NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Magia i Stal, czyli Nik Pierumow przenosi nas do światów, jakich jeszcze nie znamy

Nie ukrywamy, że odbieramy od Was pozytywne wiadomości o publikowanych przez nas recenzjach nie tylko tytułów z kategorii „nauka”, ale także powieści, które w mgnieniu oka potrafią przenieść Was do innego świata (np. do księżycowego miasta Artemis). Nie sposób więc nie polecić Wam książki „Magia i stal”, która na półki sklepowe trafiła niespełna miesiąc temu.

 astronomia24
Autor przenosi nas do świata zrujnowanego kataklizmem, podzielonego na dwie krainy: królestwo, gdzie rządzą prawa fizyki i racjonalizm oraz dziką i nieskażoną krainę magów - tajemniczych Rooskies.

Warto zaznaczyć, że Nik Pierumow to rosyjski pisarz doskonale znany wszystkim lubującym się w klimatach fantasy. Autor ten ma na swoim koncie kilka szanowanych pozycji takich jak trylogia „Pierścień mroku” (kontrowersyjna kontynuacja „Władcy Pierścieni”), czy cykl Świat Siedmiu Zwierząt docelowo mający składać się z przynajmniej 5 tomów.

W najnowszej książce „Magia i stal”, autor przenosi nas do świata zrujnowanego kataklizmem, podzielonego na dwie krainy – królestwo, gdzie rządzą prawa fizyki i racjonalizm oraz dziką i nieskażoną krainę magów - tajemniczych Rooskies.

 astronomia24
Nik Pierumow prezentuje historię z dbałością o każdy szczegół. Światy, do których zostajemy przeniesieni są genialnie skonstruowane i bardzo łatwo wsiąknąć w nie całym sobą

Konfrontacja dwóch odmiennych światów jest nieunikniona. Królestwo nie toleruje magii. Ludzie dotknięci tą przypadłością są izolowani. Mieszkańcy Rooskies zadowalają się tym, co zostało im dane, jednak Królestwo wydaje się mieć potrzeby pozyskania nowych ziem, lasów, zasobów naturalnych, których Rooskies ma pod dostatkiem. Zaczyna się walka o barbarzyńskie tereny. I tak trafiamy w sam wir tej konfrontacji przyglądając się losom pochodzącej z bogatej rodziny - 12-letniej Molly Blackwater mieszkającej w Królestwie. W jej umyśle pojawia się obraz przedstawiający starcie pancernego pociągu „Herkules” z oddziałami Rooskies, gdzie podczas walki barbarzyńcy prawdopodobnie użyli magii. Molly nie jest świadoma tego, czy zobaczyła fragment rzeczywistości, czy po prostu był to nierealny sen. Szybko jednak jej wątpliwości rozwiał Departament Specjalny Królestwa, które tak jak wspomnieliśmy na początku nie uznaje magii. Życie Molly zaczyna się komplikować, bowiem za nadzwyczajne zdolności trafia do niewoli. Dziewczynce udaje się jednak uciec do tajemniczej krainy, gdzie zaczyna się jej prawdziwy kontakt z siłą magii. Jak potoczy się jej historia? O tym przekonacie się już sami!

Warto podkreślić, że Nik Pierumow prezentuje historię z dbałością o każdy szczegół. Światy, do których zostajemy przeniesieni są genialnie skonstruowane i bardzo łatwo wsiąknąć w nie całym sobą, pobudzając przy tym wyobraźnię do czerwoności. Naszym zdaniem nawet najbardziej doświadczeni fani klimatów fantasy, cyberpunku i steampunku będą mogli po lekturze stwierdzić, że po prostu było warto! Miłej lektury.

 astronomia24
Naszym zdaniem nawet najbardziej doświadczeni fani klimatów fantasy, cyberpunku i steampunku będą mogli po lekturze stwierdzić, że po prostu było warto!


Tytuł oryginału: Prikluczenija Molly Blackwate. Za kraiem mira.
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Wydanie: 1
Data wydania: 2018-11-21
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 448
Format: 13.0 x 20.5 cm
Cena katalogowa: 39,90 PLN
ISBN: 978-83-287-1016-0
Autor: Nik Pierumow
Gdzie kupić? muza.com.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]