NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2021

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Reklama

Święto Województwa. Zapraszamy na Astrofestiwal

AstronomiaSłońce będzie gwiazdą tegorocznego Astrofestiwalu, który odbędzie się w sobotę (7 czerwca) w Golubiu-Dobrzyniu. W programie imprezy będącej częścią Święta Województwa między innymi obserwacje nieba, pokazy, prelekcje i koncerty, a także spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim.


Image  by Astronomia24
Astro-Festiwal zbliża się wielkimi krokami.


- Astrofestiwal jest świętem fanów astronomii i nie tylko, okazją do spotkania w piknikowej atmosferze, wspólnych obserwacji nieba oraz wysłuchania interesujących wykładów o tematyce kosmicznej. To także świetny sposób, by zainteresować astronomią najmłodszych uczestników, którzy w formie zabaw i konkursów odkrywają tajemnice rządzące kosmosem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku impreza rozpocznie się o godzinie 15 inauguracją Dnia Otwartego w Astrobazie przy Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny (o projekcie Astrobaza Kopernik). Później odbędzie się uroczyste przejście z młodzieżą szkolną oraz pocztami Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Zamek Golubski, gdzie zaplanowano główną część imprezy.

Częścią Astrofestiwalu będą wykłady dla szerokiej publiczności przygotowane przez cenioną w środowisku kadrę naukową. Słuchacze dowiedzą się między innymi jak działa zegar słoneczny i co słychać na Słońcu. O człowieku w kosmosie opowie Mirosław Hermaszewski.

Atrakcjami imprezy będą także stanowiska z teleskopami do oglądania nieba i słońca na żywo, łaziki marsjańskie, seanse astronomiczne w mobilnym planetarium, warsztaty kulinarne, których tematem będzie wykorzystanie energii słonecznej do przygotowania potraw, widowisko artystyczne ilustrowane ogniem i muzyką oraz multimedialny show ukazujący najlepsze obrazy Słońca, jakimi dysponuje współczesna nauka. W niebo wzniesie się także balon stratosferyczny, którym spróbujemy pobić rekord wysokości. Na najmłodszych czekają liczne pokazy, doświadczenia i warsztaty.

Odbędzie się także koncert Tomka Makowieckiego z udziałem Józefa Skrzeka oraz koncert Carillonowy. Późnym wieczorem rozpoczną się nocne obserwacje, których główną atrakcją będzie polowanie na Księżyc, Marsa, Saturna oraz gwiazdę Kujawsko-Pomorskiego: Mizara i Alkora.

Więcej na stronie imprezy: astro-festiwal.pl
Strona internetowa Święta Województwa: swietowojewodztwa.kujawsko-pomorskie.pl


Program Astrofestiwal PDF (65,81 kB)

Plakat Astro-FestiwalInformacja prasowa: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
filmy
INNE
10137 14 Morek
14-01-2021 10:14
Identyfikacja teleskopu.
ASTRONOMIA OGÓLNA
304 1 Morek
14-01-2021 10:01
Most Einsteina-Rosena
WSZECHŚWIAT
7557 6 Morek
14-01-2021 09:58
Książki o kosmosie
WSZECHŚWIAT
116 1 Morek
14-01-2021 09:51
Astrofizyka dla zabieganych...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
1809 1 Morek
22-12-2020 15:44