NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Odlot. Elon Musk i szalone początki SpaceX - Recenzja

Trudne początki, szereg przeszkód, ryzyko bankructwa, ale też ogromne ambicje. Pigułkę zawierającą taki zestaw przełknął Elon Musk, o czym opowiada w najnowszej książce Odlot. Elon Musk i szalone początki SpaceX, która trafiła właśnie na półki sklepowe. Książka o niezwykle wysokim stopniu przyciągania do siebie odbiorcy opowiada o początkach gigantycznego projektu SpaceX, który po 20 latach znajduje się w miejscu zupełnie innym niż jeszcze nie tak dawno. W momencie pisania tych słów na myśl przychodzą niesamowite ilości wyniesionych satelitów, innowacyjne rozwiązania jakie dotknęły dziedzinę lotów w kosmos i wypracowana pozycja tak silna jak (pokuśmy się o to) agencji NASA.

Astronomia24
Odlot. Elon Musk i szalone początki SpaceX


Książka budzi emocje nie tylko za sprawą samego jej bohatera, ale też z racji zaprezentowanej przez autora treści, którą należy uznać za cenną i uniwersalną. Odlot utwierdza w przekonaniu, jak istotne jest dążenie do marzeń pomimo zaciągniętego hamulca ręcznego i licznych awarii na pokładzie. Pomimo wyczuwalnego kierunku, w którym podążamy podczas lektury nie mamy do czynienia z rozlanym na treść lukrem. Autor wyraźnie zaprezentował wydawać mogłoby się przeszkody nie do przeskoczenia z jakimi przyszło mierzyć się Muskowi. Wyraźnie wskazuje, że same ambicje to nie wszystko, bowiem szereg ryzyk i zdarzeń nie do przewidzenia zawsze mogą wbić w trumnę ten ostatni gwóźdź.

Odlot nie jest jednak opowieścią bez happy endu. Nie jest to też historia posiadająca zakończenie z oczywistych względów - przygoda Elona Muska na planecie wciąż trwa i wydaje się, że toczyć się będzie również poza nią. Książka skutecznie ujawnia też szereg niezauważalnych przez zwykłego człowieka momentów, które ostatecznie przyczyniły się do zarówno małych, jak i gigantycznych sukcesów SpaceX. Milowe kroki jakie wykonano teraz mamy na wyciągnięcie ręki. Wiele z nich przegapiliśmy, nie zarejestrowaliśmy w pamięci, a przecież tak wiele zmieniły. Jeszcze nie tak dawno koszty wynoszenia ładunków w przestrzeń kosmiczną były wielokrotnie wyższe. To za sprawą SpaceX standardem jest wielorazowe wykorzystanie stopni rakiety poprzez zautomatyzowane lądowanie. Firma jako pierwsza prywatna w historii wysłała też przecież chociażby załogowy statek na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Zanim te i inne rozwiązania udało się wdrożyć należało zainwestować, przeprowadzić szereg testów, które często kończyły się nie tak jak sobie wymarzono. To jednak nie powstrzymywało ambicji Elona Muska. I o tym jest książka Odlot – pouczająca, edukująca, fascynująca i dająca do myślenia…

Tytuł: Odlot! Elon Musk i szalone początki SpaceX
Autor: Berger Eric
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kompania Mediowa
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-24
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 100 x 3 x 50
Indeks: 40427232
Szczegóły empik.com

Patronat medialny nad książką objął portal Astronomia24.com.

„Odlot. Elon Musk i szalone początki SpaceX”Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]