NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Feynman Fizyka aż po grób - Recenzja biografii z dominującą garścią podręcznikowej wiedzy

W sierpniu na rynku ukazała się biografia Richarda Feynmana - jednego z najbardziej wyróżniających się fizyków zajmujących się zagadnieniami współczesnej fizyki. Fizyka aż po grób, bo tak brzmi tytuł wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Feynman kochał tę dziedzinę nauki i momentami trudno się dziwić, że pomimo faktu, iż jest to biografia, znajdziemy w tej książce przede wszystkim ścieżkę naukową i jedynie niewielki fragment życia prywatnego.

Feynman nie był jednak typem samotnika, o którym nie mogłaby powstać biografia koncentrująca się głównie na jego prywatnym życiu. Fizyk zawarł 3 małżeństwa, lubił szeroko pojętą sztukę i zastanawiał się czy powinien się cieszyć z zaproszenia po odbiór Nagrody Nobla… Te wątki w Fizyce aż po grób jesteśmy w stanie odnaleźć. Głównym celem książki jest jednak przedstawienie dorobku naukowego Feynmana – zaczynając od samego początku.

Astronomia24
Fizyka aż po grób jest pozycją, która rozszerza wiedzę odbiorcy o szereg zagadnień, nad którymi pracował Feynman


Chronologiczna prezentacja dokonań zasługuje na pochwałę. Trudno mieć zastrzeżenia wobec takiego rozwiązania. Miłośnicy fizyki z pewnością dostrzegą kilka podobieństw do swojej ścieżki kariery – zarażenie pasją, poszukiwanie rozwiązań, szukanie wydawać mogłoby się odpowiedzi nie mających sensu, a zyskujących na wartości po wielu latach.

Fizyka aż po grób jest pozycją, która rozszerza wiedzę odbiorcy o szereg zagadnień, nad którymi pracował Feynman. W książce nie brakuje wzorów, wyników doświadczeń, diagramów i wielu wyjaśnień, które na potrzeby książki starano się uprościć. Siadając do lektury należy jednak mieć związek z fizyką. Odbiorcy mający do czynienia z niniejszą dziedziną nauki w swoim codziennym życiu będą w stanie w pełni wykorzystać potencjał lektury.

Astronomia24
Niewielką porcję życia prywatnego Feynmana wynagradza bogaty materiał naukowy, który otrzymujemy w rozbudowanej formie


Zagadnienia współczesnej fizyki wyłożone są na talerzu jak najlepsze danie. Wartość smakowa sprawia wrażenie rozbudowanej – otrzymujemy naprawdę potężną porcję podręcznikowej wiedzy obejmującej zagadnienia, które Feynmanowi były wyjątkowo bliskie. Nie zapomniano jednak o kolegach po fachu, na których trafiał w swoim życiu bohater biografii. Są to zarówno nauczyciele, jak i fizycy pracujący w domowym zaciszu bez finału na wielkich salonach.

Biografia Richard Feynmann. Fizyka aż po grób to obowiązkowa pozycja dla wszystkich żyjących w świecie fizyki. Niewielką porcję życia prywatnego wynagradza bogaty materiał naukowy, który otrzymujemy w rozbudowanej formie. Czy zaangażowany w fizykę odbiorca po lekturze poczuje satysfakcję i przypływ wiedzy? Odpowiemy krótko – tak.

Astronomia24
Fizyka aż po grób to obowiązkowa pozycja dla wszystkich żyjących w świecie fizyki


Tytuł: Feynman. Fizyka aż po grób
Autor: Jorg Resag
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Liczba stron: 303
Data premiery: 2022-01-01
Rok wydania: 2022
Format: EPUB
Indeks: 54443501
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]