NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Już dziś premiera pierwszego odcinka produkcji filmowej pt. "W poszukiwaniu źródeł czasu" - (Film został anulowany)

KinoFilm pt. „W poszukiwaniu źródeł czasu” to historia niezwykłej podróży począwszy od Układu Słonecznego, przez odległe gwiazdy, galaktyki aż do samych narodzin Wszechświata. To historia, w której autorzy starają się przybliżyć zwykłemu człowiekowi, jak wyglądał moment, w którym tak naprawdę wszystko się zaczęło. Ludzkość wobec tego wielkiego aktu stworzenia, jest jak kropla wody w niewyobrażalnie wielkim oceanie. Premiera pierwszego odcinka już 17 Listopada o godzinie 19.00.

Image  by Astronomia24
Premiera pierwszego odcinka już 17 Listopada o godzinie 19.00!


Kilka słów o samej produkcji od autorów filmu:

Na wstępie chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie na premierę pierwszego odcinka naszego filmu. To, co zobaczycie Państwo w filmie, mamy nadzieję z wielkim zainteresowaniem, to efekt naszej zespołowej wytrwałej kilkumiesięcznej pracy, dzielonej głównie pasją do nocnego nieba. Postaraliśmy się nie zapomnieć o żadnym detalu, który mógłby sprawić, że film ten nie miałby prawidłowego wydźwięku artystycznego oraz naukowego – czego oczywiście nikt by z nas nie chciał. Wszelkie zdjęcia oraz filmy kosmosu postaraliśmy się, aby były jak najlepsze jak najciekawsze, pobudzające wyobraźnię odbiorcy do granic możliwości, wspaniałymi zdjęciami z mnóstwem bajecznych, fantastycznych kolorów pokazujących piękno wszechświata, natury, a do tego mała szczypta kosmicznej muzyki... Bo kosmos jest przecież piękny. Czy może być coś piękniejszego niż tajemnicza natura wszechświata? Bo kosmos to WSZYSTKO. Cała nasza przestrzeń, czas i wszystkie prawa, które rządzą naszym kosmicznym teatrem. To wszystkie formy energii i materii. Mamy więc cichą nadzieję, że premiera tego filmu to taki wspólny projekt nas wszystkich - zwykłych ludzi, których łączy wspólna pasja, nasza ciekawość, nasze marzenia, nasze sny i nasza wspólna, niepowtarzalna chwila. Wspólna chwila, którą właśnie teraz mamy wielkie szczęście spędzać wspólnie z Wami.

W pierwszej części zostanie przedstawiona tematyka, dotycząca opowieści o początkach życia na Ziemi, później potencjalny odbiorca zostaje przeniesiony w podróż do początków kształtowania się Układu Słonecznego. Pomysł na film zrodził się już kilka dobrych lat temu w głowie Scenarzysty, jednak jakoś brakowało nam Producenta i innych aspektów, aby ten film, lub inaczej mówiąc serię kilku filmów, móc zrealizować. Co ciekawe, zebraliśmy się w trójkę, znaleźliśmy Producenta i się tym samym udało! "Sam tak naprawdę marzyłem o takim filmie od dawna. Tak naprawdę od stycznia tego roku, gdy było bardzo głośno o naszym odkryciu nietypowej gwiazdy w kosmosie. Myślę, że film ten na pewno nie powstałby bez choćby najmniejszego zapału naszego wspaniałego zespołu — jesteśmy naprawdę dumni, że możemy upowszechniać wiedzę z tak wspaniałej dziedziny nauki." - mówi Adam Tużnik redaktor miesięcznika "Astronomia" oraz reżyser i scenarzysta filmu. Dzieło powstawało przez kilka długich miesięcy, najpierw rozpocząłem prace nad scenariuszem, a później szukaliśmy producenta.

Oficjalnym producentem filmu jest:"HELL PRODUCTIONS". Na początku września scenariusz był już prawie gotowy, a w połowie tego samego miesiąca rozpoczęliśmy nagrania lektorskie. Między czasie, oczywiście korzystaliśmy dla opieki merytorycznej produkcji z pomocy środowiska naukowego, głównie z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, czy cennych dla nas porad od osób zajmujących się Astronomią na co dzień choćby z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA), które skupia środowisko profesjonalnych naukowców oraz amatorów, z całego naszego kraju. Tak naprawdę, każdy z nas z osobna włożył znaczący wkład, aby film ten mógł ostatecznie powstać. Przed planowanych filmem, jeszcze w lipcu prowadziliśmy dla potrzeb marketingowych ankiety związane z zainteresowaniem takiej produkcji wśród społeczeństwa. Seria pt.” W poszukiwaniu źródeł czasu" jest skierowana do każdego, kto zechce tylko choć przez chwilę — pogłębić swoją wiedzę z zakresu Fizyki, Chemii, Biologii, ale przede wszystkim z Astronomii oraz Astrofizyki.

PREMIERA pierwszego odcinka - 17 Listopada godz. 19.00 // FILM ZOSTAŁ ANULOWANY
PREMIERA drugiego odcinka - 6 Grudnia, godz. 19.00
PREMIERA trzeciego odcinka (ostatniego) - 26 Grudnia (w Boże Narodzenie), godz. 20.00

INFORMACJE OGÓLNE:

Scenariusz i reżyseria: Adam Tużnik
Montaż i skład graficzny: Roman Stencel
Narracja: Łukasz Mykowski
Produkcja: "Astroserwis"


Źródło: Adam Tużnik
Adam
<
#1 | Adam dnia listopada 17 2018 16:41:09
Czekam na 19 Smile

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
350 2 kkazek12
29-11-2022 07:42
co ja moge tym zobaczyc?
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
2231 2 mc500
05-09-2022 22:37
Jakiej wielkości jest napra...
ASTRONOMIA OGÓLNA
3153 3 mc500
05-09-2022 22:37
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12144 7 mc500
02-09-2022 12:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
2497 2 mc500
30-08-2022 20:25