NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Andy Weir powraca i zachwyca. Recenzja książki Projekt Hail Mary

Mamy to! Na półki sklepowe trafił tytuł Projekt Hail Mary, za który odpowiada Andy Weir – twórca niezwykle ciepło przyjętej książki Marsjanin, czy również Artemis. Warto w ramach wstępu zaznaczyć, że podobnie jak Marsjanin, także i historia z nowej książki zostanie przeniesiona na ekrany. Niech świadczy to o tym, że stworzona treść naszpikowana jest elementami, jakie powinna posiadać trzymająca w napięciu przygoda.

 astronomia24
Podobnie jak Marsjanin, także i historia z nowej książki zostanie przeniesiona na ekrany


Nie da się ukryć, że właśnie tak jest. Kto z nas nie lubi usiąść z dobrą kawą i książką, by odlecieć do zupełnie innego świata. Andy Weir gwarantuje nam wycieczkę bez granic. Przyglądamy się z pierwszego rzędu Rylandowi – astronaucie, który jako jedyny przeżył misję. Początkowo zarówno my, jak i on zastanawiamy się jaką właściwie misję. Główny bohater ma jeszcze jeden problem – nie pamięta kim jest. Andy Weir wprowadza nas w genialny sposób. Od początku wciąga i zachęca, by pozostać z nim do ostatniej strony.

Książkę czyta się niezwykle szybko. Tradycyjnie omijamy fabularne detale i kładziemy nacisk na poziom atrakcyjności produktu. Wspomnieć jednak wypada o istotnym celu misji, zakładającym udaremnienie katastrofy, a precyzyjniej – uratowanie ludzkości. Emocjonująca podróż poza Ziemię fascynuje. Podobnie zresztą jak wprowadzane momentami nadające profesjonalizmu dane techniczne, czy doskonale wkomponowane momenty akcji mające miejsce na Ziemi jeszcze przed głównym etapem misji udaremniającej katastrofę. To wszystko działa i robi pozytywne wrażenie.

 astronomia24
Andy Weir gwarantuje nam wycieczkę bez granic. Przyglądamy się z pierwszego rzędu Rylandowi – astronaucie, który jako jedyny przeżył misję


Projekt Hail Mary ze względu na świetnie skonstruowaną fabułę bez wątpienia jest produktem, który sprzeda się również w kinach. To jednak książka będąca oryginałem, a przede wszystkim kunszt autora odpowiada za ogromny potencjał. Co bardzo ważne – czerpać pełnymi garściami z tej książki mogą wszyscy, a więc nie tylko miłośnicy szeroko pojętej astronomii, czy gatunku, ale tak właściwie bardzo szeroka grupa odbiorców o różnych preferencjach. Bardzo dobra robota!

Tytuł: Projekt Hail Mary
Tytuł oryginalny: Projekt Hail Mary
Autor: Weir Andy
Tłumaczenie: Madejski Radosław
Wydawnictwo: Akurat
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-05-05
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 43 x 216 x 149
Indeks: 37661120
Gdzie kupić? empik.com


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]