NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

"Magia i stal" - Zapowiedź cyberpunkowej historii od wydawnictwa Akurat

Książki i czasopisma astronomiczneNakładem wydawnictwa Akurat ukazuje się "Magia i stal" - pierwszy tom bestsellerowej serii Nika Pierumowa, który w mistrzowski sposób łączy elementy cyberpunku i steampunku. Historia Molly Blackwater, która odkrywa w sobie magiczne zdolności w świecie rządzonym przez racjonalizm i naukę, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Pierwszy raz zrobiło się o nim głośno, kiedy ponad dwadzieścia lat temu wydał „Pierścień mroku”, kontrowersyjną kontynuację „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. „Magia i stal”, Nika Pierumowa, najlepszego rosyjskiego pisarza fantasy, w księgarniach już 21 listopada.
Image  by Astronomia24
"Magia i stal" - recenzja już wkrótce


W wyniku kataklizmu świat zostaje podzielony na dwie krainy: Królestwo, gdzie rządzą prawa fizyki i racjonalizm oraz ziemię tajemniczych Rooskies - dziką i nieskażoną krainę magów. W Królestwie magia budzi przerażenie. Departament Specjalny gorliwie śledzi wszelkie jej przejawy i skutecznie izoluje ludzi dotkniętych tą przypadłością. Nikt nie wie, co się z nimi dzieje, dokąd się ich zabiera, co ich czeka. O ile mieszkańcy Rooskies zadowalają się tym, co zostało im dane, o tyle Królestwo potrzebuje nowych ziem, lasów, zasobów naturalnych – tego wszystkiego, w co obfituje kraj Rooskies. Zaczyna podbijać barbarzyńskie tereny i usuwać tych, którzy stoją na drodze postępu.

Molly Blackwater mieszka w Królestwie, ma dwanaście lat i pochodzi z zamożnej rodziny. Pewnego dnia dzieje się coś, czego nie umie racjonalnie wyjaśnić – w jej umyśle pojawia się obraz, w którym widzi starcie pociągu pancernego „Herkules” z oddziałami Rooskies, walkę, w której barbarzyńcy użyli… magii? Dziewczynka nie wie, czy to był sen czy naprawdę zobaczyła fragment odległej rzeczywistości. Jej świat, dotąd tak prosty, zaczyna się komplikować, zakrada się do niego strach i panika. Czy właśnie doświadczyła potężnej siły magii? Czy to możliwe, że sama posiada czarodziejskie zdolności?

Molly szybko zostaje namierzona przez patrol Departamentu Specjalnego i oskarżona o praktykowanie magii. Z pomocą wziętego do niewoli, niewiele starszego od siebie Wsiesława z Rooskies, udaje jej się uciec. Trafia do tajemniczej krainy, gdzie zaczyna się jej prawdziwy kontakt z magicznymi siłami. Okazuje się, że Molly jest brakującym i najważniejszym ogniwem, którego Rooskies szukali od bardzo dawna.

Nik Pierumow, pisarz znany z nieprawdopodobnej dbałości o szczegóły tworzonych światów i tym razem nie zawodzi fanów wielowątkowych opowieści. „Magia i stal”, pierwszy tom z serii „Molly Blackwater” to misternie skonstruowana historia łącząca elementy fantasy, cyberpunku i steampunku, która zachwyci i pobudzi wyobraźnię nawet najwytrawniejszych fanów Fantastyki.

Nik Pierumow (Nikołaj Daniłowicz Pierumow) – jeden z najpopularniejszych rosyjskich pisarzy literatury fantastycznej. Wielki entuzjasta twórczości J.R.R. Tolkiena. Z wykształcenia biofizyk, przez blisko 10 lat pracował w tajnym Leningradzkim Instytucie Naukowo-Badawczym Preparatów Biologicznych Wysokiej Czystości. Opowiadania publikował już pod koniec lat siedemdziesiątych. Opublikowana w 1993 roku kontynuacja tolkienowskiego „Władcy Pierścieni” przyniosła pisarzowi ogromny rozgłos. Ponad 20 jego książek w łącznym nakładzie ponad czterech milionów egzemplarzy. Na rynku rosyjskim to absolutny rekord. W 2004 roku, podczas Rosconu, największego konwentu, przyznano Pierumowowi tytuł Fantasta Roku (w 2007 roku po raz drugi). W tym samym roku podczas Europejskiego Konwentu Miłośników Fantastyki (Eurocon) został uznany za najlepszego fantastę Europy. W 1998 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Wciąż pisze książki oraz pracuje w instytucie naukowym jako biolog molekularny i biofizyk.

Tytuł oryginału: Prikluczenija Molly Blackwate. Za kraiem mira.
Tłumaczenie: Ewa Skórska
Wydanie: 1
Data wydania: 2018-11-21
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 448
Format: 13.0 x 20.5 cm
Cena katalogowa: 39,90 PLN
ISBN: 978-83-287-1016-0
Autor: Nik Pierumow
Gdzie kupić? muza.com.pl

Astronomia24
Okładka książki "Magia i stal"Źródło: businessandculture.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
free xxx tube videos webcam...
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
9 0 iptvutgmuh
22-06-2024 16:46
Test, just a XRumer 23 Stro...
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
44 0 X23liz
19-06-2024 04:08
nazwa gwiazdy
TEMATY OGÓLNE
3295 6 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:29
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
3970 2 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:27
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3945 2 Kundzia
25-03-2024 11:39