NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Meteory i Meteoryty - Recenzja kolejnej nowości od PWN

Deszcze meteorów to jedno z najbardziej uniwersalnych zjawisk astronomicznych. Zainteresowanie nimi jest bowiem tak ogromne, że wykracza poza środowisko miłośników szeroko pojętej astronomii. Faktem jest jednak, że Wy – pasjonaci lubicie wiedzieć więcej. Właśnie dla zakochanych w astronomii powstał recenzowany przez nas nowy tytuł wydawnictwa PWN – „Meteory i Meteoryty”, który zdradza zdecydowanie więcej niż to kiedy i gdzie można spodziewać się „spadających obiektów”.

Za ten niekoniecznie wyczerpany temat wziął się Marek Żbik – doktor nauk przyrodniczych zajmujący się m.in. badaniami w dziedzinie geologii i materii pozaziemskiej. Autor mieszkający od 28 lat w Australii ma na swoim koncie szereg prac naukowych, ale nie jest mu też obca fantastyka. Jedno jest pewne – o meteorach i meteorytach wie wszystko.

 astronomia24
Książka „Meteory i Meteoryty”, zdradza zdecydowanie więcej niż to kiedy i gdzie można spodziewać się „spadających obiektów”

Zdajemy sobie już sprawę, że noce kiedy meteorów można zaobserwować najwięcej są tymi, na które ludzie z całego świata czekają od momentu pojawienia się w mediach pierwszych zapowiedzi. Wiedza na temat samych obiektów jest jednak w większości przypadków podstawowa. Nie twierdzimy, że nie jest wystarczająca, by czerpać przyjemność z obserwacji. Sygnalizujemy jednak, że ci, którzy lubią wiedzieć więcej mają taką możliwość, bowiem Wydawnictwo PWN znów stanęło na wysokości zadania, wypuszczając na rynek książkę, która uczy i to naprawdę porządnie.

Stwierdzić należy, że „Meteory i Meteoryty” to pozycja zawierająca szereg trudnych zagadnień, które docenią raczej odbiorcy wtajemniczeni. Tego jednak nikt nie zamierzał ukrywać. Tytuł ma bawić fanów szeroko pojętej astronomii i solidnie rozbudować ich wiedzę.

 astronomia24
Wydawnictwo PWN znów stanęło na wysokości zadania, wypuszczając na rynek książkę, która uczy i to naprawdę porządnie

„Meteory i Meteoryty” to bardzo przemyślany produkt, który nie tylko opowie nam z detalami o budowie obiektów, metodach ich badań oraz znaczeniu jakie te wyniki badań mają przy analizach związanych z ewolucją Układu Słonecznego, czy chociażby mechanizmów formowania się planet. Autor zadbał również o to, by momentami było nieco lżej i postanowił przybliżyć nam tematykę samych rojów meteorów i wreszcie wprowadzić nas w świat poszukiwaczy fragmentów, które spadły na Ziemię.

Nie ulega wątpliwości, że materiał zgromadzony w książce jest merytorycznie bardzo bogaty. Całymi garściami czerpać powinni więc z niego również studenci i wykładowcy. Ukrywać nie powinno się też faktu, że treści wypuszczane przez Wydawnictwo PWN to po prostu gwarancja jakości, o czym przekonywaliśmy się wszyscy już niejednokrotnie. Jeśli więc tytułowe Meteory i Meteoryty są elementami, z którymi macie więcej wspólnego niż tylko te kilka nocy spędzonych w roku na ich obserwacji, to warto mieć tę książce we własnych zbiorach.

 astronomia24
Nie ulega wątpliwości, że materiał zgromadzony w książce jest merytorycznie bardzo bogaty


Wydanie: Warszawa, 1, 2020
Copyright: 2020
Autor: Marek Żbik
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 17.01.2020
ISBN: 9788301207922
EAN: 9788301207922
Liczba stron: 212
Wymiary: 16.5x23.5cm
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl

 astronomia24
Okładka książki Meteory i Meteoryty


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Soplox
<
#1 | Soplox dnia 13.04.2020 10:17
Prawdopodobnie kupie, świetny materiał Grin

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [3 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]