NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Satelity ICEYE wystrzelone w styczniu dostarczyły pierwsze zobrazowania radarowe

Satelity i Sondy KosmiczneICEYE pozyskuje obecnie dane SAR z najbardziej zaawansowanej na świecie komercyjnej konstelacji satelitów radarowych przeznaczonych do obserwacji Ziemi. Dane z najnowszej generacji urządzeń już wkrótce trafią do klientów firmy. ICEYE konsekwentnie realizuje swój plan budowy konstelacji satelitów obrazowania radarowego, umożliwiających ciągłą obserwację powierzchni naszej planety niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Image  by Astronomia24
Satelity ICEYE wystrzelone w styczniu dostarczyły pierwsze zobrazowania radarowe
fot. iceye.com


Pod koniec stycznia, w ramach misji Transporter-1, należąca do SpaceX rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę trzy kolejne satelity zaprojektowane i zbudowane przez ICEYE.

Firma opublikowała właśnie pierwszy zestaw zdjęć z nowych satelitów, które pomyślnie zakończyły wstępne operacje i obecnie przechodzą proces kalibracji. Cały proces wystrzelenia oraz wstępnych testów urządzeń w przestrzeni kosmicznej nadzorowany był z mieszczącego się w Warszawie Centrum Operacji Satelitarnych ICEYE, z którego zarządzana jest cała flota satelitów wchodzących w skład konstelacji. Po zakończeniu tej krytycznej dla każdej misji fazy, urządzenia staną się komercyjnie dostępne dla klientów, którzy będą mogli zamawiać obrazy dostosowane do własnych potrzeb.

- Posiadając największą na świecie flotę satelitów SAR, zoptymalizowaną pod kątem konkretnych zadań, ICEYE ma unikalną pozycję do dostarczania najlepszych w swojej klasie wyników w zakresie ciągłego monitoringu - powiedział Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel ICEYE. - Oglądanie pierwszych obrazów z nowych urządzeń kosmicznych to zawsze ekscytujący moment. Każda „klatka” symbolizuje przecież ogromny wysiłek naszego zespołu.

W ciągu trzech lat od wystrzelenia swojego pierwszego prototypowego satelity ICEYE stał się operatorem największej na świecie komercyjnej konstelacji satelitów SAR, z każdą kolejną misją zwiększając swoje zdolności do szybkiego i niezawodnego dostarczania danych z obserwacji Ziemi.
Nowe zdolności obserwacyjne posłużą między innymi do rozwijania kolejnych produktów informacyjnych opartych o pozyskiwane tą drogą dane. Wkrótce po publikacji zdjęć wykonanych przez najnowsze satelity, ICEYE ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy ze Swiss Re, globalnym gigantem w dziedzinie ubezpieczeń i reasekuracji ze Szwajcarii.

Partnerstwo przyczyni się do rozwoju usług Swiss Re w zakresie katastrof naturalnych, umożliwiając tworzenie systemów wczesnego ostrzegania i monitorowanie powodzi w czasie zbliżonym do rzeczywistego, opartych o monitorowanie za pomocą radarowego obrazowania satelitarnego. Unikalna konstelacja satelitów radarowych ICEYE zapewni Swiss Re globalny zasięg w celu śledzenia i szybszego reagowania na powodzie na całym świecie, co pomoże w zarządzaniu ryzykiem związanym z występowaniem tego typu zdarzeń i przyspieszy wypłaty odszkodowań na całym świecie. Klienci Swiss Re odniosą korzyści z rozszerzonych analiz i rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb.

Obie firmy planują rozszerzyć projekt na monitoring i analizę innych gwałtownych zdarzeń, takich jak pożary, szkody spowodowane przez wiatr i trzęsienia ziemi.

Poniżej zaprezentowana jest galeria radarowych zdjęć satelitarnych z trzech najnowszych satelitów SAR od ICEYE. Niektóre z tych zdjęć zostały wykonane już 15 lutego, mniej niż miesiąc po starcie.

Radarowe zdjęcia satelitarne ICEYE z Kalifornii, Alaski i Meksyku.


Astronomia24
fot. iceye.com


Astronomia24
fot. iceye.com


Astronomia24
fot. iceye.comŹródło: r4s.pl, iceye.com.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Głębokie częściowe zaćmienie Słońca

Autor: astronomia24