NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Zegary atomowe Leonardo dla systemu Galileo

AstronautykaRzym, lipiec 2021 roku – Komisja Europejska i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wybrały zegary atomowe firmy Leonardo dla systemu nawigacji satelitarnej UE Galileo drugiej generacji, opracowanego przez ESA i przemysł europejski. Spółka podpisała z ESA umowę na bezpośrednie dostawy PHM (Pasywnego Masera Wodorowego) dla nowych 12 satelitów.

Image  by Astronomia24
Komisja Europejska i (ESA) powierzyły koncernowi Leonardo budowę wodorowych zegarów atomowych.
Leonardo Press Office, AM ART-MEDIA Agencja PR.


PHM firmy Leonardo jest najdokładniejszym zegarem atomowym, jaki kiedykolwiek powstał dla zastosowań kosmicznych: co trzy miliony lat występuje błąd rzędu zaledwie jednej sekundy, co przyczynia się w istotny sposób do uzyskania przez system Galileo najwyższej dokładności lokalizacji na ziemi wynoszącej około 30 cm. Po opracowaniu ponad 70 zegarów dla pierwszej generacji systemu Galileo, Leonardo zapewni dwa Masery dla każdego nowego satelity. Pierwsze dwanaście jednostek zostanie dostarczonych w 2023 r.

Spółka udostępni również swoje umiejętności dla zapewnienia obsługi na orbicie: wysoko wykwalifikowany zespół będzie w stanie zapewnić pomoc i doradztwo Agencji UE ds. Programu Kosmicznego (EUSPA), zarządcy ds. eksploatacji Galileo, w zakresie analizy działania instrumentów, a tym samym usprawnić usługi wsparcia klienta dla partnerów europejskich.

Astronomia24
Leonardo Press Office, AM ART-MEDIA Agencja PR.


"Dziękujemy Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej za ponowne zaufanie okazane naszej firmie, ponieważ wybrały nas również dla obsługi drugiej generacji tak podstawowego programu dla Europy. Jesteśmy dumni z tego sukcesu i nieustannie pracujemy nad opracowaniem coraz bardziej zwartych, dokładnych i wydajnych zegarów do nawigacji satelitarnej na naszej planecie, a pewnego dnia także na Księżycu lub na Marsie", stwierdził Giovanni Fuggetta, szef Obszaru Business Space w Dywizji Elektronicznej Leonardo.

W celu budowy nowych zegarów atomowych, produkowanych w zakładzie w Nerviano w Mediolanie, Leonardo zwiększy moce produkcyjne obszaru przeznaczone dla ich rozwoju tj. poszerzy przestrzeń o dwa obszary ekranowane, dwie zewnętrzne termo-próżnie, obszar do przechowywania zegarów na ziemi oraz jeden przeznaczony do testowania i integracji płyt elektronicznych, aby zagwarantować produkcję dwóch zegarów co sześć tygodni. Opiera się ona na podejściu lean manufacturing, a zatem na minimalizacji odpadów na rzecz efektywności i zrównoważonego charakteru produkcji. Jest to zgodne z planem strategicznym "Be Tomorrow - Leonardo 2030", którego jednym z celów jest rozwój przemysłu 4.0, który jest gotowy stawić czoła wyzwaniom przyszłości, również poprzez cyfryzację systemów i wykorzystanie sztucznej inteligencji.


Źródło: Leonardo Press Office, AM ART-MEDIA Agencja PR.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
nazwa gwiazdy
TEMATY OGÓLNE
3029 6 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:29
Spełnić marzenie :D
TEMATY OGÓLNE
3835 2 Kosmiczny_Andrzej
29-04-2024 10:27
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3648 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
902 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
4002 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54