NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2021

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Ruszyły zapisy na szósty Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2017 (Zlot odwołany)

AstronomiaW 2010 roku pasjonaci zgromadzeni wokół Internetowego Portalu Astronomicznego AstroVisioN.pl, zorganizowali pierwszy w historii zlot w ''stolicy polskiej astronomii'' - Toruniu. Entuzjazm, jaki wytworzył się wówczas wśród uczestników i licznych instytucji, sprawił, iż postanowiliśmy kontynuować nasze dzieło. W 2016 roku odbył się również zlot pod ciemnym niebem Borów Tucholskich w miejscowości Kopernica. W samym Toruniu odbyło się łącznie pięć edycji imprezy.

Image  by Astronomia24
Na uczestników TZMA2017 czekają liczne atrakcje.


Szósty Toruński Zlot Miłośników Astronomii odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia 2017 r. (czwartek - niedziela), w Szkole Leśnej na toruńskiej Barbarce, położonej zaledwie 5,5 km od Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Organizatorem zlotu jest Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN.pl.

Na uczestników TZMA2017 czekają liczne atrakcje. Miłośnicy astronomii odwiedzą Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, gdzie poznają tajniki pracy astronomów oraz całe instrumentarium, jakim dysponuje obserwatorium - w tym największy w kraju radioteleskop i teleskop optyczny, a także historyczny teleskop Drapera. Uczestnicy zlotu udadzą się również do toruńskiego Planetarium, Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk, Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy, Domu Mikołaja Kopernika. Poza tym wysłuchają wykładów popularnonaukowych. Ponadto, czasopismo Astronomia ufundowało najnowszy numer magazynu dla każdego uczestnika.

Zlot został objęty honorowym patronatem Prezydenta Torunia oraz Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Internetowy patronat medialny sprawuje portal astronomia24.com oraz forum forumastronomiczne.pl.

Wykłady/Warsztaty/Obserwacje

Wykłady poprowadzą zawodowi astronomowie z Centrum Astronomii UMK w Piwnicach oraz Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Wykład inauguracyjny pt. „Projekt Solaris – globalna sieć zrobotyzowanych teleskopów” poprowadzi prof. Maciej Konacki z Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk.

Pozostałe wykłady poprowadzą znamienici toruńscy astronomowie m.in. dr Krzysztof Hełminiak, dr Mirosław Schmidt z CAMK PAN Toruń oraz dr hab. Krzysztof Gęsicki i dr Agata Karska z Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Oprócz wykładów odbędą się warsztaty komputerowe podczas których miłośnicy wykonają ćwiczenia na prawdziwych danych obserwacyjnych. O tematyce warsztatów poinformujemy wkrótce na łamach strony internetowej wydarzenia.

W zlocie uczestniczą miłośnicy w różnym wieku i stopniu zaawansowania. W pierwszą pogodną noc, organizatorzy przeprowadzą pokaz nieba dla osób początkujących wprowadzający w tematykę obserwacji nieboskłonu. Kilku szczęśliwców będzie miało okazję spędzić noc obserwacyjną na największym w Polsce teleskopie Schmidta-Cassegraina o średnicy 90 cm.

Trwają zapisy na zlot! Aby się zarejestrować trzeba wypełnić formularz dostępny na witrynie internetowej TZMA2017: www.tzma2017.pl.

Całkowity koszt uczestnictwa w zlocie wynosi: 280 zł.

Aktualizacja:

"Z przykrością informujemy, że Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2017 zostaje odwołany. Główną przyczyną jest zbyt mała liczba chętnych. Nie udało się osiągnąć absolutnego minimum uczestników. Wszelkie poniesione przez Państwa koszty związane z opłatami za zlot, zostaną zwrócone w całości w ciągu tygodnia. Bardzo prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia, na jakie konta powinny zostać dokonane zwroty. Szczególnie w przypadku, jeśli wpłata była dokonana w banku lub na poczcie. Licząc na Państwa wyrozumiałość, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Z nadzieją liczymy, że w przyszłym roku zainteresowanie będzie większe i zorganizujemy kolejny Zlot w Grodzie Kopernika. Wtedy też Państwa zapraszamy. Życzy wielu pogodnych, gwieździstych nocy i czystego nieba!"

Astronomia24
Uczestnicy TZMA 2015 fot. Agnieszka Suchocka


Astronomia24
Osada leśna na Barbarce fot. Agnieszka Suchocka


Astronomia24
Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy fot. Jarosław Suchocki


Astronomia24
Teleskop Schmidta-Cassegraina o średnicy 90 cm znajdujący się w obserwatorium astronomicznym w Piwnicach k. Torunia fot. Tomasz Mrugalski


Poczuj magię toruńskiej astronomii!

Astronomia24


Zobacz też:

- Zloty i festiwale Astronomiczne


Informacja prasowa: TZMA 2017
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
2773 1 Justynna21
31-08-2021 12:57
Identyfikacja teleskopu.
ASTRONOMIA OGÓLNA
801 1 Morek
22-07-2021 07:48
Perseidy 2021
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
268 0 Andrzej
18-07-2021 20:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
1809 1 Justynna21
09-07-2021 14:47
Książki astronomiczne
INNE
3373 2 Andrzej
21-06-2021 14:16