NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2024

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24


Astronomia24

Astronomia24

Reklama

CHCESZ WYSŁAĆ SWÓJ TOKEN NA KSIĘŻYC? TO MOŻLIWE DZIĘKI NFT

Statki kosmiczneCopernic Space i Lunar Outpost uruchamiają pierwszą sprzedaż powierzchni na łaziku kosmicznym dostępną dla firm i osób fizycznych. Pojazd M1 MAPP firmy Lunar Outpost ma łącznie 3,475 kg przestrzeni dostępnej w tokenizowanej sprzedaży, którą umożliwi platforma Copernic Space. To rewolucja w branży do tej pory zamkniętej dla prywatnych użytkowników.

Image  by Astronomia24
Łazik M1 MAPP firmy Lunar Outpost
fot. Copernic Space i Lunar Outpost


Przemysł kosmiczny ma dziś wartości bliską 500 miliardów dolarów, a coraz szerzej zaznaczają tam swoją obecność mali i średni przedsiębiorcy. Wykorzystując potencjał przestrzeni kosmicznej szukają nowych rozwiązań dla budowania wartości. Współpraca Copernic Space i Lunar Outpost znacznie obniża barierę wejścia na rynek usług kosmicznych. Przedsiębiorstwa to innowacyjne firmy obecne w przestrzeni kosmicznej od kilku lat. Copernic Space to platforma cyfrowa Web3, która oferuje klientom komercyjnym możliwość kupna i sprzedaży udziału w płatnym cargo, który zostanie wysłany na Księżyc. Jednocześnie to cargo, tzw. „space asset” można przekształcić i podzielić na mniejsze frakcje (tzw. Tokenizacja) oraz w ten sposób udostępnić dla klientów detalicznych, którzy po raz pierwszy w historii mogą brać udział w kosmicznej inicjatywie. Podczas gdy Copernic Space tworzy rynek i ekosystem, Lunar Outpost zajmuje się techniczną stroną przedsięwzięcia. Lunar Outpost to wiodąca prywatna firma zajmująca się technologią kosmiczną i robotyką. Są ekspertami w dziedzinie konstrukcji łazików planetarnych, które są wykorzystywane w transporcie ładunków na Księżyc.

Copernic Space i Lunar Outpost ogłaszają pierwszą w historii sprzedaż stokenizowanego ładunku kosmicznego. Pierwsza pula Private Sale, dostępna na platformie Copernic Space, umożliwia firmom i osobom fizycznym zakup przestrzeni w łaziku M1 MAPP firmy Lunar Outpost i wysłanie w nim ładunku na Księżyc poprzez nabycie zbywalnego tokena NFT (Non-Fungible Token). NFT reprezentuje własność aktywów kosmicznych w ł.2aziku i może być podzielona na frakcje i odsprzedana klientom detalicznym na platformie Copernic Space, tworząc w ten sposób pierwszy w historii rynek aktywów kosmicznych. Łazik M1 MAPP firmy Lunar Outpost ma łącznie 3,475 kg przestrzeni dostępnej w tokenizowanej sprzedaży. Ładunek znajdzie się na pokładzie wytrzymałej platformy zdolnej do pokonania ekstremalnych środowisk, z jakimi będzie musiał się zmierzyć na powierzchni Księżyca. Jego nawigacja będzie autonomiczna i zdalnie obsługiwana, a także będzie wyposażona w funkcje łączności 4G/LTE i przechwytywanie wideo firmy Nokia.

fot. Copernic Space i Lunar Outpost


„Ten projekt tworzy nowe modele przychodów i usprawnia komercjalizację w gospodarce kosmicznej, jednocześnie umożliwiając rynkowi nabywanie i posiadanie aktywów kosmicznych po raz pierwszy. Druga pula aktywów Public Sale zostanie ogłoszona wkrótce i wtedy dopiero powstanie prawdziwy nowy rynek aktywów kosmicznych, w pełni zdemokratyzowany” - powiedział Grant Blaisdell, dyrektor generalny i współzałożyciel Copernic Space.

„Sprzedaż ładunku w formie tokena otwiera klientom nową drogę dostępu do przestrzeni. W tym przypadku ważny jest nie tylko sam zakup, ale także sposób zakupu. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do większej liczby ładunków działających na Księżycu, a także zwiększenia liczby osób zainteresowanych uczestnictwem w misjach kosmicznych” - powiedział Julian Cyrus, współzałożyciel i COO Lunar Outpost.

Prywatna sprzedaż to dopiero początek drogi dla Lunar Outpost i Copernic Space, które budują nowy ekonomiczny model przestrzeni kosmicznej w erze cyfrowej. Następująca po nim sprzedaż publiczna dostępna dla rynku detalicznego rozpocznie tokenizację przestrzeni kosmicznej dla tego i kolejnych projektów w portfolio startów Copernic Space zaplanowanych na następny rok.


Źródło: CopernicSpace
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
nazwa gwiazdy
TEMATY OGÓLNE
3352 6 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:29
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
4018 2 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:27
Na sprzedaż luneta
BAZAR
4007 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
1105 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
4284 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54