NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

NIBIRU (PLANETA X) Koniec Świata 2012 - Bzdura czy Prawda?

NIBIRU (PLANETA X) Koniec Świata 2012 - Bzdura czy Prawda?


Czy planeta X (Nibiru) zagraża Ziemi? Czy w 2012 roku dojdzie do końca świata? Czy wiąże się on zarówno z przepowiedniami Majów jak i zbliżającym się obiektem, który miałby zderzyć się z naszą planetą? W dalszej części materiału przedstawimy Prawdziwą teorię na ten temat, odpowiadając na pytania i teorie elektryzujące całą sieć globalną.

Manipulatorzy biją miliony na naiwności ludzi


Planeta X, Planeta Nibiru? Na samym początku musimy zasmucić wszelkiej maści bajkopisarzy i manipulatorów, którzy na naiwności ludzi biją miliony... Ktoś powie "przecież w sieci są zdjęcia, materiały wideo", na których rzekomo widać już gołym okiem zagrażający naszej planecie obiekt. To jedna, wielka bzdura - fotomontaż i inne tego typu zabiegi. Wielu ludzi szuka sensacji i uważa, że w 2012 roku nastąpi apokalipsa. Mało tego! Gdy Ci bardziej dociekliwi ripostują brakiem informacji z biura NASA, czy brakiem materiałów przesłanych chociażby przez teleskop Hubble, manipulatorzy od razu mają na to kolejne wytłumaczenie - NASA nie chce siać paniki! Ależ to wszystko śmieszne ale idźmy dalej...

Planeta ochrzczona przez manipulatorów nazwą Nibiru, mogłaby być po prostu zwyczajną planetoidą mijającą naszą planetę. Zastanówmy się - po co ktoś wypuszcza setki tytułów dotyczących obiektu X, mającego trafić w 2012 roku w Ziemię? No chyba nie w ramach czynu społecznego, a raczej dla zysku. Dla milionów na koncie, zjedzonych z portfeli tych, którzy uwierzyli, przestraszyli się podobnie jak podczas audycji "Wojna Światów". Uspokajamy, a raczej prosimy o odpowiedź na pytanie - ile końców świata przeżyliście? Pamiętacie okrągły rok 2000? Siejący panikę zniknęli z tysiącami na koncie, zaraz po tym, jak ich teorie, które doprowadziły do tragedii słabych psychicznie okazały się nieprawdziwe.


Koniec Świata 21 grudnia 2012 - Bzdura czy Prawda?


Jeśli chodzi o sam obiekt to może istnieć (przecież co chwilę w kosmosie odkrywany jest nowy obiekt), ale nie jest w stanie pełnić roli jaką nadali mu "reżyserowie", a mianowicie - bycia autorem katastroficznego zderzenia. Te pseudonaukowe teorie to po prostu brednie i trzeba w końcu w to uwierzyć, no chyba, że jest się w grupie tych, którzy wolą siać panikę i straszyć nieodpornych na manipulację.

Zresztą jak można wierzyć w tego typu bajki:

"Erich von Däniken, mówi o planecie X. Wg niego jednak ciało to, było nie ciałem znajdującym się za Uranem, lecz ogromnym ciałem znajdującym się w miejscu dzisiejszego Marsa. Jednak planeta się rozpadła (Däniken mówi o działaniu rozumnej rasy na planecie). Z jej masy powstał dzisiejszy Mars, a także Wenus (rozpad ciała miałby sugerować obrót ciała w drugą stronę). Pozostałością po rozumnej rasie miałyby być Fobos i Deimos - bazy kosmicznej cywilizacji."

Jedna z legend mówi o działaniach Planety X (Nibiru), które miałyby mieć wpływ na zaburzenia obiegu m.in Neptuna. Riposta jest banalna - "Badania sondy Voyager 2 pozwoliły rozwiązać zagadkę zaburzeń. Okazało się, że masa Neptuna została przeszacowana o ok. 0,5%. Uwzględnienie tej różnicy sprawiło, że zaburzenia zniknęły, oznacza to, że Planeta X nie istnieje".

Pozostałe bajki to tłumaczone teksty Sumerów - pseudonaukowcy uznali, że są to fakty wydając żenujące dzieła w twardej oprawie, które jak widzimy przyjęły się, a raczej zostały okrzyknięte tematem najbliższych lat. Ale przecież człowiek żywi się sensacją, często oceniając nieracjonalnie i pod wpływem emocji. Zresztą... Szkoda słów. Po prostu prosimy o wyciągnięcie wniosków z powyższego materiału. Śpijcie spokojnie i czytajcie Prawdziwe doniesienia na naszym portalu.


Zapraszamy na forum do dyskusji - Koniec świata w 2012 - bzdura czy prawda?
19
<
#1 | Angelika dnia 31.08.2010 19:57
Mistrzostwo ;D heh
Kaptowaniec
<
#2 | Kaptowaniec dnia 05.09.2010 20:00
Teoria jest tylko teorią jej potwierdzenie musi opierać się na dowodach w przypadku planety Nibiru dowodem będzie jej pojawienie się i możliwość obserwacji jej trajektorii, co może być dla ludzkości tylko obserwacją zagłady. Co do manipulatorów istotnymi dla ludzkości informacjami to NASA i Rząd Stanów Zjednoczonych w tym przodują choćby pandemia świńskiej grypy czy blokowanie naturalnych środków zapobiegania chorobie nowotworowej nie poruszając spraw związanych z wywoływaniem wojen w interesie wielkich korporacji nie mówiąc o drobnych kłamstwach. O planecie Nibiru nie pierwsi napisali nazwani przez autora tekstu manipulatorzy, lecz ta planeta występuje w Biblii i wielu innych starych przekazach. Nie podchodzę z taką wiarą do tego co piszą Rządy zainteresowane w utrzymaniu spokoju swoich narodów, lecz lubię też słuchać i wyciągać wnioski z tego co mówią naukowcy niekonwencjonalni którzy mają inne zdanie niż większość wyznających tradycyjne teorie. Pamiętajmy, że ci, którzy odbijali od powszechnie przyjętych wzorców mieli rację choćby Kopernik.
x
<
#3 | x dnia 22.02.2011 14:34
Brawo! Widze, ze sa jeszcze normalni ludzie na ziemi, a nie polglowki co wierza, ze bedzie koniec w 2012. Brawo
nitjer
<
#4 | nitjer dnia 11.03.2011 18:39
Faktycznie całe zamieszanie wokół roku 2012, a w tym i w kwestii Nibiru wygląda na spowodowane chęcią zarobienia na tym mnóstwa pieniędzy. Zaciekawia mnie natomiast wysuwana ostatnio hipoteza istnienia wielkiej planety o masie 4 mas Jowisza. Chodzi o mającą znajdować się bardzo daleko od nas bo w Obłoku Oorta hipotetyczną planetę Tyche. Oczywiście nie ma co obawiać się jej zbliżenia do Ziemi i spowodowania na niej końca świata. Ciekawi mnie kiedy zostanie (prawdopodobnie w podczerwieni) odkryta i jak wiele księżyców wokół niej krąży oraz jek one są duże. No i jak wyjaśnimy wyrzucenie jej na tak odległe peryferie Układu Słonecznego. Skoro ona jest masywniejsza od Jupitera to ona powinna mniejsze planety z układu wymiatać, a nie sama zostać wymieciona. Chyba, że maczała w tym paluchy jakaś inna pobliska kiedyś Słońcu gwiazda. Tyle jest fascynujących odkryć astronomicznych (np. planeta gorętsza na swojej powierzchni od gwiazdy, dwie planety na jednej orbicie w układzie KoI-730, niezwykłość podobnej do ogromnej komety egzoplanety Ozyrys), że przyćmiły one wątpliwe przypuszczenia Daenikena czy Sitchina. Rok 2012 jeśli będzie rokiem katastrofy na Ziemi to raczej będzie to katastrofa polityczno-ekonomiczna. Odnoszę wrażenie, że rewolucje głodowe w Afryce Północnej w połączeniu z "bańkowymi" kryzysami w świecie zachodnim bardzo źle wróżą na przyszłość. I tylko tego w kontekście roku 2012 należy się na serio obawiać.
1
<
#5 | Andrzej dnia 05.05.2011 17:25
http://www.astronomia24.com/forum/vie...53#post_53 Zapraszamy na forum do wspólnej rozmowy na ten temat.
esez
<
#6 | esez dnia 04.06.2011 20:48
Można jeszcze dodać trzęsienia ziemi, powodujące uszkodzenia elektrowni atomowych.
ane
<
#7 | ane dnia 25.03.2012 15:21
Koniec swiata totalna bzdura dla kazdego z nas kiedys bedzie koniec swaita jak umrzemy a te bzduty to sa wlasnie dla ludzi malo odpornych ktorymi mozna manipulowac i zarabiac na nich kase . SmileNie ma co sie lamac przejdzie ten rok i dalej bedziemy sobie zyli spokojnie jak do tej pory.
xtom83
<
#8 | xtom83 dnia 15.06.2012 08:11
Mnie właściwie interesuje ten temat tylko dlatego że jest po prostu ciekawy i trochę... taki jak z filmu. Ale jak wiadomo ludzie maja problemy z myśleniem od momentu zejścia z drzew, bardzo możliwe że małpka kiedyś nie zeszła ale spadła, uderzyła się w główkę i oświeciło ją by na drzewo już nie włazić... to moje żartobliwe podejście, ale gdyby tak było tłumaczyło by to widoczne wszystkim stuknięcie ludzi którzy tworzą przeróżne historie w tym naszą która przez kilka tyś. lat raczej odbiła się jedynie technologicznie i naukowo od wyznawanych wartości. Ale nie o tym mowa. Interesuje mnie czy ta planeta właściwie istnieje czy nie, raczej mało obchodzi mnie fakt czy w nas przyłoży czy zrobi coś z 1000 wymyślonych scenariuszy ludzi. Widzę że na prawdziwe dane liczyć nie można i trzeba będzie poczekać... no trudno. Tylko tak czytam i czytam... wszyscy czekają na to co powie NASA, a co to ma być wyrocznia? Przecież rząd USA to najbardziej zakłamana organizacja światowa która szerzy demokrację wśród głupiego OGÓŁU a ten biegnie z wyciągniętymi rękami po anarchię twierdząc że tak jest dobrze. Nie tylko ja tak uważam... moi drodzy zacznijcie myśleć i wyłączcie te telewizory które mówią wam że standardy które propaguje USA są fajne bo nie są a ktoś kto uważa ten kraj za wzór jest najkrócej mówiąc upośledzony. Bo jak można chwalić coś co stworzono na niedoli ludzkiej i przyszłych problemach swoich dzieci. Pozdrawiam Wink
lolo
<
#9 | lolo dnia 20.10.2012 06:44
Autor przesadził ze stanowczością w ocenie. Klapki na oczy nie prowadzą do postępu. Niemcy ostatnio badając rdzenie pobrane z ok. 40 tys lat stwierdzili nagłe przebiegunowanie Ziemi. Dwa lata temu by to wyśmiano a teraz dziwna cisza he he. Nasa musi to przetrawić.
luna
<
#10 | luna dnia 08.11.2012 15:54
lolo - czyli według Ciebie jest prawdą, że Nibiru uderzy w Ziemię 21.12.2012? btw. Przebiegunowanie Ziemi to zjawisko znane i miało juz miejsce wielokrotnie.
kina
<
#11 | kina dnia 11.12.2012 05:55
Słuchajcie.Podobno ta planeta ma przeleciec niedaleko Ziemi , lecz gdy przeleci naprawde blisko może spowodować liczne trzęsienia ziemi , tornada i bardzo duże wahania temperatury.Sad
ja
<
#12 | ja dnia 11.12.2012 23:05
Ło, a kosmici tesh przylecą?

Jeśli boisz się końca świata, który nastąpi już za niecałe dwa tygodnie... Mam dla Ciebie dobrą radę! Poderżnij sobie gardło już dziś, i miej na to wy****ne Wink
2
<
#13 | Piotr dnia 12.12.2012 08:43
Co podkreślone wielokrotnie w artykule - nie będzie końca świata. Ps. W końcu to 'święto' ruchome prawda? Smile
Dupsko
<
#14 | Dupsko dnia 16.12.2012 12:13
Ja jetem sumerem i wiem że bedzie dobrze bo ten koniec świata to moji koledzy przy piwsku wymyślili Nje bać się i dajcie se siana pod dupe bo może troche zatrzęść jedynie ziemią Z poważaniem Sumer - Maj Dupsko
P_Black
<
#15 | P_Black dnia 20.12.2012 11:39
hahahaha TO SĄ WSZYSTKO BZDURY
NIE BĘDZIE KOŃCA ŚWIATA
NIE PRZYLECI ŻADNE NIBRU Z NIE WIADOMO SKĄD
LUDZIE MUSZĄ ZACZĄĆ MYŚLEĆ O TYM CZEGO NAPRAWDĘ POTRZEBUJĄ A NIE O TYM CZEGO SIĘ BOJĄ.
ŚMIESZĄ MNIE LUDZIE KTÓRZY ZBIERAJĄ ZAPASY I CHOWAJĄ SIĘ W BUNKRACH CZY SCHRONACH BEZ SENSU.
MYŚLCIE POZYTYWNIE I O POTRZEBNYCH DLA WAS RZECZACH TEGO WAM ŻYCZĘ NA ŚWIĘTA
WESOŁYCH ŚWIĄT
Smile
Speed
<
#16 | Speed dnia 23.12.2012 21:44
I co? Nic , nie było końca Świata. Od tej pory nie wierzę w żadne podobne to powyższych bredni.
Jadzia
<
#17 | Jadzia dnia 30.12.2012 14:22
Powyższy artykuł przecież dementuje kwestię końca świata. Chyba, że masz na myśli komentarze niektórych. Pozdrawiam Jadzia.
franek
<
#18 | franek dnia 08.04.2013 16:24
Sadkoniec świata tatotalna bzdura nie wieżće w to. pozdrawiamSmile
mati
<
#19 | mati dnia 30.01.2016 17:14
bzdura wielka bzdura!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 90% [19 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 5% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 5% [1 głos]