NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Rozpoczyna się konkurs Insight Astronomy Photographer of the Year

AstronomiaRoyal Observatory Greenwich, razem z Insight Investment oraz BBC Sky at Night Magazine, ogłosiły kluczowe daty dla konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2018 - corocznego globalnego poszukiwania najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych wizji kosmosu, niezależnie od tego czy są to niesamowite zdjęcia olbrzymich galaktyk odległych o miliony lat świetlnych, czy dramatyczne obrazy nocnego nieba znacznie bliższego naszemu domowi. ESO wspiera konkurs w 2018 roku delegując jurora z Departamentu Edukacji i Popularyzacji (education and Public Outreach Department - ePOD).

Image  by Astronomia24
Rozpoczyna się konkurs Insight Astronomy Photographer of the Year 2018
fot. ESO


W ramach swojej dziesiątej edycji, ten niesamowicie popularny konkurs rozpocznie się w poniedziałek 15 stycznia, dając uczestnikom szansę na zdobycie nagrody głównej 10 000 GBP. uczestnicy będą mieli czas na zgłoszenia do piątku 9 marca, do dziesięciu zdjęć w różnych kategoria, poprzez stronę rmg.co.uk/astrophoto.

Insight Astronomy Photographer of the Year 2018 ma dziewięć głównych kategorii:

- Gwiezdne krajobrazy (Skyscapes): zdjęcia krajobrazów naturalnych i miejskich z niebem o zmierzchu lub w nocy, pokazujące Drogę Mleczną, ślady gwiazd (star trails), roje meteorów, komety, koniunkcje, wschód gwiazsozbiorów, halo i obłoki srebrzyste, razem z elementami ziemskiej scenerii.
- Zorze polarne (Aurorae): fotografie pokazujące północne lub południowe zorze polarne.
- Ludzie i kosmos (People and Space): zdjęcia nocnego nieba, na których jako element występują ludzie.
- Nasze Słońce (Our Sun): zdjęcia Słońca, w tym zaćmień Słońca i tranzytów.
- Nasz Księżyc (Our Moon): zdjęcia Księżyca, w tym zaćmień Księżyca i zakryć planet.
- Planety, komety i planetoidy (Planets, Comets and Asteroids): wszystko co mozna obserwować w Układzie Słonecznym, w tym planety i ich księżyce, komety, planetoidy i inne formy pyłu zodiakalnego.
- Gwiazdy i mgławice (Stars and Nebulae): obiekty głębokiego nieba w Drodze Mlecznej, w tym gwiazdy, gromady gwiazd, pozostałości po supernowych, mgławice i inne zjawiska galaktyczne.
- Galaktyki (Galaxies): obiekty głębokiego nieba poza Drogą Mleczną, w tym galaktyki, gromady galaktyk i asocjacje gwiazd.
- Młody fotograf roku (Young Astronomy Photographer of the Year): zdjęcia wykonane przez młodych astronomów w wieku poniżej 16 lat.

Będą także dwie specjalne nagrody: Sir Patrick Moore Prize for Best Newcomer, przyznawana za najlepsze zdjęcie astrofotografa amatora, który rozpoczął swoje hobby w poprzednim roku i nie brał wcześniej udziału w konkursie; oraz Robotic Scope, wyróżniająca najlepsze zdjęcie uzyskane przy pomocy rosnącej liczby komputerowo kontrolowanych teleskopów rozmieszczonych w najlepszych miejscach obserwacyjnych na całym świecie, a dostępnych publicznie przez internet.

Zgłoszenia konkursowe należy nadsyłać do 9 marca 2018 r.. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na corocznej wystawie w Narodowym Muzeum Morskim od 24 października 2018 r. Z okazji dziesięciolecia konkursu, wystawa 2018 będzie pokazywać także 100 zapierających dech w piersiach fotografii z całej historii konkursu.

Fotografowie mogą zgłosić się online na stronie rmg.co.uk/astrophoto. Każdy może zgłosić do konkursu maksymalnie dziesięć zdjęć.

Zobacz też:

- Ruszył piąty konkurs Photo NightScape Awards - styczeń 30 2018


Informacja prasowa: eso.org
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3008 2 mc500
29-09-2022 21:54
co ja moge tym zobaczyc?
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
1834 2 mc500
05-09-2022 22:37
Jakiej wielkości jest napra...
ASTRONOMIA OGÓLNA
2655 3 mc500
05-09-2022 22:37
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
7120 7 mc500
02-09-2022 12:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
2150 2 mc500
30-08-2022 20:25

Głębokie częściowe zaćmienie Słońca

Autor: astronomia24