NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Fizyka na start - Recenzja nowej książki Wydawnictwa PWN

Na rynku pojawiła się nowa książka Wydawnictwa PWN, która w doskonały sposób wprowadza młodego czytelnika w świat fizyki. Treść jest niezwykle przejrzysta, posiada przyjazną dla oka oprawę graficzną, a w dodatku zawiera szereg eksperymentów, które można wykonać w ramach obcowania z książką. Odbiorca dobrze bawiąc się nauczy się m.in. czym jest energia, siła ruch i magnetyzm.

Fizyka na start - Recenzja
Książka zachęca do przeprowadzenia eksperymentów i jednocześnie pokazuje jak wiele wspólnego z fizyką mają zdarzenia z życia codziennego


Nie da się ukryć, że jest to idealna pozycja dla wszystkich rodziców, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w świat fizyki. Książka zachęca do przeprowadzenia eksperymentów i jednocześnie pokazuje jak wiele wspólnego z fizyką mają zdarzenia z życia codziennego. Idealnym przykładem jest upadek butelki, który bardzo łatwo powiązać z Isaakiem Newtonem, który jak głosi legenda - siedział pod jabłonią, gdy spadające na jego głowę jabłko uświadomiło mu, że upadek ciał na Ziemię i ruch ciał niebieskich są powodowane tą samą siłą – grawitacją.

Na uwagę zasługuje doskonała forma przekazu, która początkowo w przejrzysty sposób wprowadza dziecko w temat badania. Następnie otrzymujemy listę materiałów wraz z instrukcją, co pozwala bez kłopotów wykonać doświadczenie. Na samym końcu autorka ujawnia przewidywany wynik eksperymentu wraz z komentarzem. Odbiorca dowiaduje się, co powinno było wydarzyć się przy realizacji ćwiczenia, a także w czytelny sposób przedstawia naukowe wyjaśnienie eksperymentu.

Fizyka na start - Recenzja
Fizyka na start to pozycja, która nie rozczaruje żadnego rodzica


Co istotne - do wykonania eksperymentów nie będzie konieczna wycieczka do kilku sklepów. Narzędzia takie jak nożyczki, marker, łyżka, folia aluminiowa, czy baterie znajdują się w niemal każdym domu.

Fizyka na start to pozycja, która nie rozczaruje żadnego rodzica. PWN tradycyjnie już staje na wysokości zadania i wprowadza do swoich zasobów wartościowy pod względem merytorycznym produkt skierowany do konkretnej grupy odbiorców.

ID produktu: 1376921902
Tytuł: Fizyka na start
Autor: Janice VanCleave
Tłumacz: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Liczba stron: 312
Data premiery: 2023-04-05
Rok wydania: 2023
Indeks: 57572062
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?