NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Z Rzeszowa w kosmos, czyli kosmiczne wyzwanie NASA

NASAJuż 2 października, po raz pierwszy na Podkarpaciu wystartuje globalny NASA International Space Apps Challenge 2021. To unikalne wydarzenie jest doskonałą okazją do wspólnej nauki i eksperymentowania w obszarze rozwiązań dla rozwoju Podkarpacia, z wykorzystaniem danych satelitarnych NASA. Inicjatorami rzeszowskiej edycji wydarzenia są Podkarpackie Centrum Innowacji i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Image  by Astronomia24
Z Rzeszowa w kosmos, czyli kosmiczne wyzwanie NASA
fot. pcinn.org


Każdego roku agencja kosmiczna NASA organizuje globalny hackathon, podczas którego zespoły z całego świata intensywnie pracują nad swoimi projektami w oparciu o konkretne zagadnienia. W tym roku, kosmiczne wyzwanie NASA podjęło również Podkarpacie. Hackathon odbędzie się w dniach 2-3 października, a swój udział można zgłaszać przez stronę: spaceappschallenge.org.

- Hackathon z NASA jest świetną okazją do odkrycia kosmosu w sobie, bo przecież kosmiczne rozwiązania z wykorzystaniem chociażby danych satelitarnych towarzyszą nam każdego dnia. Myślę, że jest to także szansa dla rozwoju Podkarpacia, dlatego spośród 26 wyzwań ogłoszonych przez NASA zachęcamy w szczególności do podjęcia pięciu, które są szczególnie interesujące i wartościowe dla naszego regionu – mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs Space Exploration z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

NASA International Space Apps Challenge 2021 to doskonała okazja do przeżycia kosmicznej przygody. – 10. edycja hackathonu NASA “przyszła” do mnie kompletnie przypadkiem w marcu tego roku. Szansa na współpracę z agencją kosmiczną nie zdarza się zbyt często, dlatego uznałem, że warto spróbować. Spróbowałem i oto mamy NASA! Zachęcam do udziału w wydarzeniu – każdy ma potencjał do tego, aby współtworzyć kosmiczne rozwiązania – mówi Łukasz Bis, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, koordynator lokalnej edycji NASA International Space Apps Challenge Rzeszów.

Udział w kosmicznym hackathonie NASA International Space Apps Challenge 2021 może wziąć każdy, jest on całkowicie bezpłatny i odbywa się online. - Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy każdego chętnego pełnoletniego ucznia i studenta, nauczyciela szkolnego i akademickiego, naukowców i innowatorów oraz inne chętne osoby. Dla zwycięskich, interdyscyplinarnych zespołów projektowych przygotowaliśmy cenne upominki i atrakcyjne nagrody finansowe – podkreśla Marcin Rudnicki.

Poza nagrodami przekazanymi przez Partnerów wydarzenia, zwycięzcy będą mieli możliwość powalczyć o dwie globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Wśród Partnerów Akademickich znaleźli się: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie oraz Partnerzy branżowi.

Hackathon NASA International Space Apps Challenge Rzeszów 2021 na Podkarpaciu jest rozwinięciem programu szkoleniowo-edukacyjnego New Space Leaders realizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji w ramach interdyscyplinarnego projektu PCI Space Exploration. Prototypy rozwiązań opracowane przez zespoły projektowe otrzymają możliwość dalszego rozwoju, w ramach obecnych i przyszłych programów ProtoLab wykorzystujących pracownie i warsztaty PCI.


Źródło: pcinn.org
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyswietleń Odpowiedzi Ostatni post
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
344 2 kkazek12
29-11-2022 07:42
co ja moge tym zobaczyc?
TELESKOPY I SPRZĘT OPTYCZNY
2222 2 mc500
05-09-2022 22:37
Jakiej wielkości jest napra...
ASTRONOMIA OGÓLNA
3144 3 mc500
05-09-2022 22:37
Profesjonalna astrofotografia
ASTROFOTOGRAFIA
12039 7 mc500
02-09-2022 12:58
Nie mamy pojęcia - Recenzja...
KSIĄŻKI I CZASOPISMA ASTRONOMICZNE
2493 2 mc500
30-08-2022 20:25