NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Co pożera Wszechświat? I inne zagadki kosmosu - Recenzja zachwycającej książki Paula Daviesa

Co pożera Wszechświat? I inne zagadki kosmosu można uznać za perełkę wśród książek. Paul Davies - szanowany na całym świecie fizyk, kosmolog i astrobiolog z Arizona State University w niesamowicie wyróżniającym się stylu zawarł w każdym rozdziale szeroki, zróżnicowany i przede wszystkim ciekawy zestaw tematów. Całość zaprezentowana została w przejrzysty sposób, ale największe wrażenie zrobiła na nas niezwykle silna fascynacja którą Paul Davies dzieli się z czytelnikami. To jednak nie wszystko co urzekło nas w tej książce.

Autor w sposób zaskakująco lekki i oczywisty dla bardzo szerokiego grona odbiorców realizuje cele jakie sobie założył. W treści oprócz faktów nie brakuje rozważań, wizji, a także idealnie wkomponowanych humorystycznych wstawek. Tym samym bardzo szybko odnajdujemy więź z fizykiem i doskonale bawimy się lekturą.

Astronomia24
Fascynacja autora światem w jaki nas wprowadza jest ogromna,
a to powoduje, że atmosfera wokół książki jest wybitnie dobra.


Każdy z rozdziałów odpowiada na inne pytanie. Cieszy fakt, że wątki nie są na siłę przedłużane. Zdarza się nawet, że czujemy niedosyt i zadajemy sobie pytanie - czy to już? Rozpoczynając jednak kolejny rozdział szybko zaspokajamy głód i zdajemy sobie sprawę z tego, że Paul Davies wiedział co czyni. Właśnie dzięki tej unikatowej przyprawie, jaką autor zastosował w swoim daniu mamy do czynienia z książką wyniesioną ponad szereg innych dostępnych na rynku.

Wspomniana pasja bije z lektury od początku do samego końca. Fascynacja autora światem w jaki nas wprowadza jest ogromna, a to powoduje, że atmosfera wokół książki jest wybitnie dobra. Jesteśmy zachwyceni sylwetką Paula Daviesa i nie widzimy sensu, by kryć ten zachwyt przed Wami. Świadomie stosujemy silne określenia, bo uważamy, że "Co pożera Wszechświat? I inne zagadki kosmosu" należy przeczytać. Naszym zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla każdego choć odrobinę zainteresowanego Wszechświatem. Przekonajcie się sami.

Astronomia24
Właśnie dzięki unikatowej przyprawie, jaką autor zastosował w swoim daniu mamy do czynienia z książką wyniesioną ponad szereg innych dostępnych na rynku.


Tytuł: Co pożera wszechświat? i inne zagadki kosmosu
Autor: Davies Paul
Tłumaczenie: Chawziuk Tadeusz
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-03-24
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 20 x 140
Indeks: 41188316
Gdzie kupić? ccpress.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]