NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Kanadyjska firma umieści konstelację 40 satelitów. Będą one dostarczać dane o środowisku naturalnym Ziemi.

AstronautykaSpace Alliance utworzony przez Telespazio i Thales Alenia Space objął udziały w NorthStar Earth and Space Inc. (NorthStar). Firma świadczy m.in. usługi informacyjne z siedzibą w Montrealu, opracowuje najbardziej zaawansowany na świecie system monitorowania środowiska i przestrzeni kosmicznej. Space Alliance zainwestuje 52 mln dolarów kanadyjskich w spółkę NorthStar. Dostarczy innowacyjne rozwiązania do budowy unikalnej konstelacji 40 satelitów oraz wzmocni zespół projektujący. Nowe satelity będą wyposażone w podwójne zabezpieczające systemy, aby zachować i zapewnić ciągłość usług dla programów Space Situational Awareness (SSA) i Geo Information.

Image  by Astronomia24
Telespazio i Thales Alenia Space zainwestują w NorthStar Earth and Space Inc.


Program SSA prowadzi obserwację, analizuje i lokalizuje obiekty naturalne oraz stworzone
przez człowieka na orbicie okołoziemskiej (obecnie na niskiej orbicie Ziemi znajduje się ponad
600 tysięcy obiektów, które są zagrożone kolizjami).

Obecnie technologia obserwacji Ziemi większości graczy satelitarnych opiera się głównie
na rozwiązaniach optycznych i radarowych. Poprzez czujniki hiperspektralne, które są w stanie sprawdzić skład chemiczny i mineralny materii na Ziemi, Northstar dostarczy niezbędnych informacji na temat rolnictwa, leśnictwa, rybołówstwa, planowania przestrzennego, rynków ropy naftowej i gazu.

“Northstar, przy technologicznym, przemysłowym i handlowym wsparciu Space Alliance będzie
w stanie zaoferować usługi obserwacji Ziemi poprzez połączenie czujników do obrazowania wielospektralnego i podczerwieni oraz czujników optycznych" - oświadczyli wspólnie Luigi Pasquali, dyrektor generalny Telespazio, oraz Jean Loïc Galle, dyrektor generalny Thales Alenia Space. Dodali: "Ta inwestycja w Northstar jest zgodna z globalną ofertą Space Alliance i jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie przyniesie korzyści naszym klientom”.


Telespazio będzie działało głównie w segmentach SSA, jak i Earth Observation (EO).
Będzie odpowiedzialna za projektowanie i rozwój infrastruktury usługowej dla klientów instytucjonalnych i komercyjnych. Thales Alenia Space będzie zajmować się przede wszystkim projektowaniem i rozwojem systemu, architekturą i zabezpieczy elementy kosmiczne. Telespazio i Thales Alenia Space będą wspólnie wspierać NorthStar w projektowaniu, rozwoju, realizacji i eksploatacji systemów i podsystemów segmentu naziemnego.

NorthStar Earth and Space Inc.

O Thales Alenia Space
Bazując na ponad 40-letnim doświadczeniu i unikalnym połączeniu umiejętności, wiedzy i kultur, Thales Alenia Space dostarcza opłacalnych rozwiązań dla telekomunikacji, nawigacji, obserwacji Ziemi, zarządzania środowiskiem, badań, nauki i infrastruktury orbitalnej. Rządy i przemysł prywatny liczą na to, że Thales Alenia Space zaprojektuje systemy satelitarne, które zapewnią zawsze i wszędzie połączenia i pozycjonowanie, będą monitorować naszą planetę, usprawnią zarządzanie jej zasobami oraz będą badać nasz system słoneczny i nie tylko. Thales Alenia Space postrzega przestrzeń kosmiczną jako nowy horyzont, pomagający budować lepsze, bardziej zrównoważone życie na Ziemi. Thales Alenia Space, wspólne przedsięwzięcie Thales (67%) i Leonardo (33%), również współpracuje z Telespazio w celu utworzenia spółki macierzystej Space Alliance, która oferuje pełen zakres usług. Thales Alenia Space osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 2,6 mld euro w 2017 r. i zatrudnia 7 980 pracowników w dziewięciu krajach. www.thalesgroup.com


Informacja prasowa: highprofile.com.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Make your products and serv...
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
7 0 Raymondwor
03-03-2024 11:31
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3683 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1012 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
646 0 sternvega
29-08-2023 13:29
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
501 0 sternvega
22-04-2023 03:44