NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Nik Pierumow znów to zrobił - recenzja II tomu Blackwater: Magia i Ogień

Pamiętacie naszą recenzję książki „Blackwater: Magia i Stal”? Z tego co wiemy przypadła ona do gustu przede wszystkim tej części z Was, która lubi czasem odskoczyć od pozycji naukowych w kierunku powieści z akcją osadzoną gdzieś we Wszechświecie. Mamy dla Was dobrą wiadomość – jesteśmy już po lekturze II tomu zatytułowanego „Magia i Ogień” i… żałujemy, że nie zrobiliśmy tego wcześniej!

 astronomia24
Wciągnięcie się w wydarzenia opisane przez rosyjskiego autora jest bardziej niż pewne i nie ulega wątpliwości, że Magia i Ogień to bardzo dobrze zrealizowana kontynuacja


Tradycyjnie nie będziemy zdradzać zbyt wielu detali dotyczących samej fabuły – tym bardziej, że tekst ten przyjdzie czytać również osobom, które nie miały jeszcze do czynienia z tomem pierwszym. Warto jednak przynajmniej delikatnie nakreślić Wam drodzy czytelnicy do jakiego świata zabiera nas Nik Pierumow - rosyjski pisarz doskonale znany wszystkim fanom klimatów fantasy, który odpowiada m.in. za trylogię „Pierścień mroku” (kontrowersyjna kontynuacja „Władcy Pierścieni”), czy cykl Świat Siedmiu Zwierząt.

Magia i Stal, czyli Nik Pierumow przenosi nas do światów, jakich jeszcze nie znamy
(Recenzja I tomu)


Nudzić nie będziecie się ani przez chwilę, bowiem traficie do zrujnowanego kataklizmem świata, podzielonego na dwie krainy – królestwo, gdzie rządzą prawa fizyki i racjonalizm oraz dziką i nieskażoną krainę magów – tajemniczych Rooskies. Konfrontacja dwóch odmiennych światów jest nieunikniona. Królestwo nie toleruje magii. Ludzie dotknięci tą przypadłością są izolowani. Mieszkańcy Rooskies zadowalają się tym, co zostało im dane, jednak Królestwo wydaje się mieć potrzeby pozyskania nowych ziem, lasów, zasobów naturalnych, których Rooskies ma pod dostatkiem. Zaczyna się walka o barbarzyńskie tereny. I tak trafiamy w sam wir tej konfrontacji przyglądając się losom pochodzącej z bogatej rodziny - 12-letniej Molly Blackwater mieszkającej w Królestwie…

 astronomia24
Niesamowita frajda podczas lektury będzie towarzyszyć każdemu miłośnikowi klimatów fantasy, a także pasjonatom twórczości osadzonej gdzieś we Wszechświecie.


Sama książka skonstruowana jest w sposób umożliwiający odbiorcy osiągnięcie maksymalnego poziomu wrażeń. Wciągnięcie się w wydarzenia opisane przez rosyjskiego autora jest bardziej niż pewne i nie ulega wątpliwości, że Magia i Ogień to bardzo dobrze zrealizowana kontynuacja. Mamy nawet wrażenie, że autor udoskonalił pewne elementy w stosunku do części pierwszej. Ponownie postawił też na sprawdzone rozwiązania. Miejsce akcji robi ogromne wrażenie, a częstotliwość występowania wszelkiego rodzaju zdarzeń powoduje, że momentami wbijani jesteśmy w fotel. Jedno jest pewne – niesamowita frajda podczas lektury będzie towarzyszyć każdemu miłośnikowi klimatów fantasy, a także pasjonatom twórczości osadzonej gdzieś we Wszechświecie.

Jak to na ogół bywa przy tego typu tytułach, także i w tym przypadku pochłonięcie książki nie zajmuje zbyt wiele czasu. Cieszy nas jednak fakt, że fani tej rozwijającej się serii mają na co czekać, bowiem przewiduje się wydanie kolejnych tomów. Polecamy!

 astronomia24
Jak to na ogół bywa przy tego typu tytułach, także i w tym przypadku pochłonięcie książki nie zajmuje zbyt wiele czasu.


Tytuł oryginału: Prikluczenija Molly Blackwater. Stal, par i magia
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Wydanie: 1
Data wydania: 13.03.2019
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
Format: 13.0 x 20.5 cm
Cena katalogowa: 44,90 PLN
ISBN: 978-83-287-1153-2
Autor: Nik Pierumow
Gdzie kupić? muza.com.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Zainteresowana
<
#1 | Zainteresowana dnia 18.09.2019 00:14
Nie zbyt wiele czasu czyli ile? Osobiście uwielbiam kryminały i twórczość literacką Stephena Kinga,ale przyznam, że ta pozycja mnie zaintrygowała...
Zainteresowana
<
#2 | Zainteresowana dnia 18.09.2019 00:17
Oczywiście wiem, że niezbyt piszemy razem.
roger
<
#3 | roger dnia 18.10.2019 09:36
zależy jak szybko Pani czyta ;-)

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]