NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Wybierz piosenkę, która będzie budzić astronautów

AstronauciCentrum kontroli lotów NASA już od czasów misji Apollo budzi astronautów znajdujących się w przestrzeni kosmicznej różnego rodzaju utworami muzycznymi. Do dziś piosenki wybierała rodzina lecącego w kosmos astronauty. Repertuar na dwie ostatnie misje wahadłowców wybiorą internauci. Jakie piosenki mamy do wyboru i w jaki sposób głosować? M.in. o tym przeczytacie w dalszej części materiału.

Wybierz piosenkę, która będzie budzić astronautów


Start przedostatniej wyprawy wahadłowców (misja STS-133) przewidziany jest na 1 listopada 2010 roku. Już nie rodziny, a my - internauci wybierzemy utwory, które codziennie będą budzić astronautów znajdujących się na pokładzie. NASA udostępniła 40 melodii, które towarzyszyły zespołom podczas poprzednich misji. Wystarczy wejść na stronę songcontest i po ewentualnym odsłuchaniu zagłosować na jedną z pozycji. Na liście widnieją m.in. piosenki Jamesa Browna, Rolling Stones, The Beatles czy nawet zespołu Metallica.

Oprócz tego, że swoim głosem możemy mieć wpływ na dźwięk budzika, który już od 1 listopada towarzyszyć będzie astronautom, mamy też wgląd w piosenki z poprzednich misji (opis i data). Myślę, że to dosyć oryginalny projekt ekipy z biura NASA, jednak przyznam, że jestem ciekaw, na jaką melodie postawią internauci.


Źródło: songcontest.nasa.gov
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [8 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Głębokie częściowe zaćmienie Słońca

Autor: astronomia24