianie czasu na letni 2018...

Thales Alenia Space adaptuje technologię druku 3D do produkcji seryjnej

AstronautykaFirma Thales Alenia Space po raz pierwszy skorzystała z technologii 3D kilka lat temu przy okazji produkcji aluminiowych wsporników anteny dla satelity TürkmenÄlem/MonacoSAT, wyniesionego w 2015 r., oraz polimerowych wsporników przewodów dla konstelacji satelitów Iridium® NEXT. Satelity telekomunikacyjne Koreasat 5A i 7, wystrzelone w 2017 r., miały na pokładzie największe wówczas wydrukowane w 3D w Europie części statków kosmicznych.

Image  by Astronomia24
3D na potrzeby kosmosu


Czytaj dalej: O druku 3D na potrzeby kosmosu...

SatRevolution oficjalnie rozpoczyna budowę konstelacji satelitów obserwacyjnych

AstronautykaWrocławska firma SatRevolution złożyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wniosek o uprawnienia radiowe dla REC1 - pierwszej konstelacji satelitarnej, umożliwiającej obrazowanie Ziemi w czasie rzeczywistym. To przełom w pracach nad rozwiązaniem, którego efektem będzie umieszczenie na orbicie, liczącej około tysiąca nanosatelitów, konstelacji.

Image  by Astronomia24
SatRevolution oficjalnie rozpoczyna budowę konstelacji satelitów obserwacyjnych


Czytaj dalej: O budowie konstelacji satelitów przez SatRevolution...

Wiosenny powrót Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad wieczorne polskie niebo

AstronomiaOd dwóch dni możemy cieszyć się powrotem wiosny oraz bardziej sprzyjającymi temperaturami, które z całą pewnością będą usprawniać obserwacje wieczornego nieba. Warto więc wykorzystać ten czas m.in. na obserwacje Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nad polskim niebem. O tym, że przeloty stacji (ISS) są bardzo widowiskowe nie musimy chyba nikogo przekonywać. Cieszyć swój wzrok tą popularną wśród miłośników astronomii atrakcją będziemy mogli aż do 7 kwietnia.

Image  by Astronomia24
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)


Czytaj dalej: O przelotach i obserwacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)...

Young Business - warsztaty dla młodzieży

Astronomia29 marca o godzinie 14:00 w "Przestrzeń from Facebook", ul. Koszykowa 61 w Warszawie odbędą się warsztaty dla młodzieży. YOUNG BUSINESS to warsztaty z przedsiębiorczości dla młodzieży, mające na celu zachęcanie do realizacji marzeń i skutecznego dążenia do celu. Będzie to interaktywny wykład, w którym to uczestnicy zdecydują o jakich aspektach chcą dowiedzieć się najwięcej. Warsztaty odbędą się w klimacie poszukiwań obszaru, gdzie można by zrobić największy biznes czerpiąc z rozwiązań kosmicznych.

Image  by Astronomia24
Spotkania Young Business odbędą się 29.03,19.04, 31.05, 14.06.


Czytaj dalej: O warsztatach Young Business...

Szkocka spółka Clyde Space partnerem budowy polskiego satelity Intuiton-1

AstronautykaBudowa Intuiton-1, satelity z wysokowydajną jednostką obliczeniową do aplikacji sztucznej inteligencji i zaawansowanymi przyrządami do obserwacji Ziemi, wkracza w kolejną fazę. 15 marca 2019 r., realizująca projekt gliwicka firma KP Labs podpisała umowę ze szkocką spółką Clyde Space, na dostarczenie platformy satelitarnej i umieszczenie satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej. Wystrzelenie Intuition-1 planowane jest na przełomie 2022 i 2023 roku.

Image  by Astronomia24
Gliwicka firma KP Labs, podpisała umowę, o wartości ponad 500 tys. funtów ze Clyde Space.


Czytaj dalej: O szczegółach współpracy i budowie satelity Intuiton-1...

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
ISS
MISJE ZAŁOGOWE
125 0 Zeratul
17-04-2019 13:12
Wielkość obiektu
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
414 3 Piotr
08-03-2019 12:50
Humor
TEMATY OGÓLNE
6130 5 ekolog
17-11-2018 16:57
Słońce bez granic.
ASTRONOMIA OGÓLNA
1574 2 kacperpos
11-10-2018 13:42
Jakiej wielkości jest napra...
ASTRONOMIA OGÓLNA
1451 1 pawlo-b
27-09-2018 21:32