NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Rover Mechanic Simulator, czyli jak zostałem mechanikiem w marsjańskim warsztacie - recenzja gry

Symulatory to coraz bardziej popularny gatunek gier, który przyjmuje się na każdej platformie – od smartfonów po konsole i pecety. Nie da się ukryć, że większość graczy jest w stanie znaleźć przynajmniej jeden symulator, który spełni ich oczekiwania i tym samym przyciągnie przed ekrany na wiele godzin. Chcecie zostać kierowcą autobusu? Nie ma problemu. Marzycie o koszeniu trawników bez wychodzenia z domu? Nic prostszego. Chcecie poznać budowę samochodów i pracować w warsztacie? Odpalcie Car Mechanic Simulator. Wolicie polatać nad świetnie odwzorowanymi miastami? Rynek oferuje Microsoft Flight Simulator. Mamy jeszcze wisienkę na torcie!

Astronomia24
Gra stworzona została z naciskiem na realizm - modele łazików, czy ich elementy nie są tylko wymysłem wyobraźni twórców, a rzetelnym odzwierciedleniem tych prawdziwych.


Z racji tego, że znajdujemy się na portalu obejmującym swoim zakresem szeroko pojętą astronomię, to wypadałoby Was nie rozczarować i znaleźć przywołany we wstępie – choć jeden symulator, który spełni również Wasze oczekiwania. Przedstawiamy więc wspomnianą wisienkę na torcie - Rover Mechanic Simulator zespołu Pyramid Games z Lublina. Najwyższy czas, by wcielić się w rolę marsjańskiego mechanika i porozkręcać łaziki. A teraz uwaga! Całość stworzona została z naciskiem na realizm - modele łazików, czy ich elementy nie są tylko wymysłem wyobraźni twórców, a rzetelnym odzwierciedleniem tych prawdziwych.

 astronomia24
Jako mechanicy mieścimy się w dobrze wyposażonym warsztacie, gdzie nie tylko naprawiamy pojazdy, ale też drukujemy dla nich części zamienne.

Nasza gra łączy w sobie relaksującą rozgrywkę oraz elementy edukacyjne. Poszczególne modele łazików wyróżniają się dużym poziomem realizmu. Nasi graficy spędzili wiele miesięcy na studiowaniu dokumentacji rzeczywistego sprzętu, by jak najwierniej oddać jego budowę. Są oczywiście też pewne uproszczenia związane z rozgrywką, bo trzeba m.in. pamiętać, że łaziki projektowane są z myślą o drodze w jedną stronę, a w grze możemy je naprawiać i przywracać im pełnię zdolności. Siłą rzeczy oryginalne nity zastąpiliśmy więc śrubami” – mówi CEO Pyramid Games S.A., Jacek Wyszyński.

W tracie gry mierzymy się z awariami i innymi problemami powstałymi w wyniku misji realizowanych przez łaziki. Jako mechanicy mieścimy się w dobrze wyposażonym warsztacie, gdzie nie tylko naprawiamy pojazdy, ale też drukujemy dla nich części zamienne. Mamy tu ekran prezentujący aktualną pogodę na zewnątrz oraz wewnątrz, szafki z narzędziami, niezbędną drukarkę 3D, a nawet tablicę magnetyczną, pojemniki na odpady, apteczkę i monitoring. By gra miała sens warsztat usytuowano na Marsie, co oznacza, że znajdujemy się (naszym zdaniem) - w stosunkowo niedalekiej przyszłości.

 astronomia24
Z biegiem czasu zdobywamy coraz większe doświadczenie, a to pozwala nam sprawdzić się na tle coraz trudniejszych wyzwań.

Tytuł zapewnia dużą ilość zadań, która wystarczy na kilkanaście godzin zabawy. Oczywiście zaczynamy od niewielkich usterek. Z biegiem czasu zdobywamy coraz większe doświadczenie, a to pozwala nam sprawdzić się na tle coraz trudniejszych wyzwań. Rozgrywkę urozmaicają ponadto ukryte retro minigry. Nie ma więc mowy o nudzie. Tym bardziej, że przecież bawimy się w świecie gry ściśle nawiązującym do naszej wspólnej pasji. Rover Mechanic Simulator to faktycznie pozycja nie tylko odprężająca, ale też edukująca. Pojazdy znane nam z realizowanych przez ludzkość misji są na wyciągnięcie ręki - piękne modele można oglądać przez długi czas i zachwycać się każdym detalem.

 astronomia24
Tytuł zapewnia dużą ilość zadań, która wystarczy na kilkanaście godzin zabawy. Oczywiście zaczynamy od niewielkich usterek.

Rover Mechanic Simulator został udostępniony m.in. w polskiej wersji językowej, co zdecydowanie ułatwia wejście do rozgrywki. Na uwagę zasługuje fakt, że gra na platformie PC pojawiła się już jakiś czas temu - 12 listopada 2020 roku. Z kolei 22 września 2021 roku zadebiutowała również na konsolach Xbox. Wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy do warsztatu wkroczą też gracze posiadający konsole Playstation i Nintendo Switch.

Do tej pory zespół Pyramid Games możecie kojarzyć z tytułu Castle Flipper, dzięki któremu wcielamy się w średniowiecznego rzemieślnika zajmującego się odbudową zamków. Twórcy jakiś czas temu zapowiedzieli także Occupy Mars. W ramach rozgrywki wcielimy się w astronautę budującego kolonię na Marsie! Czy właśnie takiej ekipy nie brakowało nam na rynku?

 astronomia24
Rover Mechanic Simulator został udostępniony m.in. w polskiej wersji językowej, co zdecydowanie ułatwia wejście do rozgrywki.

Rover Mechanic Simulator – główne cechy:
• kariera marsjańskiego mechanika;
• relaksująca i edukacyjna rozgrywka;
• wiernie odwzorowane łaziki;
• system rozwoju postaci i umiejętności;
• zróżnicowane i angażujące zlecenia.

Gdzie kupić?:

Rover Mechanic Simulator (PSN):
playstation.com
Rover Mechanic Simulator (Microsoft Store):
microsoft.com/pl
Rover Mechanic Simulator (Steam):
store.steampowered.com

Zwiastun gry Rover Mechanic SimulatorAutor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]