NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Nowe teorie wszystkiego. Czy jesteśmy w stanie poznać jedyną właściwą prawdę?

Nowe teorie wszystkiego. Autor, zgodnie z nadanym książce tytułem winien zaprezentować nam własny punkt widzenia… wszystkiego? W pewnym sensie tak też czyni, ale skąd pewność, że jego teorie są tymi właściwymi? Tym bardziej, że na rynku pojawia się szereg pozycji autorów przekonanych o swoich racjach? Nad tym zastanawia się zresztą sam autor – czy kiedykolwiek uda nam się odkryć jedną teorię naukową, która będzie w stanie wyjaśnić wszystko, co zdążyło się wydarzyć i wydarzy się w przyszłości na każdym poziomie Wszechświata?

 astronomia24
Barrow postanowił streścić swoje wieloletnie spostrzeżenia nie zapominając o odbiorcach oczekujących wygody podczas czytania.

Jedno jest pewne, o czym Wy drodzy czytelnicy naszego portalu wiecie doskonale - nie wszystko, co wydaje się oczywiste takim jest – szczególnie jeśli mamy do czynienia z zagadnieniami ściśle związanymi z astronomią, fizyką, kosmologią, filozofią, czy religią. M.in. takimi właśnie zajmuje się w swojej nowej książce John David Barrow – angielski fizyk, teoretyk, kosmolog, profesor nauk matematycznych na Uniwersytecie Cambridge i jednocześnie autor szeregu publikacji i książek. Jedną z nich – najnowszą pt. przywołanym już we wstępie możemy Wam dziś zaprezentować na łamach naszego portalu. Zanim jednak do tego dojdzie wypada nam do powyższego zakresu poruszanego przez autora dodać matematykę, logikę, biologię, czy chociażby historię, bo o te dziedziny również zahacza Barrow.

Skoro już w pewnym sensie ułożyliśmy sobie w głowie z jakimi dziedzinami przyjdzie nam się zmierzyć, nie sposób nie wspomnieć o dość zaskakująco niewielkiej ilości stron jak na standardy charakteryzujące tego typu książki (dokładnie 432). Nie oznacza to jednak, że w treści występują braki. Barrow postanowił streścić swoje wieloletnie spostrzeżenia nie zapominając o odbiorcach oczekujących wygody podczas czytania. To od nas zależy, czy skorzystamy z wyznaczonej ścieżki, którą możemy brnąć przed siebie, czy postanowimy zejść z niej nigdy nie poznając, co kryje się na jej końcu.

 astronomia24
Autor zastanawia się, jak może wyglądać prawdziwa teoria wyjaśniająca wszelkie tajemnice Wszechświata.

Nowe teorie wszystkiego to bezdyskusyjnie książka kontrowersyjna, trudna do zaakceptowania przez Wszystkich, bowiem wielu wydaje się, że ma własne, właściwe jego zdaniem Nowe teorie Wszystkiego. Zabrzmiało być może nieoczywiście, ale mając na uwadze poruszane przez autora sfery inaczej być nie może. Ile to już książek spotkaliśmy na swej drodze, które starały się udowodnić nam wyższość prezentowanych teorii nad tymi, które ukazywały się dotychczas? Mnóstwo. To co powinno zwracać naszą uwagę najbardziej drodzy czytelnicy, to fakt, iż każda z tych książek przybliża nas w pewnym sensie do prawdy. Jedyne czego musimy się nauczyć, to porównywania poszczególnych teorii i wyciągania stosownych wniosków, chociażby z uwagi na fakt, że nie wszystko, co się świeci można nazwać złotem. Nie brnijmy jednak tak daleko i skupmy się na tym, co serwuje nam w treści Barrow.

Autor zastanawia się, jak może wyglądać prawdziwa teoria wyjaśniająca wszelkie tajemnice Wszechświata. Prezentuje ponadto kontrowersje związane z dostrzeżonymi zresztą przez nas ilościami pojawiających się na rynku publikacji tak bardzo różniących się od siebie. Cieszy nas, że Nowe teorie wszystkiego nie należą do treści, które nie dostrzegają sygnałów wysłanych przez środowisko o bardzo zbliżonym jeśli nie identycznym zabawieniu, choć jak już wspomnieliśmy - różniących się merytorycznie. Barrow nie uciekł jednak od opisania pomysłów na ostateczne wyjaśnienie. Nie pomija ostatnio coraz głośniej prezentowanej teorii świata jako programu komputerowego. Patrzy z perspektywy fizyki, astronomii, kosmologii, filozofii, matematyki, logiki, biologii, historii i religii, wskazując nam przyczynę dotychczasowych niepowodzeń rozwiązania tajemnic.

 astronomia24
Zapoznając się z treścią tej pozycji nasze postrzeganie rzeczywistości może znacząco ulec zmianie

Nowe teorie wszystkiego wpływają na odbiorcę i to nie jest zdanie, którego nie można uzasadnić. Zapoznając się z treścią tej pozycji nasze postrzeganie rzeczywistości może znacząco ulec zmianie. Jeśli jednak wśród Was są odbiorcy, którzy obracają się wokół tego typu pozycji już od jakiegoś czasu, to zaskoczenia ogromnego przeżyć nie powinniście. Wy sami doskonale wiecie w jaki sposób interpretować tak niestandardowe dla wielu treści. Początkującym odbiorcom poszukujących odpowiedzi na dotychczas nierozwiązane tajemnice, nie będzie łatwo po zakończeniu lektury zapomnieć i zakończyć poszukiwania jednej, właściwej teorii wszystkiego. Na tym zakończymy prezentację książki pt. Nowe teorie wszystkiego. Resztę pozostawiamy Wam. Miłej lektury.

Tytuł oryginalny: New Theories of Everything. The Quest for Ultimate Explanation
ISBN: 978-83-7886-392-2
Format: 140x215 mm
Tłumaczenie: Radosław Kosarzycki
Liczba stron: 432
E-book ISBN: 978-83-7886-393-9
Gdzie kupić? ccpress.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]