NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Reklama

Święto Województwa. Zapraszamy na Astrofestiwal

AstronomiaSłońce będzie gwiazdą tegorocznego Astrofestiwalu, który odbędzie się w sobotę (7 czerwca) w Golubiu-Dobrzyniu. W programie imprezy będącej częścią Święta Województwa między innymi obserwacje nieba, pokazy, prelekcje i koncerty, a także spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim.


Image  by Astronomia24
Astro-Festiwal zbliża się wielkimi krokami.


- Astrofestiwal jest świętem fanów astronomii i nie tylko, okazją do spotkania w piknikowej atmosferze, wspólnych obserwacji nieba oraz wysłuchania interesujących wykładów o tematyce kosmicznej. To także świetny sposób, by zainteresować astronomią najmłodszych uczestników, którzy w formie zabaw i konkursów odkrywają tajemnice rządzące kosmosem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku impreza rozpocznie się o godzinie 15 inauguracją Dnia Otwartego w Astrobazie przy Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny (o projekcie Astrobaza Kopernik). Później odbędzie się uroczyste przejście z młodzieżą szkolną oraz pocztami Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Zamek Golubski, gdzie zaplanowano główną część imprezy.

Częścią Astrofestiwalu będą wykłady dla szerokiej publiczności przygotowane przez cenioną w środowisku kadrę naukową. Słuchacze dowiedzą się między innymi jak działa zegar słoneczny i co słychać na Słońcu. O człowieku w kosmosie opowie Mirosław Hermaszewski.

Atrakcjami imprezy będą także stanowiska z teleskopami do oglądania nieba i słońca na żywo, łaziki marsjańskie, seanse astronomiczne w mobilnym planetarium, warsztaty kulinarne, których tematem będzie wykorzystanie energii słonecznej do przygotowania potraw, widowisko artystyczne ilustrowane ogniem i muzyką oraz multimedialny show ukazujący najlepsze obrazy Słońca, jakimi dysponuje współczesna nauka. W niebo wzniesie się także balon stratosferyczny, którym spróbujemy pobić rekord wysokości. Na najmłodszych czekają liczne pokazy, doświadczenia i warsztaty.

Odbędzie się także koncert Tomka Makowieckiego z udziałem Józefa Skrzeka oraz koncert Carillonowy. Późnym wieczorem rozpoczną się nocne obserwacje, których główną atrakcją będzie polowanie na Księżyc, Marsa, Saturna oraz gwiazdę Kujawsko-Pomorskiego: Mizara i Alkora.

Więcej na stronie imprezy: astro-festiwal.pl
Strona internetowa Święta Województwa: swietowojewodztwa.kujawsko-pomorskie.pl


Program Astrofestiwal PDF (65,81 kB)

Plakat Astro-FestiwalInformacja prasowa: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
627 3 bygbyt
21-09-2023 09:52
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12482 8 Morek
30-08-2023 12:33
Zaćmienie Księżyca
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
7551 7 Morek
30-08-2023 12:29
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
147 1 Morek
29-08-2023 13:29
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
249 0 sternvega
22-04-2023 03:44