NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Człowiek. Istota Kosmiczna - Recenzja książki porywającej i obowiązkowej!

Człowiek. Istota kosmiczna to kolejna nowość od Wydawnictwa Znak jaką mamy przyjemność Wam zaprezentować i jednocześnie kolejna książka nafaszerowana ciekawostkami po brzegi. W dodatku czyta się ją bardzo szybko – nie tylko z racji tego, że skonstruowano ją w formie wywiadu, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, iż wciągających odpowiedzi udzielał doktor habilitowany nauk fizycznych Grzegorz Brona - po pierwsze pasjonat i jednocześnie astrofizyk, były szef Polskiej Agencji Kosmicznej i miłośnik Teorii Wielkiego Wybuchu oraz Star Treka.

 astronomia24
Jak będzie wyglądać kosmiczne górnictwo. Po co szukać wody na Marsie, skoro jest jej pod dostatkiem na księżycach Jowisza?


Nie możemy ukrywać – książka, którą recenzujemy to pewniak będący w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wtajemniczonych miłośników szeroko pojętej astronomii. Rozmowę zapisaną na ponad 400 stronach tej książki bezdyskusyjnie uznać należy za atrakcyjną i cenną, bowiem mamy tu wszystko – od fachowej wiedzy, po szereg ciekawostek i rozważań obejmujących swoim zakresem przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. W tym miejscu warto przywołać kilka pytań, na jakie przychodzi nam natknąć się w książce, tj. Jak będzie wyglądać kosmiczne górnictwo? Po co szukać wody na Marsie, skoro jest jej pod dostatkiem na księżycach Jowisza? Kiedy zamieszkamy w hotelach na orbicie Ziemi? Czy podróże w kosmos mogą wydłużyć życie człowieka? Czym będziemy kierować się przy wyborze naszej pierwsze kolonii?

Obecność części z powyższych pytań w książce została podkreślona już przez samo wydawnictwo. My ze swojej strony dodać musimy, iż to zaledwie ułamek tego, co prezentuje w swojej zawartości przedmiotowa książka. Podczas obcowania z tytułem trudno bowiem nie zarejestrować na dłużej w pamięci chociażby pytań o to, czy dziurę w statku kosmicznym można zatkać palcem lub czy w kosmosie można się utopić? By nie psuć Wam zabawy reszty pytań po prostu w tej recenzji nie przywołamy.

 astronomia24
Naszym zdaniem umiejętność zaangażowania czytelnika do dalszych rozważań to cecha tylko bardzo dobrych książek


Człowiek. Istota kosmiczna to jak już wcześniej wspomnieliśmy nie tylko pigułka ciekawostek. To również wskazanie drogi jaką przeszedł człowiek oraz próba zaakcentowania kierunku, w którym być może będzie podążać w ciągu najbliższych kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset lat. To również gwarancja pobudzenia Waszej wyobraźni do najwyższego z możliwych poziomów. Za sprawą tej książki, a właściwie Grzegorza Brona złapiecie się na tym, że sami zaczniecie drążyć głębiej kwestie zapisane w tej pozycji. My również podczas lektury zadaliśmy sobie mnóstwo pytań, a próbując na nie odpowiedzieć powędrowaliśmy lata świetlne dalej, zastanawiając się przy tym, czy właściwie osiągnęliśmy jako ludzkość dużo – mając na uwadze to, jak wiele jeszcze tajemnic skrywa przed nami Wszechświat?

Naszym zdaniem umiejętność zaangażowania czytelnika do dalszych rozważań to cecha tylko bardzo dobrych książek. A jeśli w pobliżu tego atutu zestawimy jeszcze atut w postaci pasjonującej, wciągającej, uświadamiającej, edukującej treści, to nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z bardzo udaną pozycją.

 astronomia24
Człowiek. Istota kosmiczna to po prostu pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika szeroko pojętej astronomii oraz ciekawych Świata i Wszechświata ludzi.


Grzegorz Brona zauważa również jak kolosalnie „zmieniła się” nasza planeta od momentu lądowania na księżycu 50 lat temu i jednocześnie przewiduje konieczność wyniesienia życia poza Ziemię. Doktor zwraca również uwagę na to jak tzw. fiction miewa wpływ na science. Bardzo podoba nam się nienachalny sposób, w jaki dr Brona przedstawia powyższe teorie i raz jeszcze zmuszeni jesteśmy zaznaczyć fakt, że książka wyjątkowo silnie pobudza nas do dalszego drążenia poruszonych kwestii i kreowania własnych teorii na temat tego, w którym właściwie kierunku powinien podążać człowiek i dokąd prowadzi jego działalność.

Człowiek. Istota kosmiczna to po prostu pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika szeroko pojętej astronomii oraz ciekawych Świata i Wszechświata ludzi. Warto jednak zaznaczyć, że jest to książka, która bez wątpienia zainteresuje też osoby spoza kręgu. Wszystko za sprawą przyjemnej w odbiorze treści, bogatej w ciekawostki, skłaniającej do przemyśleń oraz doskonale ułożonej i przystępnej dla odbiorcy. Jesteśmy pod dużym wrażeniem!

Oprawa: miękka
Wydanie: pierwsze
Pierwsze wydanie: 2019-07-15
ISBN: 978-83-240-5632-3
EAN: 9788324056323
Liczba stron: 420
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 44,90 zł
Rok wydania: 2019
Gdzie kupić? znak.com.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Ewelina Zambrzycka
<
#1 | Ewelina Zambrzycka dnia 26.09.2019 21:40
Hmmm.., a mi się wydawało, że tę książkę pisałam. Ale co ka wiem Smile
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?