NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Kosmiczne fenomeny. Szybki kurs historii astronomii - Recenzja

Mając ochotę na szybki kurs historii astronomii warto sięgnąć po Kosmiczne fenomeny Wydawnictwa PWN. Wysoka wartość edukacyjna jest elementem stałym dla książek wypuszczanych na rynek przez ten zespół. W tym przypadku nie jest inaczej. Autor treści sumiennie przeprowadza nas przez zjawiska bardzo dawne i odległe, a także stosunkowo nowe i bliskie. Omawia także metody obserwacji – od tych starożytnych po obecnie stosowane. Czego oczekiwać więcej od kursu historii astronomii?

Kosmiczne fenomeny idealnie obrazują nam jak różne podejścia do obserwacji nieba miały poszczególne kultury. Dowiadujemy się też jak zmieniały się sposoby obserwacji i ich rozumienie. Przypominamy sobie także najważniejsze wydarzenia, które w większym lub mniejszym stopniu wpłynęły na ludzkość. Przy okazji zdajemy sobie sprawę jak wiele ulotnych zdarzeń ma miejsce nad naszymi głowami.

Astronomia24
Wysoka wartość edukacyjna jest elementem stałym dla książek wypuszczanych na rynek przez Wydawnictwo PWN


Całość podzielona została na 11 rozdziałów, które dobrze spełniają swoją rolę. Każdy z nich odpowiada za odrębny kawałek atrakcyjnego materiału. Poznając lekturę odczuwamy nieco istnienie podręcznikowej otoczki. Być może dlatego, by dodatkowo zachęcić początkujących, do których w pierwszej kolejności kierowana jest książka. Nieco bardziej wtajemniczeni miłośnicy astronomii mogą czuć niedosyt, choć z pewnością lektura pozwoli im odświeżyć swoją wiedzę, a także poukładać w odpowiedniej kolejności spory kawałek historii. Bez wątpienia ofertą autora powinni zainteresować się uczniowie, którzy chcą rozwijać się w tym kierunku.

Kosmiczne fenomeny wyposażono dodatkowo w garść ciekawych materiałów zdjęciowych. Jest to element pożądany przez współczesnych czytelników. Zdarza się jednak, że wprowadzenie między treść grafik w nadmiarze potrafi też przeszkadzać. W przypadku omawianej książki wstawione materiały w sposób właściwy rozwijają tekst i trudno doszukać się negatywnych odczuć.

Astronomia24
Kosmiczne fenomeny idealnie obrazują nam jak różne podejścia do obserwacji nieba miały poszczególne kultury


Omawiany tytuł składa się z ponad 200 stron i po raz pierwszy ukazał się w 2018 roku. Na Polski rynek książka trafiła w 2021 roku za sprawą Wydawnictwa PWN. Czy zasługuje, by zasilić Wasze biblioteczki? Tak, z uwagi na fakt, że świetnie realizuje zadanie do jakiego została stworzona - podsumowuje piękną i długą historię astronomii.

Tytuł: Kosmiczne fenomeny
Autor: Powell Jonathan
Tłumaczenie: Dąbkowska-Kowalik Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 228
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-08-17
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 15 x 236 x 153
Indeks: 39933034
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]