NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2020

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Reklama

Święto Województwa. Zapraszamy na Astrofestiwal

AstronomiaSłońce będzie gwiazdą tegorocznego Astrofestiwalu, który odbędzie się w sobotę (7 czerwca) w Golubiu-Dobrzyniu. W programie imprezy będącej częścią Święta Województwa między innymi obserwacje nieba, pokazy, prelekcje i koncerty, a także spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim.


Image  by Astronomia24
Astro-Festiwal zbliża się wielkimi krokami.


- Astrofestiwal jest świętem fanów astronomii i nie tylko, okazją do spotkania w piknikowej atmosferze, wspólnych obserwacji nieba oraz wysłuchania interesujących wykładów o tematyce kosmicznej. To także świetny sposób, by zainteresować astronomią najmłodszych uczestników, którzy w formie zabaw i konkursów odkrywają tajemnice rządzące kosmosem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku impreza rozpocznie się o godzinie 15 inauguracją Dnia Otwartego w Astrobazie przy Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny (o projekcie Astrobaza Kopernik). Później odbędzie się uroczyste przejście z młodzieżą szkolną oraz pocztami Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Zamek Golubski, gdzie zaplanowano główną część imprezy.

Częścią Astrofestiwalu będą wykłady dla szerokiej publiczności przygotowane przez cenioną w środowisku kadrę naukową. Słuchacze dowiedzą się między innymi jak działa zegar słoneczny i co słychać na Słońcu. O człowieku w kosmosie opowie Mirosław Hermaszewski.

Atrakcjami imprezy będą także stanowiska z teleskopami do oglądania nieba i słońca na żywo, łaziki marsjańskie, seanse astronomiczne w mobilnym planetarium, warsztaty kulinarne, których tematem będzie wykorzystanie energii słonecznej do przygotowania potraw, widowisko artystyczne ilustrowane ogniem i muzyką oraz multimedialny show ukazujący najlepsze obrazy Słońca, jakimi dysponuje współczesna nauka. W niebo wzniesie się także balon stratosferyczny, którym spróbujemy pobić rekord wysokości. Na najmłodszych czekają liczne pokazy, doświadczenia i warsztaty.

Odbędzie się także koncert Tomka Makowieckiego z udziałem Józefa Skrzeka oraz koncert Carillonowy. Późnym wieczorem rozpoczną się nocne obserwacje, których główną atrakcją będzie polowanie na Księżyc, Marsa, Saturna oraz gwiazdę Kujawsko-Pomorskiego: Mizara i Alkora.

Więcej na stronie imprezy: astro-festiwal.pl
Strona internetowa Święta Województwa: swietowojewodztwa.kujawsko-pomorskie.pl


Program Astrofestiwal PDF (65,81 kB)

Plakat Astro-FestiwalInformacja prasowa: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Bresser
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
23 1 Andrzej
25-10-2020 20:05
Najdroższy sprzęt
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
50 0 Justynna21
12-10-2020 14:12
Najbliższa misja
MISJE ZAŁOGOWE
37 0 Justynna21
12-10-2020 14:07
Prezent dla chrześniaka
TEMATY OGÓLNE
35 0 Justynna21
12-10-2020 14:02
Sky-Watcher Dobson 6 czy Sk...
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
72 0 poczatekIkoniec
28-09-2020 12:48