NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Wielki wybuch. George Gamow, Fred Hoyle i debata o początkach Wszechświata - Recenzja elektryzującego pojedynku

Wielki Wybuch? Czy istnieje bardziej elektryzujący ludzkość temat? Być może. Ten należy jednak do czołówki jeśli chodzi o pobudzanie wyobraźni i wzbudzanie emocji. Wydawnictwo Copernicus Center Press wypuściło na rynek świeżutką jak ciepłe bułeczki pozycję, w której otrzymujemy wyżej wymienione atrakcje. Te torpedują nas jednak ze zdwojoną siłą, ale tak bywa jeśli w debacie zestawia się dwóch świetnych kosmologów, których teorie niekoniecznie się pokrywają.

George Gamow i Fred Hoyle od zawsze znani byli jako ekscentryczni samotnicy podążający własnymi ścieżkami. Obaj mieli niesamowitą wiedzę. Każdy z nich miał również skrajnie różne poglądy, które wykraczały poza standardy świata akademickiego. Faktem jest, że bez nich znajdowalibyśmy się obecnie na innym etapie poznawania świata fizyki.

Wielki wybuch. George Gamow, Fred Hoyle i debata o początkach Wszechświata - Recenzja elektryzującego pojedynku
George Gamow i Fred Hoyle od zawsze znani byli jako ekscentryczni samotnicy podążający własnymi ścieżkami.


Paul Halpern – amerykański autor i profesor fizyki na Uniwersytecie Świętego Józefa w Filadelfii postanowił przyjrzeć się sylwetkom obu Panów i zaprezentować ich tok myślenia w nowej książce. Jest to niezwykle elektryzująca pozycja, która dostarcza nie tylko gigantycznej dawki wiedzy, ale też oferuje świetną rozrywkę. Debata w wykonaniu przedstawicieli dwóch różnych światów na temat początków Wszechświata, a więc i samego Wielkiego Wybuchu musi się podobać.

Wielki wybuch. George Gamow, Fred Hoyle i debata o początkach Wszechświata to kapitalnie skonstruowana książka łącząca elementy biografii z typową książką naukową. Całość doprawia wspomniany akcent rozrywkowy, który nadaje charakterystycznego powiewu świeżości. Nie da się ukryć, że pozycja ta zbudowana została tak, by można było ją określić jako wszechstronną, a co za tym idzie atrakcyjną nie tylko dla najbardziej wtajemniczonych odbiorców obracających się w środowisku kosmologów.

Świadczy o tym również okładka, która łączy elementy retro z nowoczesnością, a biorąc pod uwagę dobór kolorystyki możemy już mówić o mieszance wybuchowej. Dokładając do tego treść o dwóch spierających się ze sobą kosmologach, prezentujących zupełnie inne zdanie na temat Wielkiego Wybuchu otrzymujemy niezłe połączenie. Czy nie sądzicie, że gra tu po prostu wszystko?

Tytuł: Wielki wybuch
Autor: Halpern Paul
Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2023-04-12
Forma: książka
Okładka: miękka
Wysokość: 230
Głębokość: 20
Szerokość: 150
Gdzie kupić? ccpress.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]