NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Reklama

Polacy w międzynarodowym konkursie na najlepsze zdjęcie satelitarne Ziemi

AstronomiaSzesnastu Polaków ma szansę na wygraną w 3. edycji międzynarodowego konkursu na najlepsze zobrazowanie satelitarne Ziemi "Together for Blue Earth!". Głosowanie internautów potrwa do niedzieli (13 listopada). Następnie 13 obrazów z największą liczbą głosów przejdzie do II etapu, w którym jury złożone z ekspertów ds. obserwacji Ziemi nagrodzi 3 najlepsze prace. Wszystkie 13 zwycięskich zobrazowań znajdzie się w kalendarzu CloudFerro na rok 2023, który zostanie rozesłany do wiodących instytucji, firm i organizacji sektora obserwacji Ziemi.

Image  by Astronomia24
Konkurs "Together for Blue Earth!" na najlepsze zdjęcie satelitarne Ziemi


"Seize the Beauty of our Planet" to już trzecia edycja międzynarodowego konkursu. Podobnie jak poprzednie edycje, łączy on technologie kosmiczne z podejściem proekologicznym. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to "Together for Blue Earth!", ponieważ skupia się ona na zagadnieniu wody na naszej planecie i jej ochrony. Organizatorem konkursu jest CloudFerro, dostawca i operator platform obserwacji Ziemi z dostępem do danych z programu Copernicus i środowiska chmurowego do ich przetwarzania. Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej.

Szacuje się, że około 70 procent powierzchni Ziemi pokryte jest różnymi formami wody, z której korzystają wszystkie organizmy żyjące na Ziemi. Niestety, niemal wszystkie rejony naszej planety zostały już dotknięte takimi zjawiskami jak zanieczyszczenie wód, susze, skutki regulacji rzek, powodzie czy podnoszenie się poziomu wód. Wiele organizacji europejskich i międzynarodowych intensyfikuje obecnie swoje działania, aby uchronić ten zasób przed dalszą degradacją. Organizując konkurs „Seize the beauty of our Planet”, CloudFerro ma na celu wsparcie tych działań.

Jako dostawca i operator platform obserwacji satelitarnej Ziemi, takich jak CREODIAS, WEkEO, CODE-DE i EO-Lab, firma promuje wykorzystanie danych z programu Copernicus w badaniach środowiska, pokazując, że odgrywają one kluczową rolę w skutecznym monitorowaniu zasobów wodnych.

Konkurs organizujemy już po raz trzeci. Obserwując rosnącą z roku na rok liczbę zgłoszeń widzimy, że społeczność związana z danymi obserwacji Ziemi bardzo chętnie włącza się w akcje proekologiczne, a nasz konkurs stał się katalizatorem wspólnych działań tego sektora na rzecz ochrony środowiska. W tym roku chcemy zwrócić uwagę na alarmujący stan ekosystemów wodnych i pilną potrzebę zapobiegania ich dalszej degradacji. Cieszymy się, że nasi partnerzy i klienci – Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych EUMETSAT, Niemiecka Agencja Kosmiczna DLR, oraz Polska Agencja Kosmiczna – także w tym roku przyłączyli się od naszej akcji. - mówi Joanna Małaśnicka, dyrektor marketingu CloudFerro.

Formularz do głosowania oraz więcej informacji o konkursie: cloudferro.com

 astronomia24


Głosowanie internautów potrwa do niedzieli (13 listopada).


Źródło: planetpartners.pl, cloudferro.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
627 3 bygbyt
21-09-2023 09:52
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12482 8 Morek
30-08-2023 12:33
Zaćmienie Księżyca
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
7551 7 Morek
30-08-2023 12:29
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
147 1 Morek
29-08-2023 13:29
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
249 0 sternvega
22-04-2023 03:44