NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Złoto trafiło na Ziemię z kosmosu?

AstronomiaNaukowcy z uniwersytetu w Bristolu przeprowadzili serię badań, dzięki którym uzyskano dosyć ciekawy wniosek. Wygląda na to, że metale szlachetne, w tym również złoto ulokowane w skorupie ziemskiej są pochodzenia kosmicznego. Czy oznacza to, że trafiły do nas na powierzchni meteorów? W dalszej części materiału prezentujemy podstawy tej teorii.

Image  by Astronomia24
Czy złoto i inne metale szlachetne trafiły na Ziemię z Kosmosu?


Naukowcy, którzy podjęli badania na stosunkowo starych warstwach skalnych uznali, że większość z nich zawiera metale szlachetne, których wiek jest zdecydowanie niższy niż samych skał.

Oznacza to, że część metali mogła przywędrować do nas z kosmosu. W jaki sposób? Według badaczy kilka miliardów lat temu w Ziemię uderzyła ogromna ilość meteorów, na powierzchni których znajdowały się metale szlachetne. Podczas uderzenia wkomponowały się w skorupę ziemską - dokładniej w jej górne warstwy.

Uderzenia meteorów miały miejsce prawdopodobnie około 4 miliardów lat temu - tego typu wniosek można było uzyskać dzięki badaniom na najstarszych skałach na Grenlandii. To właśnie na nich widnieją m.in. ślady złota.


Źródło: universetoday.com
Grymas
<
#1 | Grymas dnia wrzesień 21 2011 16:55:35
Witam. Świetna teza. To by potwierdziło moje przekonanie dlaczego nie mamy takiej technologi jak "Obcy". Moim zdaniem to usytuowanie naszej planety i otaczającej jej układów jest ubogie w inne o nieznanych nam właściwościach metale. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [7 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]