NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2024

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24


Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc - Recenzja

Wydawnictwo PWN słynące z wypuszczania na rynek wartościowych pod względem merytorycznym książek nie zwalnia tempa. Tym razem do księgarni trafiła książka poświęcona sylwetce i dokonaniom profesora Mieczysławia Bekkera, który był odpowiedzialny za zaprojektowanie układu jezdnego do pojazdów księżycowych LRV, wykorzystanych w lotach kosmicznych Apollo 15/16/17! Absolwent Politechniki Warszawskiej do dziś wydaje się być w naszym kraju naukowcem niekoniecznie docenionym na pełną skalę.

Aby to zmienić na rynek trafił tytuł „Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc”, za treść którego odpowiada dr inż. Andrzej Selenta – emerytowany pracownik Politechniki Warszawskiej, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych i jednocześnie koordynator programu „Projekt Bekker”. Celem autora jest utrwalenie w pamięci Polaków postaci przywołanego we wstępie wybitnego naukowca - Mieczysława G. Bekkera.

Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc - Recenzja
Celem autora jest utrwalenie w pamięci Polaków postaci wybitnego naukowca - Mieczysława G. Bekkera


Autor książki cel ten realizuje bardzo konsekwentnie i skutecznie. Książka opisuje sylwetkę prof. Bekkera w sposób precyzyjny i atrakcyjny w odbiorze. Nie brakuje więc ciekawostek m.in. z początkowego etapu kariery naukowca, ale też niezwykle istotnych danych już z czasów - po emigracji do Francji, Kanady i USA. Z pewnością jako kluczowy należy uznać moment ogłoszenia wyników konkursu organizowanego przez agencję kosmiczną NASA. To właśnie na podstawie pracy prof. Bekkera opracowano układy jezdne do pojazdów księżycowych LRV (Luner Roving Vehicle) wykorzystywanych w trzech ostatnich misjach programu Apollo 15/16/17! Warto podkreślić, że maszynom tym poświęcono odrębny rozdział. Naszym zdaniem jest to doskonałe dopełnienie książki, która staje się tym samym kompletna.

Nie da się ukryć, że dokonania prof. Bekkera nie są w Polsce właściwie nagłośnione. Na docenienie zasługuje więc autor książki - dr inż. Andrzej Selenta, za sprawą którego o wybitnym polskim naukowcu usłyszy szersze grono odbiorców. Równocześnie słowa uznania należy kierować w stronę Wydawnictwa PWN, które tego typu projekty realizuje z przyjemnością, o czym przez lata udało nam się przekonać już wielokrotnie.

Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc - Recenzja
To właśnie na podstawie pracy prof. Bekkera opracowano układy jezdne do pojazdów księżycowych LRV (Luner Roving Vehicle) wykorzystywanych w trzech ostatnich misjach programu Apollo 15/16/17!


„Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników poznawania dokonań wybitnych Polaków, czy wykładowców uczelni i ich studentów. Jest to również doskonała pozycja dla wszystkich ciekawych Ziemi, Księżyca i na końcu szeroko pojętego Wszechświata…

*W 2025 r. celem uhonorowania pamięci wybitnego absolwenta Politechniki Warszawskiej - profesora Mieczysława Bekkera – odbędą się uroczystości, które zostaną zwieńczone odsłonięciem jego popiersia.

Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc - Recenzja
Nie da się ukryć, że dokonania prof. Bekkera nie są w Polsce właściwie nagłośnione.


Tytuł: Gdy spełniają się marzenia. Droga Mieczysława G. Bekkera ze Strzyżowa na Księżyc
Autor: Andrzej Selenta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2024-06-11
Data wydania: 2024-06-11
Forma: książka
Okładka: miękka/twarda
Wysokość [mm]: 230
Głębokość [mm]: 15
Szerokość [mm]: 155
Indeks: 70794205
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]