NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Mars. W poszukiwaniu życia. Recenzja dojrzałej książki od PWN

Mars. W poszukiwaniu życia to książka bardzo dokładnie opisująca to, co ludzkość wie już o Czerwonej Planecie. Dzięki jej zawartości szczegółowo poznajemy historię badań planety, dowiadujemy się wszystkiego, co możliwe o szeroko pojętych śladach i dowodach istnienia życia, ale też zaczynamy dostrzegać ile teorii upadło, a ile nowych powstało przez blisko dwieście lat prób ludzkości zmierzających do rozszyfrowania tej intrygującej planety.

To, że próby rozszyfrowania jakiejkolwiek tajemnicy skrytej gdzieś we Wszechświecie nie jest proste wiemy od dawna. Podkreślamy to wielokrotnie na naszym portalu. Trudno jednak tego nie dostrzegać skoro świat bombardowany jest z każdej strony nowymi teoriami na temat szeroko pojętego Wszechświata. Cieszy fakt, że na rynku pojawiają się poważne pozycje, które próbują podsumować to, co ludzkości udało się osiągnąć, ale też potrafiące wskazać błędy popełniane przez te wszystkie lata badań.

 astronomia24
Cieszy fakt, że na rynku pojawiają się poważne pozycje, które próbują podsumować to, co ludzkości udało się osiągnąć, ale też potrafiące wskazać błędy popełniane przez te wszystkie lata badań.

Mars. W poszukiwaniu życia z pewnością można zaliczyć do pozycji dojrzałych. PWN ponownie sięga po udaną książkę, by z czystym sumieniem móc zaprezentować ją najbardziej wymagającym odbiorcom. Takimi jesteście m.in. Wy – nasi czytelnicy. Wśród Was bez problemu jesteśmy w stanie wyszczególnić tych mocno przywiązanych do Księżyca. Wielu z Was koncentruje się z kolei na Słońcu, ale naszym zdaniem to Mars intryguje Was wszystkich. Jest w nim coś niezwykłego, coś co trudno opisać. Jedno jest pewne Mars. W poszukiwaniu życia wyposaży Was w potężną dawkę wiedzy i tym samym nie jest w stanie Was rozczarować. Znamy już nieco Wasze preferencje, tak więc w tym przypadku nie obawiamy się powyższej prognozy.

Trudno bowiem nie docenić starań autora – prof. Davida A. Weintrauba, który nie poszedł na skróty i bardzo precyzyjnie przywołuje to, co Mars pozwolił nam odkryć. Całość zaprezentowana jest w przyjemny dla odbiorcy chronologiczny sposób, dzięki czemu odbierane informacje jesteśmy w stanie łatwo przyswajać. To o czym już wspomnieliśmy, a co warto raz jeszcze zaznaczyć, to fakt występowania w treści niepowodzeń, które należy przypisać ludzkości. Są to m.in. teorie błędne, które przez lata uznawane były za wiarygodne, będące inspiracją do tego, by nadal podążać w wyznaczonym kierunku. Zauważalna pokora autora sugeruje, jak ograniczone możliwości mieliśmy i mamy od wielu lat i jak niewiele jeszcze wiemy…

 astronomia24
Całość zaprezentowana jest w przyjemny dla odbiorcy chronologiczny sposób, dzięki czemu odbierane informacje jesteśmy w stanie łatwo przyswajać

Niezwykle elektryzującą częścią książki jest ta poświęcona marsjańskiemu życiu. Za sprawą autora konfrontujemy fakty z wyobrażeniami, czytamy o kontrowersyjnych doniesieniach, które nigdy nie leżały obok prawdy i wreszcie poznajemy rzeczywisty obraz tego, co do tej pory udało się ustalić. To doskonałe podsumowanie tego, z czym spotykamy się codziennie – tysiącami komunikatów, których często nikt przed przekazaniem nie weryfikuje. Sami mamy wrażenie, że wiele chociażby portali internetowych stawia na „klikalność” aktualności. Jakość nie ma dla nich znaczenia… Tym bardziej cieszy nas fakt, że Wy – odbiorcy naszego portalu jesteście świadomi, potraficie wyciągać wnioski, jesteście z nami każdego dnia i doceniacie prawdziwe acz niekoniecznie kontrowersyjne treści.

Wracając do najważniejszego – omawianej książki wspomnieć musimy, że jest to egzemplarz, któremu należy poświęcić więcej czasu. Rozłóżcie sobie tę lekturę na kilka dni/tygodni. Nie spieszcie się, róbcie przystanki, czerpcie z niej pełnymi garściami. To nasza recepta na wyciągnięcie z niej maksimum. Czy warto? Jeśli czytacie nasz portal, to odpowiedź Wasza będzie brzmieć – tak. Wiemy, że nie przechodzicie obok takich pozycji obojętnie.

 astronomia24
Niezwykle elektryzującą częścią książki jest ta poświęcona marsjańskiemu życiu. Za sprawą autora konfrontujemy fakty z wyobrażeniami


Autor: David A Weintraub
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Pwn
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 310
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Roman1968
<
#1 | Roman1968 dnia 02.01.2020 12:41
Bardzo dobra książka. Pozdrawiam Roman

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]