NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Astronomia ogólna od PWN już na polskim rynku - Recenzja

Wydawnictwo PWN przyzwyczaiło nas przez lata do wydawania książek o bardzo wysokiej jakości merytorycznej, ale również wysokiej szeroko pojętej atrakcyjności, która dla czytelnika wydaje się być bardzo istotna. Astronomia Ogólna została skonstruowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszych lat kierunków fizyka i astronomia. To jednak również potężna skarbnica wiedzy dla wszystkich miłośników szeroko pojętej astronomii.

 astronomia24
Wydawnictwo PWN do swojej kolekcji książek dodaje potężną i szanowaną pozycję.


Praca zbiorowa o wadze 1,3kg, wymiarach 20,5cmx28,5cm i zawartości złożonej z 488 stron od początku sprawia wrażenie naszpikowanej wiedzą po brzegi. Wydawnictwo tradycyjnie już zweryfikowało poziom produktu zanim ten trafił na polski rynek. Niech świadczy o tym fakt, że tytuł już w 1984 roku trafił na rynek fiński, skąd pochodzi główny autor książki: astronom i pisarz non-fiction - Hannu Karttunen. Niech świadczy o tym również szereg wydań w języku angielskim systematycznie odświeżanych na przestrzeni lat. Wydawnictwo PWN do swojej kolekcji książek dodaje więc potężną i szanowaną pozycję.

Nie da się ukryć, że celem autorów było dotarcie do studentów. Po części udało się jednak dołączyć do tej grupy miłośników, których poziom wiedzy nie odbiega od tej posiadanej przez studentów na początkowym etapie studiów wymienionych we wstępie kierunków. Astronomia ogólna obejmuje całą dziedzinę współczesnej astronomii. Książka, co należy podkreślić skonstruowana jest w sposób, który nie zaskoczy zmierzających ku wyższemu wykształceniu. Oznacza to, że bezustannie przywołuje na myśl skojarzenia z podręcznikiem akademickim. Jest to jednak podręcznik doskonale zbudowany i mam wrażenie, że nie posiada żadnych braków. Mamy tu więc szereg wzorów i kilkaset fotografii, które w tym przypadku pełnią rolę uzupełniającą. To jednak przede wszystkim treść pracuje na najwyższą ocenę pozycji. Choć ta niepozbawiona jest zwrotów, których laik nie byłby w stanie przeskoczyć, to nie ulega wątpliwości, że merytorycznie jest to książka perfekcyjna. W kategorii produktów, które Astronomia Ogólna reprezentuje nie ma się do czego przyczepić. Jest to bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla każdego związanego z kierunkami astronomia i fizyka, ale też zagorzałych fanów tych dziedzin.

 astronomia24
Jest to podręcznik doskonale zbudowany i mam wrażenie, że nie posiada żadnych braków


Wydanie: Warszawa, 1, 2021
Copyright: 2020
Autor: Hannu Karttunen, Pekka Kröger, Heikki Oja, Markku Poutanen, Karl Johan Donner
Tłumacz: Marek Muciek, Rafał Iwański
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 21.09.2020
Język wydania: polski
ISBN: 9788301208080
EAN: 9788301208080
Liczba stron: 488
Wymiary: 20.5x28.5cm
Waga: 1.33kg
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]