NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nad Twoim domem?

Satelity i Sondy KosmiczneWyobraź sobie, że nagle nad Twoim domem przelatuje olbrzymi statek kosmiczny, szeroki niczym boisko do piłki nożnej, zbudowany z ogniw słonecznych. Ten niesamowity obiekt pojawia się w nocy na niebie, jednak tym razem został ukazany w trzech wymiarach. Mowa tu o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na której przebywa aktualnie 6 członków załogi. Pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w 2000 roku.

Kliknij, aby zobaczyć film avi 4MB


Nie trzeba było używać wyobraźni, bo faktycznie miało to miejsce jednej z kwietniowych nocy. "Świadkiem zdarzenia" był Thierry Legault - "Zrobiłem film 24 kwietnia, to właśnie wtedy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleciała nad moim domem we Francji." Legault to legenda wśród "astrofotografów". Jego niezwykłe zdjęcia statków kosmicznych i innych obiektów robią w sieci ogromną furorę. Zamieszczone w serwisie spaceweather.com materiały, to tylko kilka z wartych uwagi fotografii spostrzegawczego Francuza. By dostrzec efekt 3D wystarczy popatrzeć w środek obrazu filmu (całość ułatwi lekki "zez").

Ciekawostka: "Stacja jest na tyle duża, a jej moduły baterii słonecznych odbijają tyle światła słonecznego, że jest widoczna z Ziemi jako bardzo jasny obiekt poruszający się po niebie z jasnością nawet -3,5 magnitudo." - wikipedia.org

Przypominamy o możliwości śledzenia "Aktualnego położenia ISS" na naszej stronie.


Źródło: spaceweather.com, astrosurf.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [4 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Głębokie częściowe zaćmienie Słońca

Autor: astronomia24