NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Znamy zwycięzców programu STARTUP ART. #2020!

ZiemiaDobiegła końca tegoroczna edycja programu wsparcia biznesowego dla kreatywnych Startup Art. #2020 finansowana przez Biuro Kultury m.st. Warszawy a organizowana przez Startup Academy. Ze względu na pandemię po raz pierwszy całość projektu zrealizowana została w wersji online. Nie zmniejszyło to jednak zaangażowania uczestników, którzy przez miesiąc pracowali nad rozwojem swoich kreatywnych pomysłów! W całości programu wzięło udział ponad 200 uczestników.

Image  by Astronomia24
Znamy zwycięzców programu STARTUP ART. #2020!


W piątek 4 grudnia odbyło się Demo Day kończące siódmą edycję programu. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 osób. Najważniejsi tego dnia byli członkowie 6 zespołów. To oni zostali wybrani do zaprezentowania swoich projektów przed jury w składzie: Dorota Czekaj, Paweł Maj, Dagmara Strzębicka, Paweł Karczewski - przedstawiciele funduszy inwestycyjnych.

Startup Art. to program akceleracyjny dedykowany startupom/projektom związanym z szeroko pojętym sektorem kreatywnym. Rozpoczęcie całego cyklu odbyło się 27 października 2020 roku Konferencją Startup Art., w czasie której uczestnicy mogli zainspirować się historiami prelegentów.

Podczas konferencji uczestnicy poznali doświadczenia osób prężnie działających w branży kreatywnej oraz posłuchali debaty dotyczącej przyszłości związanej z projektowaniem i UX designem. Słuchacze mieli także szansę zapoznać się z realiami prowadzenia teatru. O łączeniu biznesu ze sztuką odnosząc się do Teatru 6 piętro opowiedział Eugeniusz Korin – jego współzałożyciel i zarazem dyrektor artystyczny. Odbyła się też prelekcja związana z działalnością Jakuba Fijewskiego, który przeszedł drogę od bycia brokerem w funduszu Venture Capital do posiadacza własnej galerii sztuki. Uczestnicy wydarzenia usłyszeli o tym jak budować biznes na pasji do sztuki oraz czym się kierować, aby zdobyć klientów i odnieść sukces w tej branży.

Na początku listopada odbył się kolejny etap projektu, którym był Startup Shaker - dwudniowy hackathon kreatywności. W czasie tego wydarzenia stworzone zostały kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów pracowały nad wybranymi pomysłami biznesowymi. Z prawie 20 zespołów wybrano 10 projektów, które zakwalifikowały się do cyklu szkoleń biznesowych i konsultacji indywidualnych.

Ostatecznie do finałowego wydarzenia - Demo Day Startup Art. wybrane zostało 6 najlepszych pomysłów, które zaprezentowały się w piątek 4 grudnia 2020 roku przed inwestorami. Były to startupy: Grafanti, Waitless, Art in There, soMeApp, Basically oraz Pick a Book. Podczas wydarzenia publiczność miała okazję wysłuchać także prelekcji Mai Michalak autorki projektu „Poza ramami” dla miłośników sztuki. Zespoły miały 5 minut na prezentację, oraz 3 minuty na odpowiedź na pytania od inwestorów.

Tegoroczną edycję Startup Art. wygrał zespół Anity Bednarczyk z projektem Grafanti czyli platformy dla branży e-commerce do zamawiania i realizacji zleceń na wizualizacje produktowe i infografiki. Ma to być miejsce integrujące zamawiającego (właściciela sklepu internetowego) z twórcą (projektantem graficznym).

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe o łącznej wartości 4500 zł brutto, które na pewno przydadzą się w budowaniu firmy i jej dalszym rozwoju. Tegoroczna edycja Startup Art. choć różniła się od poprzednich konferencji i warsztatów stacjonarnych pomimo pandemicznych warunków, zgromadziła wielu kreatywnych i ambitnych uczestników. Jest to niejako dowód, że wiara we własne siły i pomysły, powinna być głównym motywatorem do działania pomimo przeszkód.


Źródło: startupacademy.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3528 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
787 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3782 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1098 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
586 0 sternvega
22-04-2023 03:44