NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

19 kwietnia 2021 r. zainaugurowano VIII edycja programu Startup Art. #2021.

Ziemia19 kwietnia 2021 r. zainaugurowano VIII edycja programu Startup Art. #2021. Jest to kolejna odsłona programu w czasie pandemii, w związku z tym tegorocznym tematem przewodnim jest „Sztuka Pandemii, czyli jak zmienił się sektor kreatywny w dobie COVID-19”. Poprzednie edycje programu koncentrowały się na zainspirowaniu młodych twórców, studentów warszawskich uczelni artystycznych do rozwijania swojej pasji oraz przekuwaniu jej w pomysły biznesowe.

Image  by Astronomia24
19 kwietnia 2021 r. zainaugurowano VIII edycja programu Startup Art. #2021.


Z racji na to, że sytuacja epidemiczna stale nam towarzyszy w każdym aspekcie naszego życia, oddziałuje także na sferę sztuki oraz branżę kreatywną. Wielu artystów odnalazło się w tej sytuacji i pomimo niesprzyjających okoliczności z powodzeniem nadal realizują się w tworzeniu oraz prezentowaniu swojej pracy która często nawiązuje do życia w dobie pandemii koronawirusa.

Czym jest Startup Art.?

Biuro Kultury miasta stołecznego Warszawy we współpracy ze Startup Academy od wielu lat organizuje program wsparcia przedsiębiorczości Startup Art, który polega na wspieraniu rozwoju pomysłów biznesowych młodych artystów i artystek. Projekt skierowany jest do studentów i studentek warszawskich uczelni, którzy kształcą się w dziedzinach kreatywnych, ale nie tylko, ponieważ do projektu zapraszani są również studenci i absolwenci innych uczelni, aby możliwe było zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów o różnorodnych kompetencjach. W poszukiwaniach ciekawych startupów nie ograniczamy się do rozumienia branży kreatywnej jako sztuk plastycznych, muzyki, czy filmów. Inwencja twórców ujawnia się w wielu innych dziedzinach nie zawsze kojarzonych z branżą kreatywną, jak np. projektowanie architektoniczne i urbanistyczne, kreacja software’u, tworzenie gier, moda i nowe technologie jej towarzyszące, wzornictwo czy rynek wydawniczy.

Astronomia24


Oferowane wsparcie jest bezpłatne i podzielone jest na kilka różnych wydarzeń podczas których prowadzone są warsztaty oraz indywidualne mentoringi. Poprzednie edycje, realizowane jeszcze w formie tradycyjnej tj. „na żywo”, cieszyły się dużą popularnością w środowisku warszawskich studentów uczelni artystycznych i nie tylko. Edycja zrealizowana w 2020 roku ze względu na trwającą epidemię odbyła się w pełni w formule on-line, co nie wpłynęło negatywnie na zaangażowanie uczestników, dlatego i w tym roku decydujemy się realizować program w takiej formule.

Jak przebiega Startup Art.?

Tegoroczna edycja została zainaugurowana konferencją 19 kwietnia, która była transmitowana on-line. W trakcie wydarzenia przedstawiciele branży kreatywnej opowiedzieli o realiach tworzenia w dobie pandemii, trudnościach jakie napotykają, ale również o szansach jakie daje pandemia.

Kolejnym wydarzeniem programu będzie Startup Shaker, który odbędzie się 24 i 25 kwietnia. Będą to dwudniowe intensywne warsztaty, w czasie których uczestnicy stworzą własny startup, opracowując swój pomysł na biznes pod okiem ekspertów i mentorów. Podobnie jak konferencja inaugurująca, Startup Shaker odbędzie się w całości on-line.

Po Startup Shakerze wyłonionych zostanie 10 najciekawszych startupów, które będą kontynuować prace nad swoim pomysłem na 4 warsztatach online w maju. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się więcej o modelach biznesowych, metodologiach Business Model Canvas, czy Customer Development, zagadnieniach związanych z marketingiem czy przygotowaniem do prezentacji pomysłu na Demo Day.

Warsztaty i szkolenia będą prowadzone przez osoby działające od wielu lat na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i posiadające wieloletnie doświadczenie zarówno w budowaniu swoich przedsiębiorstw, jak i aktywnym wspieraniu startupów w rozwijaniu pomysłów biznesowych.

Przez cały czas trwania programu, zespoły które zakwalifikują się do Startup Art. #2021 będą miały dostęp do indywidualnych konsultacji z mentorami, którzy doradzą w jakim kierunku rozwijać pomysł biznesowy.

Finał konkursu planowany jest na 21 maja kiedy wybrane zostaną najlepsze zespoły. Dla zwycięskiego zespołu przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości 6000 zł.

Zgłoś się już dziś!

Projekt ten to niepowtarzalna okazja, aby przejść drogę od pomysłu do projektu gotowego do wprowadzenia na rynek, a także znalezienia współpracowników oraz poznania osób które już podjęły ryzyko i rozwijają swoje biznesy kreatywne na co dzień!
Zapisy na konferencję inauguracyjną oraz na Startup Shaker są już otwarte. Aby zapisać się na wybrane wydarzenie wystarczy wypełnić formularz na stronie startupart.pl

Projekt Startup Art.#2021 finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.
Realizatorem projektu jest Startup Academy.


Astronomia24Źródło: startupacademy.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3527 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
786 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3782 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1098 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
586 0 sternvega
22-04-2023 03:44