NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Rekordowa liczba zgłoszeń do European Rover Challenge 2022!

AstronautykaZakończyła się rejestracja zespołów uniwersyteckich do tegorocznej, ósmej edycji prestiżowych zawodów European Rover Challenge. Łącznie napłynęły aż 92 zgłoszenia z najlepszych uniwersytetów technicznych m.in. z Kanady, Szwajcarii, Niemiec, Indii, Kolumbii czy Grecji. W zawodach zobaczymy reprezentantów aż pięciu kontynentów, wśród nich także reprezentantów Polski, którzy od lat są faworytami międzynarodowych konkursów robotów marsjańskich. Tegoroczne ERC odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, na największym na świecie sztucznym torze marsjańskim.

Image  by Astronomia24
Blisko 100 drużyn z całego świata startuje w prestiżowych zawodach robotów marsjańskich w Polsce.
fot. ERC


Zawody ERC 2022 odbędą się w dniach 9-11 września i wzorem poprzednich lat zostaną przeprowadzone w dwóch formułach: stacjonarnej, w której biorą udział roboty skonstruowane przez drużyny oraz jedynej na świecie hybrydowej, w której zawodnicy z całego świata łączą się zdalnie z robotem mobilnym Leo oraz ramieniem robotycznym, zlokalizowanymi na torze w Kielcach.

Na najbardziej wyczekiwanym kosmiczno-robotycznym wydarzeniu roku, oprócz konkurencji opartych na prawdziwych misjach Europejskiej Agencji Kosmicznej i NASA, znajdziemy także strefę inspiracji wypełnioną atrakcjami dla pasjonatów kosmosu, robotyki oraz nauki. W programie wydarzenia przewidziano wyjątkowe interdyscyplinarne debaty dot. przyszłości ludzkiego osadnictwa na Czerwonej Planecie, przetrwania pierwszych astronautów w zapowiadanych przez NASA czy ESA bazach księżycowych, jak i ważnych tematów związanych z komercjalizacją i wykorzystywaniem technologii kosmicznych na Ziemi.

Dzięki transmisjom i relacjom na żywo w mediach społecznościowych wydarzenie dotrze do szerokiej publiczności na całym świecie, upowszechniając także i polskie osiągnięcia naukowe i technologiczne w obszarze sektora kosmicznego i robotycznego. W ubiegłorocznej edycji ERC, dzięki internetowej transmisji, uczestniczyło niemal pół miliona osób z najdalszych zakątków świata.

Blisko 100 drużyn z całego świata startuje w prestiżowych zawodach robotów marsjańskich w Polsce.
fot. ERC

European Rover Challenge odbywa się pod stałym patronatem Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA oraz Polskiej Agencji Kosmicznej. Wydarzenie od lat wspierają także swoją obecnością m.in. szefowie i wiceszefowie NASA Steve Jurczyk oraz Robert D. Cabana, astronauci Harrison Schmitt z Apollo 17 i Timothy Peake z ESA, szefowie działów robotyki ESA i Niemieckiej Agencji Kosmicznej DLR, przedstawiciele Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego EUSPA, a także szefowie i decydenci międzynarodowych organizacji i firm kosmicznych jak Międzynarodowego Uniwersytetu Kosmicznego ISU, The Mars Society, Explore Mars, Austriackie Forum Kosmiczne, Breakthrough Foundation, Thales Alenia Space, GMV, Planet Labs i SENER.

Współorganizatorami tegorocznej edycji są Europejska Fundacja Kosmiczna oraz Politechnika Świętokrzyska, zaś do grona Partnerów dołączyli już Mars Society Polska, Politechnika Poznańska, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego PSPA, Kell Ideas, a także amerykańska korporacja Mathworks oraz Mastercam. Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie: roverchallenge.eu
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Make your products and serv...
OBSERWACJE NIEBIA I ZJAWISK
7 0 Raymondwor
03-03-2024 11:31
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3684 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1012 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
646 0 sternvega
29-08-2023 13:29
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
501 0 sternvega
22-04-2023 03:44