NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Konstelacja Iridium NEXT już na orbicie

Satelity i Sondy KosmiczneKonstelacja satelitów Iridium NEXT, opracowana i zbudowana przez Thales Alenia Space jest już w pełni operacyjna. Od stycznia 2017 r. do stycznia 2019 r. osiem rakiet wyniosło w sumie 75 satelitów, które są rozmieszczone na niskiej orbicie Ziemi (LEO). Konstelacja Iridium Next działa dzięki 66 satelitom na wysokości około 780 km. Są one rozmieszczone w sześciu płaszczyznach orbitalnych, z których każda składa się z 11 satelitów. Konstelacja jest wsparta 9 satelitami zastępczymi i 6 stacjami naziemnymi.

Image  by Astronomia24
Iridium NEXT w pełni operacyjny.
fot. Thales Alenia Space


Iridium NEXT

Thales Alenia Space jest głównym wykonawcą projektu Iridium NEXT. Spółka jest odpowiedzialna za prace inżynieryjne, produkcyjne, linie zaopatrzeniowe i zespoły integracyjne. Ponadto przeprowadziła testy naziemne i orbitalne ogólnej wydajności konstelacji.

Projekt satelity został opracowany i przetestowany na dwóch prototypach w zakładach Thales Alenia Space w Tuluzie i Cannes. Produkcja seryjna miała miejsce w zakładzie podwykonawcy Northrop Grumman Corporation (dawniej Orbital ATK) w Gilbert, Arizonie.

Iridium NEXT, najwyższa na świecie wydajność i najbardziej elastyczna konstelacja

Głównym wyzwaniem dla Thales Alenia Space było wdrożenie kompletnego i złożonego systemu przy jednoczesnym zapewnieniu kompatybilności ze starą infrastrukturą. Zastąpiono całą konstelację 66 satelitów, jeden po drugim, bez żadnych zakłóceń dla odbiorcy końcowego.


Konstelacja Iridium NEXT to najnowocześniejsze i innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Ma ona zasięg globalny oraz niezależność od lokalnej infrastruktury naziemnej. Każdy satelita jest połączony z czterema najbliższymi satelitami. Niezależnie od pozycji użytkownika - na lądzie, na morzu lub w powietrzu - Iridium zapewni łączność satelitarną, zarówno w celu nadawania treści, jak i ich odbioru. Dostęp do usług Iridium Communications będzie niezawodny nawet
w odizolowanych obszarach, w przypadku klęsk żywiołowych lub konfliktów. Ponadto sieć jest całkowicie zabezpieczona przed cyber-przestępcami.

Denis Allard, wiceprezes ds. projektów konstelacji w Thales Alenia Space, powiedział: "W Thales Alenia Space jesteśmy szczególnie dumni, że zbudowaliśmy konstelację Iridium NEXT. Dostarczyliśmy wszystkie 81 satelitów, które funkcjonują zgodnie z harmonogramem. Sukces tego złożonego programu dodatkowo potwierdza że Thales Alenia Space jest światowym liderem na rynku konstelacji."

75 satelitów na orbicie / 8 rakiet wynoszących; 66 satelitów działających na orbicie + 9 zastępczych.

8 start – 11 stycznia, 2019 – 10 satelitów
7 start – 25 lipca, 2018 – 10 satelitów
6 start – 23 maja, 2018 - 5 satelitów
5 start – 30 marca, 2018 – 10 satelitów
4 start – 23 grudnia, 2017 – 10 satelitów
3 start – 9 października, 2017 – 10 satelitów
2 start – 26 czerwca, 2017 – 10 satelitów
1 start – 14 stycznia, 2017 – 10 satelitów

Iridium NEXT w pełni operacyjny.
fot. Thales Alenia SpaceŹródło: highprofile.com.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Głębokie częściowe zaćmienie Słońca

Autor: astronomia24