NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Początki (prawie) wszystkiego. Recenzja kapitalnej książki nabitej ciekawostkami po same brzegi

Nie spodziewaliśmy się, że Początki (prawie) wszystkiego kryją w sobie aż tak kapitalnie opracowane treści, bogate w ilustracje i infografiki. Książkę tę czyta się tak płynnie, że nie sposób stwierdzić kiedy dotarliśmy do jej końca. Co najważniejsze – treść trafi do każdego – od ciekawej świata i Wszechświata młodzieży, przez osoby dotychczas mające zupełnie inne zainteresowania, aż po najstarszych mieszkańców naszej planety! Przekonajcie się z nami dlaczego.

 astronomia24
Co najważniejsze – treść książki trafi do każdego – od ciekawej świata i Wszechświata młodzieży, przez osoby dotychczas mające zupełnie inne zainteresowania, aż po najstarszych mieszkańców naszej planety

Za opracowanie książki odpowiadają redaktorzy szanowanego magazynu „NewScientist”. To oni obok treści wypełnionej szeregiem ciekawostek postanowili zestawić naprawdę świetne ilustracje i infografiki. Za wprowadzenie odpowiada z kolei sam Stephen Hawking. To musiało się udać!

Koniecznym wydaje się być wskazanie, że Początki (prawie) wszystkiego zawierają wybrane historie traktujące o początkach różnego rodzaju, co zresztą sugeruje już rzecz jasna sam tytuł. W ramach lektury mamy do czynienia z tymi najważniejszymi, najciekawszymi i zaskakującymi faktami. Te autorzy postanowili skoncentrować na 256 stronach. Skąd tak właściwie się wzięliśmy, jak to wszystko się zaczęło? Skąd wzięła się ropa naftowa? Dlaczego pogoda wciąż się zmienia? Fascynujące pytania i odpowiedzi muszą spełnić oczekiwania nawet najbardziej dociekliwych odbiorców, którzy tak jak my drodzy miłośnicy szeroko pojętej astronomii - na co dzień widzą po prostu więcej.

 astronomia24
Skąd tak właściwie się wzięliśmy, jak to wszystko się zaczęło? Skąd wzięła się ropa naftowa? Dlaczego pogoda wciąż się zmienia? Fascynujące pytania i odpowiedzi muszą spełnić oczekiwania nawet najbardziej dociekliwych odbiorców

To co jest w tej książce genialne, to fakt, że może czytać ją dosłownie każdy. Twórcy skonstruowali ją w taki sposób, że jej odbiór jest dziecinnie prosty (choć zachowano odpowiedni ton wypowiedzi), a oprawa graficzna świetnie komponuje się z treścią. Na nas konstrukcja tej książki zrobiła ogromne wrażenie – zaczynając od przemyślanej okładki, kończąc właśnie na treści i dodatkowych ilustracjach. Brawo!

Początki (prawie) wszystkiego to książka, którą po prostu chce się czytać. Bardzo cieszymy się, że możemy Wam ją zaprezentować, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że z uwagi na ogrom atrakcji na nocnym niebie oraz fakt jak wiele książek pojawia się na rynku, premierę tej właśnie mogliście zwyczajnie choć nieświadomie pominąć.

 astronomia24
Czy zastanawialiście się kto wynalazł papier toaletowy? Kto zaczął pilnować czasu lub jaki był pierwszy przyrządzony gorący posiłek? Te i mnóstwo innych ciekawostek znajdziecie właśnie w tej książce.

Oczywiście tradycyjnie już nie zdradzimy Wam wszystkich tajemnic jakie kryją się w książce, ale nie wytrzymamy jeśli nie zacytujemy jeszcze kilku pytań, na jakie autorzy odpowiadają. Choć zupełnie nie przyszłoby nam do głowy zadać pytanie: Skąd biorą się paprochy w pępku, to już po przeczytaniu odpowiedzi wydaje nam się, że ujęcie tego zagadnienia w książce miało sens. Czy zastanawialiście się kto wynalazł papier toaletowy? Kto zaczął pilnować czasu lub jaki był pierwszy przyrządzony gorący posiłek? Te i mnóstwo innych ciekawostek znajdziecie właśnie w tej książce. Jak bardzo świetna jest to pozycja przekonacie się sami. Naprawdę brawo dla wydawnictwa Insignis za wydanie tej książki na naszym rynku. Polecamy!

 astronomia24
Choć zupełnie nie przyszłoby nam do głowy zadać pytanie: Skąd biorą się paprochy w pępku, to już po przeczytaniu odpowiedzi wydaje nam się, że ujęcie tego zagadnienia w książce miało sens


Gatunek: Literatura faktu, Popularnonaukowe
Tłumaczenie: Maria Brzozowska
Tytuł oryginału: The Origins of (Almost) Everything
Ilustracje: książka ilustrowana
Oprawa: twarda
Wymiary: 196x253 mm mm
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-66071-44-5
Data wydania: 14/11/2018
Cena katalogowa: 69,00 zł
Gdzie kupić? insignis.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
henry94
<
#1 | henry94 dnia 29.01.2019 09:08
Czytałem. Również polecam!
NN
<
#2 | NN dnia 30.01.2019 12:09
To coś dla Radzia Kotarskiego...

Ooo no proszę... nawet jest o kłębuszkach w pępku...Mój facet ma pozytywnego bzika na ich punkcie.

Po prostu ubóstwiam takie książki i programy.
Niezwłocznie muszę mieć tę książkę w swojej bibliotczce!

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]