NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Czas kosmosu - Recenzja światowego bestsellera

Jeśli pominęliście fakt, że światowy bestseller „The Case for Space” autorstwa Roberta Zubrina od zaledwie kilku miesięcy dostępny jest na polskim rynku, to koniecznie usiądźcie na chwilę w fotelu. Za sprawą Wydawnictwa PWN szersze grono odbiorców może sięgnąć po tę genialną pozycję, w której nie tylko opisywana jest aktualnie trwająca rewolucja w lotach kosmicznych, ale też chociażby wyścig, w którym udział biorą przedsiębiorcy. Czas kosmosu, bo pod takim tytułem pozycja ukazała się w naszym kraju to także próba przewidzenia przyszłości, ocena możliwości pod kątem technologicznym, szereg uargumentowanych materiałów dotyczących pozyskiwania z kosmosu zasobów, czy plany kolonizacji mogące być jedyną drogą dla ludzkości. Całość opowiedziana w narracyjnej budzącej zaufanie formie powoduje, że wieczór z tą książką uznacie za udany.

Astronomia24
Czy plany kolonizacji mogące być jedyną drogą dla ludzkości?

Lektura Czasu kosmosu to bez wątpienia dobrze wykorzystane kilka godzin wolnego wieczoru. Autor prezentuje szeroki zakres wiedzy – od tej związanej z astronomią, ekonomią i polityką. Jest to świetna prezentacja łapiących oddech operacji lotów w kosmos przy wyraźnym udziale prywatnych przedsiębiorców. To również ujawnienie zamiarów firm jak chociażby uruchomienie komercyjnych lotów, ale także prezentacja dalszych (pozostających jeszcze w sferze planów) działań mających związek z zasiedleniem innych obiektów.

Przy okazji autor precyzyjnie wskazuje na potencjał w nich drzemiący. Nie bez przyczyny zauważa także problem z czasem jaki potrzebny jest, by w konkretne miejsca dotrzeć. Płynnie przenosi więc nas do wątków technologicznych z naciskiem na napęd, bez udoskonalenia którego pozostaniemy w punkcie wyjścia.

Astronomia24
Lektura Czasu kosmosu to bez wątpienia dobrze wykorzystane kilka godzin wolnego wieczoru

Wisienką na torcie jest oczywiście wątek koniecznego zdaniem autora wyjścia poza obszar Ziemi, co ma nie tylko ułatwić ludzkości rozwój, ale też umożliwić przetrwanie. Argumentacja użyta w książce sprawia wrażenie wiarygodnej, daje do myślenia i nie pozwala odejść od zagadnienia nawet po samej lekturze.

Czas kosmosu to doskonała pozycja dla każdego. Książkę zamkniętą na 296 stronach pochłania się bardzo szybko. Jest to z pewnością pomysł na wieczór, w ramach którego autor wniesie do naszych umysłów garść wartościowych treści.

Tytuł oryginalny: The Case for Space: How the Revolution in Spaceflight Opens Up a Future of Limitless Possibility
Wydanie: Warszawa, 1, 2021
Copyright: 2021
Autor: Robert Zubrin
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 30.07.2021
Język wydania: polski
EAN: 9788301217884
Liczba stron: 296
Wymiary: 16.5x23.5cm
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]