NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Satelitarni fotografowie poszukiwani! Konkurs na najbardziej klimatyczne zdjęcia satelitarne Ziemi trwa

ZiemiaJeszcze przez ponad tydzień można przesyłać zgłoszenia do drugiej edycji międzynarodowego konkursu na zobrazowania satelitarne Ziemi „Seize the beauty of our planet”. Tematem przewodnim są zmiany zachodzące w środowisku naturalnym. Konkurs jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. W jury zasiądą przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA), Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR), EUMETSAT oraz organizatora, czyli polskiego CloudFerro.

Image  by Astronomia24
Satelitarni fotografowie Ziemi poszukiwani - konkurs międzynarodowy
fot. CloudFerro


Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać satelitarne zdjęcie Ziemi, wygenerowane na jednej z trzech dostępnych bezpłatnie platform: CREODIAS, WEkEO lub CODE-DE. Systemy te pozwalają wyszukiwać, przeglądać i przetwarzać zdjęcia z satelitów programu Copernicus, krążących wokół naszej planety. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmi: „Together for Green Earth!” (pol. „Razem dla zielonej Ziemi!”), dlatego zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać zmiany klimatyczne, uchwycone przez satelity w ostatnich latach.

- Nie da się już dłużej zaprzeczać temu, że pożary, huragany, powodzie i susze są bezpośrednimi konsekwencjami globalnego ocieplenia, spowodowanego zachwianiem naturalnej równowagi. Organizując konkurs na satelitarną fotografię Ziemi chcemy zwrócić uwagę na potrzebę większej dbałości o ekosystem naszej planety, a przez jego międzynarodowy charakter także pokazać, jak alarmująca sytuacja klimatyczna jednoczy i motywuje do proekologicznego działania - mówi Joanna Małaśnicka z CloudFerro.

Przygotowanie zdjęcia konkursowego z wykorzystaniem zasobów platform CREODIAS, CODE-DE czy WEkEO nie powinno zająć uczestnikom więcej, niż godzinę. Szczegółowy regulamin oraz formularz do przesyłania zgłoszeń dostępny jest na stronie internetowej konkursu (cloudferro.com). Dla zainteresowanych, organizatorzy przygotowali krótką instrukcję wyjaśniającą, jak pozyskać i opracować wybrane na platformie zobrazowanie. Na 26 października zaplanowany jest również warsztat online (cloudferroteam145.clickmeeting.com), prezentujący jak krok po kroku wyszukać i pobrać zdjęcia satelitarne. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 31 października 2021 r.

Europejskie CREODIAS, WEkEO oraz niemieckie CODE-DE to nowatorskie rozwiązania chmurowe, które stworzyło i obsługuje polskie CloudFerro. Każdego dnia na te platformy trafia ok. 25 terabajtów zdjęć z europejskich satelitów programu obserwacji Ziemi Copernicus. To potężna ilość danych, którą można porównać do ponad 12 tys. godzin filmu HD czy 7,5 miliona zdjęć zrobionych aparatem o rozdzielczości 12 megapikseli.

fot. CloudFerroŹródło: planetpartners.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3527 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
784 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3782 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1098 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
586 0 sternvega
22-04-2023 03:44