NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Neil deGrasse Tyson i świetne Pytania z Kosmosu - Recenzja

Doskonale znany Wam autor – Neil deGrasse Tyson wrócił z nową książką! Tym razem przyglądamy się pozycji pt. Pytania z Kosmosu, która trafiła na nasz rynek za sprawą Wydawnictwa Słowne. Tradycyjnie nie zabrakło energii autora, humorystycznych wstawek i wspomnianej wiedzy, którą autor chętnie dzieli się ze wszystkimi od wielu lat.

Ponad 300 stron to wiele, by odpowiedzieć na szereg intrygujących pytań. W Pytaniach z Kosmosu mamy do czynienia z odpowiednią formą przekazu, która trafi również do początkujących. Do tego zresztą przyzwyczaił nas autor w poprzednich swoich książkach. Tym razem przy udziale National Geographic zdecydowano się na przekaz nie tylko za sprawą treści, ale też przy pomocy pokaźnej ilości zdjęć rozbudowanych o opisy. Ponadto na części zadrukowanych kartek pojawiają się doskonale wkomponowane cytaty autora pochodzące na jego Twittera. To wszystko powoduje, że ani przez chwilę nie myślimy o zakończeniu obcowania z lekturą. Świetną pracę, jaką wykonał ten szanowany amerykański astrofizyk dostrzegamy na każdym etapie poznawania książki.

Astronomia24
Tym razem przy udziale National Geographic zdecydowano się na przekaz nie tylko za sprawą treści, ale też przy pomocy pokaźnej ilości zdjęć rozbudowanych o opisy.


Neil deGrasse Tyson to nie tylko ekspert w dziedzinie astrofizyki, ale też popularyzator nauki. W obu funkcjach sprawdza się znakomicie jednak ta druga sprawia, że tak wielu ciekawych Wszechświata ludzi uwielbia go za niepowtarzalną umiejętność zarażania pasją. Także w Pytaniach z Kosmosu da się ten atut zauważyć. Pytania brzmią interesująco, a odpowiedzi zapadają w pamięć. Sporo poznanej wiedzy pozostanie w naszym umyśle na długo, co niekoniecznie zdarza się podczas czytania chociażby topornych podręczników.

Astronomia24
Neil deGrasse Tyson to nie tylko ekspert w dziedzinie astrofizyki, ale też popularyzator nauki.
W obu funkcjach sprawdza się znakomicie.


Pytania z Kosmosu podzielono na 10 głównych rozdziałów. Ich tytuły tworzą główne pytania, jak chociażby – o nasze miejsce we Wszechświecie, jego budowę, a także kiedy właściwie wszystko się zaczęło i jak się skończy. Wędrując głębiej uzyskujemy coś na zasadzie podrozdziałów, w których omawiane są już kwestie bardziej szczegółowe. Porządek z jakim mamy do czynienia musi się podobać. Całość zresztą zaprezentowana jest w czytelnej formie, a cechy jakimi może pochwalić się autor tylko podnoszą atrakcyjność książki.

Astronomia24
Całość zaprezentowana jest w czytelnej formie, a cechy jakimi może pochwalić się autor tylko podnoszą atrakcyjność książki.


Pytania z Kosmosu to pozycja skierowana do wszystkich. Bez znaczenia jest w tym przypadku poziom doświadczenia czytelnika. Momentami przekazy wydają się nawet zbyt jasne, ale oceniając całość należy stwierdzić, że pod względem wartości książka prezentuje bardzo wysoki poziom. Tradycyjnie już, gdy za pisanie bierze się Neil deGrasse Tyson!

Astronomia24
Pytania z Kosmosu to pozycja skierowana do wszystkich.
Bez znaczenia jest w tym przypadku poziom doświadczenia czytelnika.


Tytuł: Pytania z Kosmosu. Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy
Tytuł oryginalny: Cosmic Queries
Autor: de Grasse Tyson Neil , Trefil James
Tłumaczenie: Sikora Jacek
Wydawnictwo: Słowne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 316
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-05-19
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 250 x 167
Indeks: 37901974
Gdzie kupić? slowne.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]