NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Już dziś premiera pierwszego odcinka produkcji filmowej pt. "W poszukiwaniu źródeł czasu" - (Film został anulowany)

KinoFilm pt. „W poszukiwaniu źródeł czasu” to historia niezwykłej podróży począwszy od Układu Słonecznego, przez odległe gwiazdy, galaktyki aż do samych narodzin Wszechświata. To historia, w której autorzy starają się przybliżyć zwykłemu człowiekowi, jak wyglądał moment, w którym tak naprawdę wszystko się zaczęło. Ludzkość wobec tego wielkiego aktu stworzenia, jest jak kropla wody w niewyobrażalnie wielkim oceanie. Premiera pierwszego odcinka już 17 Listopada o godzinie 19.00.

Image  by Astronomia24
Premiera pierwszego odcinka już 17 Listopada o godzinie 19.00!


Kilka słów o samej produkcji od autorów filmu:

Na wstępie chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie na premierę pierwszego odcinka naszego filmu. To, co zobaczycie Państwo w filmie, mamy nadzieję z wielkim zainteresowaniem, to efekt naszej zespołowej wytrwałej kilkumiesięcznej pracy, dzielonej głównie pasją do nocnego nieba. Postaraliśmy się nie zapomnieć o żadnym detalu, który mógłby sprawić, że film ten nie miałby prawidłowego wydźwięku artystycznego oraz naukowego – czego oczywiście nikt by z nas nie chciał. Wszelkie zdjęcia oraz filmy kosmosu postaraliśmy się, aby były jak najlepsze jak najciekawsze, pobudzające wyobraźnię odbiorcy do granic możliwości, wspaniałymi zdjęciami z mnóstwem bajecznych, fantastycznych kolorów pokazujących piękno wszechświata, natury, a do tego mała szczypta kosmicznej muzyki... Bo kosmos jest przecież piękny. Czy może być coś piękniejszego niż tajemnicza natura wszechświata? Bo kosmos to WSZYSTKO. Cała nasza przestrzeń, czas i wszystkie prawa, które rządzą naszym kosmicznym teatrem. To wszystkie formy energii i materii. Mamy więc cichą nadzieję, że premiera tego filmu to taki wspólny projekt nas wszystkich - zwykłych ludzi, których łączy wspólna pasja, nasza ciekawość, nasze marzenia, nasze sny i nasza wspólna, niepowtarzalna chwila. Wspólna chwila, którą właśnie teraz mamy wielkie szczęście spędzać wspólnie z Wami.

W pierwszej części zostanie przedstawiona tematyka, dotycząca opowieści o początkach życia na Ziemi, później potencjalny odbiorca zostaje przeniesiony w podróż do początków kształtowania się Układu Słonecznego. Pomysł na film zrodził się już kilka dobrych lat temu w głowie Scenarzysty, jednak jakoś brakowało nam Producenta i innych aspektów, aby ten film, lub inaczej mówiąc serię kilku filmów, móc zrealizować. Co ciekawe, zebraliśmy się w trójkę, znaleźliśmy Producenta i się tym samym udało! "Sam tak naprawdę marzyłem o takim filmie od dawna. Tak naprawdę od stycznia tego roku, gdy było bardzo głośno o naszym odkryciu nietypowej gwiazdy w kosmosie. Myślę, że film ten na pewno nie powstałby bez choćby najmniejszego zapału naszego wspaniałego zespołu — jesteśmy naprawdę dumni, że możemy upowszechniać wiedzę z tak wspaniałej dziedziny nauki." - mówi Adam Tużnik redaktor miesięcznika "Astronomia" oraz reżyser i scenarzysta filmu. Dzieło powstawało przez kilka długich miesięcy, najpierw rozpocząłem prace nad scenariuszem, a później szukaliśmy producenta.

Oficjalnym producentem filmu jest:"HELL PRODUCTIONS". Na początku września scenariusz był już prawie gotowy, a w połowie tego samego miesiąca rozpoczęliśmy nagrania lektorskie. Między czasie, oczywiście korzystaliśmy dla opieki merytorycznej produkcji z pomocy środowiska naukowego, głównie z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, czy cennych dla nas porad od osób zajmujących się Astronomią na co dzień choćby z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA), które skupia środowisko profesjonalnych naukowców oraz amatorów, z całego naszego kraju. Tak naprawdę, każdy z nas z osobna włożył znaczący wkład, aby film ten mógł ostatecznie powstać. Przed planowanych filmem, jeszcze w lipcu prowadziliśmy dla potrzeb marketingowych ankiety związane z zainteresowaniem takiej produkcji wśród społeczeństwa. Seria pt.” W poszukiwaniu źródeł czasu" jest skierowana do każdego, kto zechce tylko choć przez chwilę — pogłębić swoją wiedzę z zakresu Fizyki, Chemii, Biologii, ale przede wszystkim z Astronomii oraz Astrofizyki.

PREMIERA pierwszego odcinka - 17 Listopada godz. 19.00 // FILM ZOSTAŁ ANULOWANY
PREMIERA drugiego odcinka - 6 Grudnia, godz. 19.00
PREMIERA trzeciego odcinka (ostatniego) - 26 Grudnia (w Boże Narodzenie), godz. 20.00

INFORMACJE OGÓLNE:

Scenariusz i reżyseria: Adam Tużnik
Montaż i skład graficzny: Roman Stencel
Narracja: Łukasz Mykowski
Produkcja: "Astroserwis"


Źródło: Adam Tużnik
Adam
<
#1 | Adam dnia listopad 17 2018 16:41:09
Czekam na 19 Smile

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Głębokie częściowe zaćmienie Słońca

Autor: astronomia24