NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

50 idei, które powinieneś znać - Nauki ścisłe

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzająca wszystkich początkujących w świat m.in. psychologii, architektury, etyki, sztuki, fizyk, astronomii czy nauk ścisłych. Wydawnictwo PWN zadbało, by cykl był bardzo rozbudowany, czego efektem jest aż 25 części dostępnych na naszym rynku. Egzemplarz, który tym razem chcemy Wam zaprezentować trafił do sklepów w maju 2021 roku i wprowadza nas w świat nauk ścisłych pełnych twierdzeń, zasad i teorii.

 astronomia24
Gwarancją jakości jest wypuszczenie książki pod skrzydłami Wydawnictwa PWN, które przyzwyczaiło nas do kreowania niezwykle cennych treści.


50 idei, które powinieneś znać. Nauki ścisłe prezentuje najważniejsze odkrycia z dziedziny fizyki, biologii, chemii i technologii, a także krótkie biogramy z życia naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju współczesnego świata. Odbiorca bez większego kłopotu poradzi sobie z treścią przygotowaną przez autora. Nie da się ukryć, że po ten egzemplarz sięgną z pewnością studenci, czy inne osoby związane ze światem nauk ścisłych. W ramach lektury otrzymujemy dostęp do świetnie opracowanej treści, w ramach której omawiane są chociażby: twierdzenie Fermata, zasady dynamiki Newtona czy teoria strun. Książka omawia również szereg odkrywców w tym m.in. pierwszych biologów, którym udała się sztuka klonowania. Na ile to możliwe - podobnie jak w przypadku odsłony omawiającej świat astronomii, także w przypadku nauk ścisłych starano się zachować przystępną formę przekazu. By nie przytłoczyć odbiorcy całość udało się zamknąć na niewiele ponad 240 stronach pokrytych twardą okładką. Nie da się ukryć, że pomimo to zakres jaki poruszono w książce jest odpowiednio szeroki.

 astronomia24
Na ile to możliwe w przypadku nauk ścisłych starano się zachować przystępną formę przekazu


„50 idei, które powinieneś znać” to doskonały tytuł dla serii, której celem jest rzeczowe i nieodstraszające wprowadzenie odbiorcy w intrygujący go świat. W tym przypadku - świat nauk ścisłych, który z pewnością jest częścią życia wielu studentów lub osób o zainteresowaniach mających związek z tymi dziedzinami nauk. Gwarancją jakości jest rzecz jasna wypuszczenie książki pod skrzydłami Wydawnictwa PWN, które przyzwyczaiło nas do kreowania niezwykle cennych treści.

Wydanie: Warszawa: 1, 2021
Copyright: 2021
Seria / cykl: 50 idei, które powinieneś znać
Autor: Paul Parsons, Gail Dixon, Witold Sikorski na zlecenie WITKOM Witold Sikorski
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 18.05.2021
Język wydania: polski
EAN: 9788301216740
Liczba stron: 244
Wymiary: 16.5x20.5cm
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?