NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Reklama

Startuje nowy sezon cyklu "AGH NAUKA spotkania" - bezpłatne i otwarte spotkania popularnonaukowe

AstronomiaCzy Polska wysycha? Jak duże są zasoby wody i czy w nieodległej perspektywie może jej zabraknąć? Odpowiedzi na te nurtujące pytania padną podczas otwartego i bezpłatnego dla Krakowian wydarzenia z cyklu „AGH NAUKA spotkania”. Kolejna seria spotkań w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie startuje 20 października. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie woda.

Image  by Astronomia24
Startuje nowy sezon cyklu „AGH NAUKA spotkania”
fot. AGH


Prof. Wojciech Łużny, fizyk z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej przybliży zagadnienia związane z budową cząstek wody, jej strukturą w fazie ciekłej i stałej, a także wyjaśni najważniejsze tzw. anomalne własności wody. W wykładzie poruszone będą także kwestie fizyki płatków śniegu oraz fakty dotyczące rozmieszczenia wody na Ziemi
i w Układzie Słonecznym.

Drugim prelegentem będzie prof. Mariusz Czop z Wydziału Geologii, Geofizyki
i Ochrony Środowiska, który podzieli się z zebranymi ekspercką widzą z obszaru hydrologii oraz ochrony środowiska. Słuchacze będą mogli dowiedzieć się jakie są prognozy dotyczące dostępności wody na najbliższe lata oraz jak wpływają na nie zanieczyszczenia generowane przez człowieka.

Podczas kolejnych spotkań, które zaplanowano na 24 listopada, 15 grudnia, 19 stycznia, 16 lutego, 16 marca, 20 kwietnia, 18 maja i 22 czerwca, będzie można usłyszeć m.in. o technologiach pozwalających efektywnie konwertować ciepło odpadowe na prąd, roli superkomputerów w nauce i przemyśle czy poznać wkład krakowskich naukowców w badania nad fizyką cząstek elementarnych prowadzone w CERN.Wykłady z cyklu „AGH NAUKA spotkania” to krótkie prezentacje popularnonaukowe, w trakcie których naukowcy wyjaśniają w przystępny sposób zagadnienia, którymi zajmują się na co dzień. W trakcie spotkań z publicznością wskazują w jaki sposób nauka i badania przekładają się na rzeczywistość bliską przeciętnemu człowiekowi. Bezpośrednie spotkania z naukowcami są także okazją do zadawania pytań, wymiany opinii, a także obalania naukowych mitów.

Spotkania są otwarte dla publiczności oraz bezpłatne. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy mieszańców Krakowa, sympatyków nauki oraz poszukiwaczy odpowiedzi na nurtujące pytania. Wydarzenie odbywa się przez cały rok akademicki w sali audytoryjnej Centrum Dydaktyki AGH (ul. Reymonta 7), w godz. 18.00-19.30. W spotkaniach można wziąć również udział wirtualnie za pośrednictwem kanału YouTube AGH. Aktualne informacje na temat spotkań oraz nagranie poprzednich wykładów można znaleźć na stronie spotkania.agh.edu.pl.
Informacja prasowa: agh.edu.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
640 3 bygbyt
21-09-2023 09:52
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12495 8 Morek
30-08-2023 12:33
Zaćmienie Księżyca
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
7562 7 Morek
30-08-2023 12:29
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
158 1 Morek
29-08-2023 13:29
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
257 0 sternvega
22-04-2023 03:44