NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Pierwszy Człowiek - recenzja biografii Neila Armstronga

Pierwszy człowiek to autoryzowana biografia Neila Armstronga - człowieka, którego rzecz jasna nie trzeba Wam przedstawiać. Warto wspomnieć, że niemal w tym samym czasie na rynku pojawiła się zarówno książka jak i film – ten drugi z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Nie ulega jednak naszym zdaniem wątpliwości, że bogatsza (po prostu) jest książka, na podstawie której zresztą powstał wspomniany przed momentem film. Warto więc na początku sięgnąć po wersję papierową biografii.

 astronomia24
W ramach lektury poznajemy Armstronga jako człowieka w pełni zaangażowanego, pewnego siebie i stanowczego, ale jednocześnie szanującego innych

Pierwszy Człowiek to bardzo dokładnie przedstawiona historia Neila Armstronga, choć co warto docenić - nie zapomniano o pracy całego zespołu, a także wartości dokonań jakie misja przyniosła całej ludzkości. W ramach lektury poznajemy Armstronga jako człowieka w pełni zaangażowanego, pewnego siebie i stanowczego, ale jednocześnie szanującego innych. Zdanie - „To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” wypowiedziane przez niego 20 lipca 1969 roku po postawieniu stopy na Księżycu było, jest i będzie cytowane przez ludzkość zawsze.

Jesteśmy przekonani, że część z Was już z recenzowanym tytułem się zapoznała. Wieść o jego pojawieniu się na rynku mogła jednak niektórym umknąć, a jeszcze inni wciąż zapewne się zastanawiają – czy warto, czy jest sens skoro już postawiliśmy na film?

 astronomia24
Treść "Pierwszego Człowieka" to bogactwo, które zapadnie nam w pamięć na długo i spowoduje, że misja, którą dowodził Neil Armstrong stanie się nam bliższa niż dotychczas

Z jakimkolwiek wariantem z wyżej wymienionych mielibyśmy do czynienia wskazać wypada, iż biografię tę czyta się stosunkowo płynnie. Nie jest to sucha pozbawiona atrakcyjności treść, kojarząca się być może z legendarnymi „biografiami” z czasów szkolnej ławki. Mamy tu za to bogactwo, które zapadnie nam w pamięć na długo. Bogactwo to spowoduje, że misja, którą dowodził Neil Armstrong stanie się nam bliższa niż dotychczas – nawet jeśli tamtego dnia śledziliście wydarzenie na żywo lub obejrzeliście już ekranizację.

Nie ulega wątpliwości, że dla grupy miłośników astronomii szukających wiedzy w książkach, prezentowany przez nas Pierwszy Człowiek należy do pozycji obowiązkowych. Nie jest to toporna, siłą budowana książka, o czym zresztą przyjdzie Wam przekonać się na własnej skórze. Dla odbiorców, którzy wciąż się wahają mamy wskazówkę – najpierw książka, później film. Miłej lektury.

 astronomia24
Nie ulega wątpliwości, że dla grupy miłośników astronomii szukających wiedzy w książkach, prezentowany przez nas Pierwszy Człowiek należy do pozycji obowiązkowych

Tytuł oryginalny: First Man. The Life of Neil A. Armstrong
Tłumacz: Patryk Gołębiowski, Andrzej Leszczyński
Kategorie: biografie
ISBN: 978-83-80322-85-1
Data wydania: 17.10.2018
Liczba stron: 528
Rodzaj okładki: miękka
Rozmiar: 23,00x15,00
Cena detaliczna: 49.90zł
Gdzie kupić? muza.com.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]