NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2024

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24


Astronomia24

Astronomia24

Reklama

NASA Space Apps Challenge Kraków 2024

AstronautykaPoczątek października upłynie pod znakiem kosmicznych wyzwań, a to wszystko dzięki hackathonowi NASA Space Apps Challenge Kraków. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie będzie gościć uczestników największego kosmicznego hackathonu w Europie, który w tym samym czasie odbywać się będzie w kilkuset różnych miejscach, w ponad 150 krajach. Zespoły zmierzą się z realnymi wyzwaniami, jakie postawią przed nimi eksperci z NASA. W dniach 5-6 października stolica Małopolski zamieni się w centrum kosmicznych wydarzeń.

Image  by Astronomia24
Wznieś się razem z nami na orbitę swoich możliwości!


NASA Space Apps Challenge – dla wszystkich fascynatów kosmosu

Cykliczne wydarzenie, które w tym roku po ponad dekadzie powróciło do Krakowa, gromadzi na całym świecie dziesiątki tysięcy uczestników. Hackathon NASA Space Apps Challenge daje możliwość pracy na niepublikowanych danych (w tym satelitarnych), z kilkunastu agencji kosmicznych z całego świata, a także dostęp do najlepszych specjalistów z branży. Niewątpliwie są to jedne z najważniejszych punktów przyciągających uczestników do zmierzenia się z wyzwaniami. Kto może wziąć udział w kosmicznym hackathonie? Każdy, zapraszamy wszystkich, którzy mają nieszablonowe pomysły, otwarte i kreatywne umysły i fascynują się eksploracją kosmosu oraz rozwojem naszej planety. W roli mentorów i jurorów znajdą się eksperci m.in. branży kosmicznej, którzy w trakcie 26 h intensywnej pracy, będą do dyspozycji uczestników. Najlepsze zaproponowane rozwiązania trafią do globalnej oceny i zawalczą o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnoświatowej.

- Kosmiczny hackathon, który na samym początku nowego roku akademickiego odbędzie się na naszym kampusie, będzie wspaniałą okazją dla wszystkich osób zainteresowanych branżą kosmiczną do zmierzenia się z realnym wyzwaniem stawianym przez ekspertów z NASA. Formuła konkursu pozwala wystartować
w zawodach właściwe każdemu, kto nie boi się wyzwań przyszłości. Cieszymy się, że AGH jest przestrzenią, która coraz silniej wyłania się w regionie na lidera edukacji i rozwoju w obszarze inżynierii kosmicznej. Tym samym rozpoczniemy 106. rok akademicki od prawdziwej burzy mózgów, która mamy nadzieję przyniesie praktyczne rozwiązania dla przemysłu tu na Ziemi oraz w kosmosie
wyjaśnia prof. Jerzy Lis, Rektor AGH w Krakowie.

Astronomia24


W wydarzeniu może wziąć udział każdy, niezależnie od profesji. Uczestnicy mogą pracować samodzielnie lub w zespołach liczących maksymalnie 6 osób. Hackathon skierowany jest zarówno do uczniów, studentów, absolwentów uczelni, ale również pracowników naukowych, doktorantów czy technologów. Do hackathonu mogą zgłaszać się makerzy, programiści, inżynierowie, konstruktorzy, twórcy startupów, ale także projektanci, artyści, naukowcy, designerzy, storytellerzy i innowatorzy.

- Po 11 latach hackathon NASA Space Apps wraca do Krakowa z wielkim przytupem! Chcemy wyraźnie zaznaczyć obecność Krakowa na mapie kluczowych ośrodków branży kosmicznej, organizując największe tego typu wydarzenie w Europie. Kto wie, może będzie to także jedna z największych lokalnych edycji na świecie. Wydarzenie, mimo swojego kosmicznego ukierunkowania, jest otwarte dla wszystkich. Jeśli uwielbiasz patrzeć w niebo pełne gwiazd, kosmos jest dla Ciebie zagadką, a podróż, na którą najbardziej czekasz, to ta międzyplanetarna – zapisz się już dziś!mówi Wojciech Fiksa, koordynator wydarzenia NASA Space Apps Local Lead.

Organizatorzy wraz z partnerami dla najlepszych przygotują wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe, możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów. 3 zwycięskie zespoły zostaną zgłoszone do oceny globalnej i będą walczyć o wyróżnienie przez NASA.

Weź udział w kosmicznym hackathonie

Zapisy do kosmicznego hackathonu NASA Space Apps Challenge prowadzone są za pośrednictwem strony: nasaspaceapps.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zakwalifikowane zespoły mogą liczyć w trakcie wydarzenia na komfortowe stanowisko pracy z odpowiednim zapleczem technicznym, pełne wyżywienie, networking, a także strefę partnerów, wypoczynku i symulatorów. Wydarzenie będzie prowadzone w dwóch językach - polskim i angielskim. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń.

Dołącz do najlepszego i największego hackathonu kosmicznego na świecie i wspólnie z nami kreuj przyszłość! Czekamy na wszystkich bez względu na doświadczenie, zainteresowania czy specjalizację. Widzimy się w Krakowie z głową pełną nieszablonowych pomysłów!

Organizatorami NASA Space Apps Challenge Kraków są: ThinkHackR, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Krakowski Park Technologiczny.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji, Polska Agencja Kosmiczna.

Partnerami wydarzenia są, m.in.: Space Agency, Astrolife, Polska Agencja Prasowa, Space24, Startup Poland, Crossweb, JoinThe.Space, Stowrzyszenie Polskich Profejonalistów Sektora Kosmicznego, Portal Astronomia24.


Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Astronomia24.comŹródło: NASA Space Apps Challenge
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
nazwa gwiazdy
TEMATY OGÓLNE
3376 6 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:29
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
4040 2 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:27
Na sprzedaż luneta
BAZAR
4026 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
1126 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
4309 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54