NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Rozpoczyna się konkurs Insight Astronomy Photographer of the Year

AstronomiaRoyal Observatory Greenwich, razem z Insight Investment oraz BBC Sky at Night Magazine, ogłosiły kluczowe daty dla konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2018 - corocznego globalnego poszukiwania najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych wizji kosmosu, niezależnie od tego czy są to niesamowite zdjęcia olbrzymich galaktyk odległych o miliony lat świetlnych, czy dramatyczne obrazy nocnego nieba znacznie bliższego naszemu domowi. ESO wspiera konkurs w 2018 roku delegując jurora z Departamentu Edukacji i Popularyzacji (education and Public Outreach Department - ePOD).

Image  by Astronomia24
Rozpoczyna się konkurs Insight Astronomy Photographer of the Year 2018
fot. ESO


W ramach swojej dziesiątej edycji, ten niesamowicie popularny konkurs rozpocznie się w poniedziałek 15 stycznia, dając uczestnikom szansę na zdobycie nagrody głównej 10 000 GBP. uczestnicy będą mieli czas na zgłoszenia do piątku 9 marca, do dziesięciu zdjęć w różnych kategoria, poprzez stronę rmg.co.uk/astrophoto.

Insight Astronomy Photographer of the Year 2018 ma dziewięć głównych kategorii:

- Gwiezdne krajobrazy (Skyscapes): zdjęcia krajobrazów naturalnych i miejskich z niebem o zmierzchu lub w nocy, pokazujące Drogę Mleczną, ślady gwiazd (star trails), roje meteorów, komety, koniunkcje, wschód gwiazsozbiorów, halo i obłoki srebrzyste, razem z elementami ziemskiej scenerii.
- Zorze polarne (Aurorae): fotografie pokazujące północne lub południowe zorze polarne.
- Ludzie i kosmos (People and Space): zdjęcia nocnego nieba, na których jako element występują ludzie.
- Nasze Słońce (Our Sun): zdjęcia Słońca, w tym zaćmień Słońca i tranzytów.
- Nasz Księżyc (Our Moon): zdjęcia Księżyca, w tym zaćmień Księżyca i zakryć planet.
- Planety, komety i planetoidy (Planets, Comets and Asteroids): wszystko co mozna obserwować w Układzie Słonecznym, w tym planety i ich księżyce, komety, planetoidy i inne formy pyłu zodiakalnego.
- Gwiazdy i mgławice (Stars and Nebulae): obiekty głębokiego nieba w Drodze Mlecznej, w tym gwiazdy, gromady gwiazd, pozostałości po supernowych, mgławice i inne zjawiska galaktyczne.
- Galaktyki (Galaxies): obiekty głębokiego nieba poza Drogą Mleczną, w tym galaktyki, gromady galaktyk i asocjacje gwiazd.
- Młody fotograf roku (Young Astronomy Photographer of the Year): zdjęcia wykonane przez młodych astronomów w wieku poniżej 16 lat.

Będą także dwie specjalne nagrody: Sir Patrick Moore Prize for Best Newcomer, przyznawana za najlepsze zdjęcie astrofotografa amatora, który rozpoczął swoje hobby w poprzednim roku i nie brał wcześniej udziału w konkursie; oraz Robotic Scope, wyróżniająca najlepsze zdjęcie uzyskane przy pomocy rosnącej liczby komputerowo kontrolowanych teleskopów rozmieszczonych w najlepszych miejscach obserwacyjnych na całym świecie, a dostępnych publicznie przez internet.

Zgłoszenia konkursowe należy nadsyłać do 9 marca 2018 r.. Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na corocznej wystawie w Narodowym Muzeum Morskim od 24 października 2018 r. Z okazji dziesięciolecia konkursu, wystawa 2018 będzie pokazywać także 100 zapierających dech w piersiach fotografii z całej historii konkursu.

Fotografowie mogą zgłosić się online na stronie rmg.co.uk/astrophoto. Każdy może zgłosić do konkursu maksymalnie dziesięć zdjęć.

Zobacz też:

- Ruszył piąty konkurs Photo NightScape Awards - styczeń 30 2018


Informacja prasowa: eso.org
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
344 2 kkazek12
29-11-2022 07:42
co ja moge tym zobaczyc?
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
2222 2 mc500
05-09-2022 22:37
Jakiej wielkości jest napra...
ASTRONOMIA OGÓLNA
3144 3 mc500
05-09-2022 22:37
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12038 7 mc500
02-09-2022 12:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
2493 2 mc500
30-08-2022 20:25