NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Reklama

O kosmosie w Rzeszowie. PCI zaprasza na pierwsze stacjonarne spotkanie New Space Leaders

Astronautyka„Fazy projektu kosmicznego według standardów ECSS dla misji satelitarnych” to temat pierwszego stacjonarnego spotkania New Space Leaders. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 5 lipca o godz. 17:00 w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 6. NSPL jest serią spotkań inspiracyjnych adresowanych do młodych mieszkańców Podkarpacia uczniów szkół, studentów oraz naukowców zainteresowanych tematyką eksploracji przestrzeni kosmicznej i tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.

Image  by Astronomia24
PCI zaprasza na pierwsze stacjonarne spotkanie New Space Leaders
fot. pcinn.org


- Poprzez te cykliczne spotkania chcemy kształtowa kulturę „przestrzeni otwartej na innowacje” w obszarze rozwiązań dla sektora kosmicznego w Polsce. New Space Leaders to unikalny program PCI ProtoLab łączący w praktyce naukę z biznesem. Bardzo się cieszymy, że zaproszenie na nasze pierwsze kosmiczne spotkanie przyjął EXATEL, który podobnie jak PCI jest aktywny na forum Klastra Technologii Kosmicznych. Udział ekspertów z branży kosmicznej pozwoli nam na poznanie dobrych praktyk i standardów zarządzania projektami kosmicznymi w obszarze misji satelitarnych. Będziemy dyskutować nie tylko o zagadnieniach ściśle technologicznych, ale poruszymy też aspekty prawne i naukowe. Spotkanie jest pierwszym z całej serii spotkań tego typu zaplanowanych na ten i kolejny rok - mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs Space Exploration.

Gośćmi specjalnymi najbliższego spotkania NSPL będą Rafał Magryś – Wiceprezes Zarządu EXATEL oraz Przewodniczący Rady Klastra Technologii Kosmicznych i Marek Krawczyk – Menadżer Programu Kosmicznego EXATEL.

- Kosmonautyka jest jedną z wiodących specjalizacji w jakich rozwija się województwo podkarpackie. Program New Space Leaders pozwoli jego mieszkańcom poznać zagadnienia związane z tą dziedziną bezpośrednio od praktyków, osób pracujących i zarządzających przedsiębiorstwami z branży kosmicznej. Liczymy, że dzięki organizowanym przez nas spotkaniom nakreślimy właściwe kroki dla uczestników zainteresowanych rozwojem w obszarze kosmicznym lub zainspirujemy ich do związania swojej kariery zawodowej w tej branży - Łukasz Bonarek, Dyrektor Zarządzający PCI ProtoLab.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wszelkie informacje na temat spotkania oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: event.pcinn.org/nspl

 astronomia24
PCI zaprasza na pierwsze stacjonarne spotkanie New Space Leaders
fot. pcinn.org



Źródło: pcinn.org
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
627 3 bygbyt
21-09-2023 09:52
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12482 8 Morek
30-08-2023 12:33
Zaćmienie Księżyca
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
7551 7 Morek
30-08-2023 12:29
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
147 1 Morek
29-08-2023 13:29
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
249 0 sternvega
22-04-2023 03:44